خاطرات خانواده (شاد ) ما

تولد جرمی بچه محل ما!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

همه والدین در حد توان و مقدورات خود اقدام به گرفتن جشن تولد برای فرزندان خود می کنند. آنچه در این میان متفاوت است؛ نحوه برگزاری است. در ایران رسم بر این است که میزبان؛ بچه ها را به خانه خود دعوت می کند. به بچه ها کیک  و شیرینی و نوشیدنی می دهند و بچه ها هم در سر و کول هم می زنند. البته فرزند میزبان هم هدایایی را از مدعوین دریافت می کند. اما در این جا رسم قدری فرق می کند. والدین بسته به توانایی مالی خود محلی را در اختیار می گیرند. این محل می تواند یک شعبه مک دونالد؛ چاکی چیز؛ رستوران و یا هرنوع محیط بازی باشد. در این محیط بچه ها کیک و پیتزا می خورند و در ضمن از سرگرمی های محیط استفاده می کنند. امسال وقتی راکو شنید که ما تا کنون به رپتالیا نرفته ایم ؛ تصمیم گرفتند که تولد جرمی را آنجا بگیرند. برای من و بچه ها که تجربه خیلی جالبی بود. من خودم تا این هنگام هیچوقت یک مار را از نزدیک لمس نکرده بودم و حتی نمی دانستم که زبان مار خطرناک نیست بلکه خیلی نرم و لطیف است. شما هم حتما باید به بدن مار دست بزنید. آن وقت می فهمید چرا کفشی که از پوست مار درست می شود اینقدر گرانقیمت است.

 

یکی دیگر از رسم های اینجا این است که علاوه بر آنکه مدعوین برای میزبان هدیه می برند؛ میزبان نیز هدایای کوچکی را به مدعوین می دهد.

 

باقی مطلب را از روی عکسها بخوانید.

 

 

 

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/٢٧ - عباسعلی خادمی

حلول ماه مبارک رمضان مبارک!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

به جای تبریک بگذارید بپرسم که آیا رمضان بعدی هستیم؟ باید فکری کرد!

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/٢٧ - عباسعلی خادمی

فقر و فحشا؛ مسعود ده نمکی و مدیران ام القرای کشورهای اسلامی!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 بالاخره فرصتی پیش آمد و توانستم دیالوگهای فیلم فقر و فحشای آقای مسعود ده نمکی را گوش کنم! ممکن است بگویید ساعت خواب!

من نه بیوگرافی این آقا را می دانم و نه از سابقه فعالیت های اجتماعی ایشان خبر دارم. البته خیلی جسته گریخته چیزهایی شنیده ام.

من حتی کارشناس امور فیلم و سینما و فرهنگ هم نیستم که بتوانم راجع به کار ایشان نظر دهم. ولی به عنوان کسی که تعداد زیادی از انواع و اقسام فیلم های داستانی؛ حادثه ای؛مستند و ... را دیده ام به نظرم ایشان فیلم ساخته اند نه مستند!

اشتباه می کنید من نگفتم که این واقعیت ها در جامعه ایران وجود ندارد. وجود دارد و خیلی هم دارد اما آقای ده نمکی معلوم نیست با کدام مصونیت سیاسی این کار را کرده اند زیرا هرکسی که از نظر آقایان  ناامیدی را در دل ملت فهیم ایران بکارد ؛ اقدام به براندازی کرده است و محارب با خدا و رسول (ص) است. گمان من این است که این فیلم را در زمان آقای خاتمی ساخته اند که حالی هم به ایشان داده باشند!

آقای ده نمکی به طور ناشیانه ای چند نفر را آورده اند جلوی دوربین تصویر آنها را مات کرده اند و آنها هم دیالوگهایی را خوانده اند و یا اینکه مثلا تصویر دستهای یک قصاب را نشان داده و بعد صدایی را به آن قصاب منتصب کرده اند که اگر دقت کنید می بینید ساختگی است. همینطور تمام تصاویر فرودگاه و شهر دوبی.

نمی دانم آقای ده نمکی با این همه نبوغی که داشتند و دارند ( فیلم اخراجی ها را ببینید) چطور زحمت کشیده اند و تصاویری از دوبی را مونتاژ کرده اند؟ خیلی راحت می شد به شهر مقدس قم بروند و فیلم مستند تهیه کنند. لابد این شهر جزو خطوط قرمز بوده است.

