خاطرات خانواده (شاد ) ما

تولیپ فستیوال

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

همه ساله در اوایل ماه مه؛ در شهر اتاوا جشنواره گل لاله برگزار می شود. انگیزه اصلی این جشنواره رویش تعداد زیادی گل لاله در پارکهای اصلی شهر است و سابقه تاریخی آن هدیه گلهای لاله از سوی کشور هلند به پاس خدمات کانادایی ها به ملکه هلند است!

ما هر سال گرفتار مدرسه فارسی بچه ها در آخر هفته بودیم و این شد که از رفتن به اتاوا صرف نظر می کردیم. امسال در یک تصمیم انقلابی با خودمان گفتیم هرچقدر بچه ها درس خوانده اند بس است . بگذار به این سفر برویم. از سویی ما در این مدتی که در دیار غربت ساکن بوده ایم؛ همواره به اتفاق دوستان به سفر رفته بودیم. رفتن با دوستان لطف بسیاری دارد ولی این بار تصمیم گرفتیم که فقط خودمان برویم این شد که ضرب الاجلی برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم از لانگ ویک اند استفاده کنیم. بار سفر بستیم و خریدهای لازم را کردیم و یکشنبه صبح کله سحر از خانه زدیم بیرون.

 

بقیه مطلب را از روی عکسها بخوانید.

photo

 

 photo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/۳۱ - عباسعلی خادمی

آمد و رفت !

سرآغاز کلام با نام زیبای حق

یادم می آید در دبیرستان کمال هر زمان که آقای حائریان ( دبیر گرانقدر فارسی ) می خواست مثالی از حاصل مصدر بزند، اولین چیزی که می گفت؛« آمد و رفت » بود.

انسانها همواره در حال آمدن و رفتن هستند و تو نمی توانی بگویی اول آمدن اتفاق افتاده و یا اول رفتن!

ما که معتقدیم مرغ باغ ملکوت بوده ایم؛ از قضای حادثه به این مکان آمده ایم و روزی هم از این مکان خواهیم رفت. ما در این جهان فانی هم همواره در حال آمد و رفت هستیم. یکی از مهمترین «آمد» های خانواده ما‌(وشاید رفت) ترک جلای وطن و هجرت به دیار غربت بود. در این میانه ما تنها و اولین و آخرین کسانی نبوده ایم که به این کار اقدام کرده ایم. وقتی که آمد و رفت خیلی مهم باشد (مثل حیات و یا مهاجرت ) در هنگام آمدن نمیدانی که هنگام رفتنت چه زمانی خواهد بود.

تابستان امسال چند تا از خانواده هایی ( برخوردار - علوی - رحیمی و ...) که ما در اینجا آشنا شده بودیم به ایران رفتند تا به زندگی خود در آنجا ادامه دهند. من برای همه آنها آروزی سلامتی و موفقیت و توفیق روزافزون از خداوند متعال دارم ولی همچنان برایم این سوال باقی است که زمان رفتن ما چه هنگام است و اینکه آیا دوستانی که می روند بازگشتی دارند؟

چند روز پیش خانم ها یک گودبای پارتی برای دوستانی که می روند برگذار کردند. جدا که خانم ها خیلی هوای همدیگر را دارند!!!!

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/۳۱ - عباسعلی خادمی

تقدیر از دانش آموزان برجسته مدرسه رد میپل!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛
 
دو هفته پیش در مدرسه Red Maple مراسمی برای تقدیر از دانش آموزان برتر کلاسهای اول ابتدایی تا سوم برگذار شد و علیرضا هم جزو دانش آموزان برگزیده کلاس سوم بود. علی رغم دوری مسافت مدرسه و محل کارم به علت اصرار علیرضا به این مراسم رفتم و البته تعدادی عکس هم گرفتم که آنها را در ادامه می بینید.

 Ali Reza and his friend

 

 Group of studens

 

Ali Reza receives his certificate

 

 Ali Reza

 

Ali Reza

چندی پیش مراسم مشابهی هم برای کلاسهای چهارم تا هفتم بود و امیرحسین هم یک تقدیر نامه گرفت. انشاءالله عکس آن را هم می گذارم
 
با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/٢٢ - عباسعلی خادمی

عکسهای عروسی جابر

سر آغاز کلام با نام زیبای حق؛


سر انجام وقت کردم که عکسهای عروسی جابر را بگذارم.
 
با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/٢٢ - عباسعلی خادمی

روز مادر در تقویم فرهنگی دیار غربت!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

نام مادر در تمامی فرهنگ ها مقدس و با ارزش است. در این دیار غربت هم دومین یکشنبه از ماه می به نام روز مادر نام گذاری شده است و خوب بچه ها در تقویم کانادایی با این روز آشنایی دارند. هرچند که حرف و حدیث در باب بنیان خانواده در کشورهای غربی زیاد است و فرزندان مانند یرنده ها خیلی سریع والدین خود را ترک می کنند ولی خوب به هرحال تبلیغات در این زمینه بسیار داغ است .

