خاطرات خانواده (شاد ) ما

سیزدهم فروردین، روز طبیعت، سالروز ازدواج ما!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛
در فرهنگ عامه ؛ سیزدهم فروردین روزی است که باید برای فرار از نحثی آن به دامان طبیعت رفت.  فرهنگ عامه ؛ ربطی به واقعیت ها ندارد. به فرمایش قرآن کریم « طائرکم معکم ائن ذکرتم ان کنتم تعلمون»
از اینها که بگذریم سیزدهم فروردین برای ما یک روز مهم است.  ١۴ سال پیش در چنین روزی من و عطیه خانم ازدواج کردیم. زمان خیلی سریع می گذرد. سریعتر از برق و باد. این سنت و قانون خداوند است.

خداوند به عطیه خانم خیر بدهد. او در این مدت با تمام کم و کاست های زندگی ساخته است و ما پا به پای هم در سایه لطف خداوند هر روز زندگی بهتری را تجربه کرده ایم. زبان من که از تشکر او قاصر است.

من دعا می کنم که خداوند به عمر ما برکت و سلامتی بدهد و زندگی سعادتمندی را نصیب ما و فرزندانمان کند.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/۱/۱۳ - عباسعلی خادمی

(با کمی تاخیر) میلاد مسعود نبی مکرم (ص)و بنیانگذار فقه جعفری مبارک باد

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛
میلاد حبیب الاهنا و حبیب قلوبنا ؛ بشیر و نظیر؛ عبد موید؛ رسوا امی : رسول امجد؛ اشرف الانبیاء و المرسلین؛  خاتم النبین؛ رحمته للعالمین ؛ متمم المکارم الاخلاق؛ الذی سمی فی سماء احمد و فی الارض محمد مصطفی (ص)  بر همه مسلمین جهان مبارک باد. باشد که روزی فرا رسد که تمام جهانیان این روز را گرامی بدارند.
امسال میلاد نبی مکرم مصادف با ایام سال نو هم بود. همچنین این میلاد مصادف گشته است با هجمه های فرهنگی علیه بزرگترین شخصیت عالم و دینی که ایشان به دستور خداوند متعال به جهانیان عرضه کردند. این مناسب ترین زمان برای یادآوری این فراز از دعای افتتاح است:
« الهم انا نشکوه الیه ؛ فقد نبینا و غیبت ولینا و قلت عددنا و کثرت عدونا و شدت الفتنه بنا»
اگر وجود خداوند حق است که هست و اگر معاد حق است که هست و اگر قرآن کریم کلام خداوند است که هست و اگر تمامی وعده ها و وعیدها حق است که هست و اگر تمامی اخبار غیبی که در قرآن یادآوری شده حقیقت دارد که قطعا دارد؛ قطعا روزی خواهد آمد که دین خداوند پیروز گشته و همه جهانیان دسته دسته به آیین الهی خواهند گروید و حق خواهد آمد و باطل از میان خواهد رفت. باید صبور بود و توکل داشت. خداوندا ؛ بر ما منت نها و افتخار دیدن این روز را به ما بده.
با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/۱/۱٠ - عباسعلی خادمی

سالروز تولدم مبارک باد!

سر آغاز کلام با نام زیبای حق؛
سوم فروردین ماه سالروز تولدم است. من سالروز تولدم را به خودم و خانواده ام تمامی کسانی که این وبلاگ را با دقت دنبال می کنند! بسیار تبریک می گویم.
اصولا در این دیار غربت (نورث آمریکا) رسم نیست سن کسی را بپرسند و طبق قانون نپرس / نگو (‌‌  Do not Ask, Do not Tell ) من هم سن خودم را اعلام نمی کنم!

امروز صبح وقتی خود را در آینه نگاه می کردم متوجه شدم که یکی از موهای محاسن صورتم سفید شده است. سعدی (علیه الرحمه ) از موهای سفید شده طرفین صورت به « واعظ شیب بر بنا گوش » یاد می کند. همچنین ظریفی می گفت فاصله میان اولین روزی که اولین تار موی صورت سفید می شود تا روزی که آخرین تار موی سیاه ؛ سفید می شود؛‌ زمان بسیار کوتاهی است. من هنوز به مرز ۴۰ نرسیده ام ولی می گویند که کسی که به مرز ۴۰ میرسد به قله پختگی و تجربه رسیده است. البته نظر دیگری هم هست. می گویند مستحب است انسان از ۴۰ سالگی عصا بر دست گیرد چرا که مستحب است مسافر عصا در دست داشته باشد.

من امیدوارم خداوند به همه ما و شما عمر با عزت و برکت و سلامتی عطا کند و سالیان سال فرصت داشته باشیم تا در این حیاط خلوت ؛ نجوا کنیم.

 


با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/۱/۳ - عباسعلی خادمی

سال نو مبارک!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

یا محول القلوب و الابصار؛ یا مدبر الیل و النهار؛ حول حالنا الی احسن الاحال


نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد                 عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد

آغاز سال ۱۳۸۷ بر همه مبارک باد.

 Sofreh Haftsin Sherkat

 خودم در کنار سفره هفت سین شرکت

  Haftsin Sherkat

 


با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/۱/۱ - عباسعلی خادمی