موضوع فیلم آقای ده نمکی ؛ به هیچوجه موضوع جدیدی نیست ولی به نظرم ایشان تمام دیالوگهای فیلم را خودشان تجسم کرده و داده اند تا چند نفر بخوانند.

و اما در مورد مدیران ام القرای بلاد اسلامی: یادم می آید هنگامی که این فیلم تازه ساخته شده بود؛ در وبلاگ مشاور خوش سیمای آقای خاتمی خواندم که برخی از مسئولین این فیلم را دیده اند و حسابی شکه شده اند. امروز با دیدن این فیلم خیلی خنده ام گرفت و خیلی ناراحت شدم. از سویی مدیران تراز اول ایران که خود را ام القرای کشورهای اسلامی می دانند؛ اصلا نفهمیده بودند که دیالوگهای فیلم ساختگی است و اینقدر تحت تاثیر قرار گرفته بودند و از طرفی آنقدر غرق در دنیای خود هستند که اصلا نمی فهمند در مملکت چه می گذرد و انگار اولین بار است این حرف ها مطرح می شود. این آقایان چطور می خواهند که روش مملکت داری را به دیگر کشورهای اسلامی یاد بدهند؟ 

برای من خیلی جالب است که در مملکتی که دم از عدالت می زنند؛ آیا هرکسی اجازه دارد به تابوها نزدیک شود؟ خیلی دلم می خواست بدانم که چه کسی به ده نمکی چراغ سبز داده و گفته بساز و در امان خواهی بود. مطمئن هستم که در آینده ایشان حرکات فرهنگی قوی تری انجام خواهد داد.

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱٦ - عباسعلی خادمی

سفری به شهر زنده مونترال در سالروز تولد همسر عزیزم!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

من تولد همسر عزیزم ؛ عطیه را به او تبریک می گویم. امیدوارم که همواره سایه او بالای سر ما باشد.

امسال سفر ما به مونتریال دو ویژگی متمایز داشت. اول آنکه خانواده شهاب منتظر یک فرزند جدید هستند و دوم مادرم نیز با ما بود.

 

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱٦ - عباسعلی خادمی

ميلاد فرخنده حضرت ولی عصر (عج) مبارک باد

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

میلاد مهدی موعود مبارک . باشد که خداوند چشمان ما را به دیدار ایشان روشن کرده و با ظهور ایشان دنیا پر از عدل و داد شود.

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/٧ - عباسعلی خادمی

جشن میلاد حضرت حجت (عج) در مسجد امام علی تورنتو

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

امام زمان برای ما شیعیان وجود بسیار مقدسی است و ما ولادت ایشان را در حد توان جشن می گیریم. اینجا در دیار دور از وطن نیز همین گونه است. شیعیان دوستدار امام غائب تمامی مساعی خود را بکار می گیرند تا این روز را هرچه با شکوهتر برگزار کنند. در این میان مسجد امام علی (ع) نیز یکی از مکانهای مهمی است که محل تحمع شیعیان و علشقان امام غائب است. علی رغم آنکه مسجد عموما در شب های جمعه شلوغ نیست ولی در اینگونه اعیاد بسیار شلوغ می شود. در اینگونه از مراسم نیز عموما تعداد زیادی از حضار اقدام به پخش شیرینی و شربت می کنند. امسال یکی از خیرین اقدام به تهیه یک کیک بسیار بزرگ  کرده بود که در ادامه عکسهای آن را خواهید دید.