روز دوشنبه وقتی به خانه آمدم دیدم امیرحسین خود به نتهایی به لابلاز ( Lablows ) رفته است و یک کیک؛ مقداری شکلات و یک دسته گل زیبا از پول توجیبی خودش خریده است و به همراه علیرضا چند کارت تبریک درست کرده است تا وقتی همسرم عطیه خانم به منزل برمیگردد او را سورپرایز کنند. من البته سعی کردم برای بچه ها توضیح دهم که در فرهنگ ما سالروز تولد دختر نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(ع) روز مادر است ولی خوب این خدشه ای در احساس پاک بچه ها ایجاد نمی کند. انشاءالله که بچه ها همیشه همین محبت بی شائبه و زلال را به مادر خود ابراز کنند.


من چند عکس از این میهمانی سورپرایز گرفته ام که می بینید:

 Gifts

 

 Lovely mother

 flower

امیرحسین با توجه به بودجه گل زیبایی را انتخاب کرده بود.


با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/٢٠ - عباسعلی خادمی

شصت سالگی اسرائیل!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛
 
۱۴ ماه می ؛ شصتمین سال ایجاد کشور اسرائیل است. من نه سر پیاز هستم و نه ته پیاز ولی به این فراز از دعای افتتاح بسنده می کنم:
الهم انا نشکوه الیک ؛ فقد نبینا وغیبت ولینا و قلت عددنا و کثرت عدونا و تظاهر الزمان علینا و شدت الفتنه بنا. الهم انا نرقب الیک فی الدولت کریمه...
 
این یکی دو روزه بسیاری از تحلیل های سیاسی رسانه های غربی و همچنین موضع گیری های دولتمردان غربی ( و حتی شرقی ) در حمایت از این کشور بوده است. امشب استفان هارپر ( نخست وزیر کانادا ) در یک سخنرانی در جمع یهودیان کانادا اعلام می کرد که دشمن اسرائیل؛ دشمن کانادا است.
من با شنیدن این سخنان یاد آن فراز زیارت عاشورا افتادم که می گوید « انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم»
براستی این جماعت یهود چگونه بر دنیا مسلط شده اند؟ در سوره کریمه دخان ؛ خداوند در باب قوم یهود می فرماید « و لقد اخترناهم علی علم علی عالمین ». اکثر قریب به اتفاق مفسرین می گویند که منظور از عالمین ساکنان کره زمین در زمان حضرت موسی (ع) بوده است ولی چیزی که برای من سوال است این است که مگر قوم یهود هم اکنون بر جهانیان برتری پیدا نکرده اند.
هرچند که صبر خداوند متعال زیاد است و ما روز واقعه را دور می پنداریم و خداوند آنرا نزدیک می بیند ولی ما هم اکنون زنده هستیم و هم اکنون نیاز به منجی داریم.
خداوند ایمان ما را به وعده ها و وعیدها محکمتر گرداند. آمین
 
با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/٢٠ - عباسعلی خادمی

و اکنون بهار!!!!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

اینجا ؛ بهار از ماه اردیبهشت شروع می شود و به قول سعدی علیه الرحمه؛ درختان درست از اول اردیبهشت ماه قبای سبز ورق در بر می گیرند. شرایط آب و هوایی اینجا به گونه ای است که بیشتر سال هوا سرد است و به خاطر همین ساکنین این دیار به محض خوب شدن هوا از فرصت استفاده می کنند و از این هوا به هر طریقی که شده اعم از پوشیدن لباس سبک؛ هجوم به پارک ها و فضای سبز ؛ فعالیت های ورزشی و نیز لنداسکیپینگ استقاده می کنند.
منظور از لنداسکیپینگ زیباسازی فضای سبز اطراف خانه است. ما نیز امروز از هوای خوب استفاده کردیم و مقداری گل از هم دیپو ( Home Depot ) خریدیم و در مقابل خانه کاشتیم. همچنین برای بچه ها رول بلید خردیم تا آنها هم بتوانند در خیابان رول بلید سواری کنند.
حکایت لنداسکیپینگ حکایت جالبی است. لنداسکیپینگ هرخانه معرف ذوق و سلیقه ساکنان آن خانه است و خانه ای که لنداسکیپینگ ندارد مثل آن است که کسی در آن خانه ساکن نیست. البته هر خانه ای که فضا سازی بیشتری داشته باشد نشانه صرف هزینه بیشتر توسط صاحب خانه است.

انشاءالله که همه ما مثل گل باشیم ولی عمر ما مثل گل نباشد.

 Gardening

 Boys

 Atieh

 

 Flower


با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/٩ - عباسعلی خادمی