 

امسال در مسجد مسابقه نماز خوانی برای بچه ها برگزار شد. امیر حسین و علیرضا نیز سعی کردند در این مسابقه شرکت کنند. نا گفته نماند که در این مسابقه همه برنده بودند. نوبت به تقسیم جوائز که رسید با تجربه جدبدی مواجه شدیم. چون تعداد جوائز کمتر از تعداد شرکت کنندگان بود؛ به همین دلیل برگزار کنندگان ناگزیر به قرعه کشی شند. در این میان قرعه به نام علیرضا نیافتاد و این آغاز تجربه جدیدی شد. علیرضا شروع به گریه کرد و گفت که دیگر مسجد نمی آید. او می گفت که چرا به همه جایزه رسیده اما به او نرسیده . ما خیلی سعی کردیم به او توضیح بدهیم که خوب همیشه نمی توانی انتظار داشته باشی که برنده شوی. اصلا این جوائز به هیچ دردی نمی خورد. از ما اصرار و از او انکار و سرانجام یکی از خانمها به هرترتیبی که بود یک راکت بدمینتون را به عنوان جایزه به او داد ولی خوب این پایان ماجرا نبود. من امشب به این فکر می کردم که ما چگونه به فرزندان خود می توانیم یاد بدهیم که شکست آخر دنیا نیست و باید همواره به آینده و از دست ندادن فرصت های آتی بود. حیف که فرزندان ما این را درک نمی کنند.

بقیه مطلب را از روی عکسها بخوانید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/٥ - عباسعلی خادمی

آلگون کویین ۲۰۰۷!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

یکی از مشکلات ما در اینجا یعنی دیار غربت طولانی بودن زمستان است. هوای سرد طولانی؛ آسمان خاکستری برای مدت طولانی؛ و خیابانهای برفی همه دست به دست هم می دهند و زمستان طولانی را طولانی تر می کنند. برای همین هم هست که همواره سعی می کنیم قدر تابستان کوتاه مدت را بدانیم. یکی از تفریحات سالم در اینجا رفتن به دامان طبیعت به منظور کمپینگ برای چند روز می باشد. امسال سومین سال پیاپی بود که ما به پارک جنگلی آلگون کویین برای کمپینگ رفتیم. سال اول فقط چهار خانواده بودیم ؛ سال دوم شش و امسال ده خانواده. خوب این هم نوعی پیشرفت است . پیشرفت در هماهنگی؛ پیشرفت در تحمل و تعامل با دیگران و .... خانواده شاد ما امسال با ۵ نفر ( با احتساب مادرم) بیشترین جمعیت را داشت. امسال۴ خانواده زوج جوان در میان ما بود. خانواده هایی که فرزندی ندارند. از سویی شیرینی فرزند را نچشیده اند و از سویی زحمات فرزند را به دوش نمی کشند.

 

امسال آقای حدیدی بیشتر از سالهای قبل سعی کرد که نقش کوردینیتور‌(هماهنگ کننده) را ایفا کند. البته به نظرمن میان هماهنگ کننده؛ مدیر؛ رئیس؛ برگزار کننده یا صاحب برنامه (بانی) باید مرز مشخصی وجود داشته باشد ولی در اینگونه حرکتهای خودجوش مرزها با همدیگر ممکن است قاطی شود. آقای حدیدی به عنوان کوردینیتور تمام مساعی خود را بکار گرفت تا تمام تصمیمات به طور دموکراتیک گرفته شود. خدا انشاءالله خیرش بدهد.

 

کمپینگ برای بچه ها هم موقعیت خوبی است. آنها فرصت دارند تا دردامان طبیعت با یکدیگر با یکدیگر بازی کنند و از تحارب یکدیگر بهره ببرند. همین را هم اضافه کنم که میانگین سنی خانواده ما در میادن سایر خانواده ها بالا است . به این مفهوم که امیر حسین و علیرضا جزو بزرگترین بچه ها هستند. یکی از مشکلات ما مخصوصا در مورد امیرحسین همین است. امیرحسین دوست هم سن و سال خودش را ندارد. برای همین ناگزیر است تا به نوعی خود را با بچه های کوچکتر خود سرگرم کند.

 

محیط کمپینگ نوعی کاتالیزور است تا خانواده ها بیشتر با یکدیگر آشنا شوند و با هم از نزدیک برخورد داشته باشند. همین نزدیکی اجباری منجر به تحلیل و برداشت هایی ازدیگر خانواده ها شده و حتی ممکن است به تعمیق رابطه و یا احیانا ایجاد سوء تفاهم هایی بیانجامد.

 

الحمدالله امسال نیز هوا بسیار عالی بود. صاف با آسمانی کاملا آبی ؛ معتدل گرم و از همه مهمتر شبهایی پرستاره. اصولا در دامان طبیعت؛ منابع آلاینده نوری بر روی زمین وجود ندارد ولی خداوند باید یارت باشد تا ماه هم در آسمان نباشد تا بتوانی انواع خوشه های کهکشانی را ببینی و با خود بگویی «ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانک و قنا عذاب النار»

 

ما دو شب پیاپی به کنار دریاچه رفتیم و حدود نیم ساعت به آسمان شب خیره شدیم. وقتی در این خیرگی مبهوت ماندی آنگاه به یاد این آیه کریمه می افتی که «لقد زینا سماء الدنیا به زینت المصابح» . ای کاش می شد تا سحرگاه آسمان را که هراز چندگاهی یک شهاب در آن می دوید؛ تماشا می کردیم.

 

بقیه مطلب را از روی عکسها بخوانید.

 

 

 

تایتانیک ۲ - همه با لباس و جلیقه نجات در حال شنا هستند.

 

 

 

 

این عکس دسته جمعی را در آخرین ساعات کمپینگ گرفتیم. همه در عکس هستند. غائبین عبارتند از  آقای حدیدی و امیرحسن یزدی زاده

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

سفری مجدد به نیاگارا فالز و نیاگارا ان د لیک (Niagara On The Lake)!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 سفر مادرم به کانادا بهانه ای شد تا مجددا سفری به آبشار نیاگارا داشته باشیم. البته ما چندین مرتبه از آبشار دیدن کرده بودیم ولی فرصت دیدار از نیاگارا آن د لیک را نداشتیم. پر واضح است که مادرم نیز برای اولین بار آبشار را می دید و کاملا معلوم بود که جوگیر شده است! به بچه ها خیلی خوش گذشت چون هر کدامشان یک پی اس پی داشتند و با آن بازی می کردند.

بقیه مطلب را از روی عکسها بخوانید: 

عکس توسط علی خادمی

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

عکس توسط علی خادمی

 

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

تيم هاکی روی آسفالت محله ما!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

يكي از خصوصيت هاي بارز بچه ها اين است كه بسيار سريع با ديگر بچه هاي هم سن خود دوست مي شوند. براي آنها فرقي نمي كند كه بچه همسن آنها در يك خانواده مرفه و پولدار زندگي مي كند يا در يك خانواده معمولي و يا فقير. آنها خيلي زود همديگر را پيدا مي كنند. در تمام مدت زمستان اول؛ ما هيچ بچه اي را در خيابان خود نديديم ولي تابستان امسال كه هوا به بچه ها اجازه مي داد تا به خيابان بروند؛ بچه ها خيلي زود توانستند چندين دوست تقريبا هم سن و سال پيدا كنند.

در اين ميان تعامل والدين بچه هاي محله هم بسيار قابل تامل است. به نظر من بارزترين خانواده در اين ميان خانواده جرمي است. راكو (پدر) و مارتا (مادر) جرمي (بچه محل) كه حدود هفت سال دارد در پلاك ٢٨ خيابان ما زندگي مي كنند. كاملا مشهود است كه راكو و مارتا برنامه ريزي زيادي براي جرمي كرده اند و وقت زيادي را براي او صرف مي كنند. بعد از ظهرهاي تابستان آنها در جلوي خانه خود تير دروازه هاكي مي گذارند و بچه ها جمع مي شوند تا هاكي روي آسفالت بازي كنند.

باقي مطلب را از روي عكس ها بخوانيد!

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

ورود مادرم را به کانادا خوش آمد می گوييم

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

فعلا عکس ها را ببینید تا بعد شرح را بنویسم!

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

شرکت در جشن تولد هستی مطلبی!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

فعلا عکس ها را ببینید تا بعد شرح را بنویسم!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

سفر از روستای ما (تورنتو) به شهر نیویورک

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

فعلا عکس ها را ببینید تا بعد شرح را بنویسم!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

مراسم روز کتابخوانی در مدرسه علیرضا

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

فعلا عکس ها را ببینید تا بعد شرح را بنویسم!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

امتحان پايان سال سوم ابتدايی عليرضا

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

فعلا عکس ها را ببینید تا بعد شرح را بنویسم!

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی

وندرلند

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

فعلا عکس ها را ببینید تا بعد شرح را بنویسم!

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱ - عباسعلی خادمی