خاطرات خانواده (شاد ) ما

گشت پاییزی 2009

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

شنبه هفته گذشته با توجه به گرمی نسبی هوا تصمیم گرفتیم برای گشت پاییزی به پارک استانی آوندا برویم. البته در این دیار و در این فصل سال؛ گرمای نسبی حدود ١٠ درجه است.

برخلاف انتظار ما ؛ برگ درختان آنچنان تغییر رنگ نیافته بود ولی خوب بازهم مناظر زیبایی نصیب ما شد و علاوه بر آن گردش و تفرج در معیت دوستان نیز لطف خود را دارد. پاییز این دیار بسیار رنگارنگ است. برخلاف خانه پدری که در فصل پاییز فقط برگهای قهوه ای خشک و زبر دیده می شود؛ در این دیار برگهایی به رنگ زرد؛ نارنجی ؛ آجری ؛ قرمز و  قهوه ای بر روی درختان و بر روی زمین چشم نوازی می کند. سعدی علیه الرحمه؛ در توصیف درختان در فصل بهار می فرماید "درختان قبای سبز ورق در بر کرده اند" . پاییز طبیعت هم زیبایی خود را دارد و همین جا یاد آوری می کنم که به نظرم یکی از مصادیق اختلاف ایام و شب و روز ؛ همین فصول سال است که می گذرد و باید برای صاحبان خرد‎‎؛ مایه درس آموزی باشد.

بقیه مطلب را از روی عکسها بخوانید.

happy family

این عکس را خودم در حین رانندگی و از داخل آینه بغل راننده گرفتم! وقتی هوا خوب باشد؛ همه به خیابان و بزرگراه می ریزند تا به گردش بروند. این همه ماشین پشت سر ما بود و ما هم به نوبه خودمان پشت سر یک عالمه ماشین دیگر.

happy family

این عکس را هم خودم در حال رانندگی و از داخل آینه بغل انداخته ام. در این عکس سیل ماشین های پشت سر ما را می توانید ببینید که دارند از شهر خارج می شوند! ترافیک باعث شد تا ما با یک ساعت تاخیر به مقصد برسیم. نشنیدن صدای بوق ماشین ها در این دیار کاملا عادی است. به عبارت دیگر شنیدن صدای بوق حتی در این ترافیک غیرعادی است.

happy family

عکس سفره ناهار در دامان طبیعت و از فاصله ای دور. ابتدا قرار بود تا آتشی راه انداخته و مرغ و گوشت کباب کنیم ولی به علت خنکی هوا تصمیم گرفتیم ساندویچ آماده ببریم.

 

happy family

علیرضا بر روی سنگهای کنار ساحل.

happy family

(ریا نشود) امیر حسین در حال ادای نماز شکسته ظهر و عصر ؛ التماس دعا. به لباس آستین کوتاه او توجه کنید.

happy family

علیرضا در حال پرش برای گرفتن فیریزبی ( گرده پلاستیکی ) . به کاپشن ضخیم او توجه کنید.

happy family

 امیرحسین در حال بازی والیبال

happy family

ساحل شنی و سنگی. این قسمت ساحل به علت سنگی بودن قابل شنا نیست. برای شنا باید به قسمت شنی رفت. البته در فصل گرما نه این موقع از سال. چند وقت دیگر این دریاچه یخ می بندد. از ذلال بودن آب دریاچه هرچه بگویم ؛‌کم گفته ام.

happy family

علیرضا در کنار ساحل و در زیر پرتو نور خورشید

happy family

عکس یادگاری خانواده شاد در کنار دریاچه

happy family

و بالاخره درختان پاییزی در کنار ساحل. همانگونه که گفتم رنگ برگ درختان خیلی تغییر نکرده بود.

 

happy family

 نمایی از درختان اطراف ساحل

happy family

نمایی دیگر از درختان اطراف ساحل

happy family

 امیرحسین ؛ علیرضا و مهدی گودرزی

happy family

 عکس یادگاری خانواده شاد با پاییز سال ٢٠٠٩

happy family

درختان پاییزی

happy family

این عکس را هنگامی که هوا کاملا تاریک بود از ساحل و درختان پاییزی گرفتم. به سکون دریاچه توجه کنید.

  

happy family

این هم عکسی از برگهای قرمز و کبود. این برگها تا هفته پیش به رنگ سبز بوده اند. مدتی هم قرمز شده و بعد می ریزند.

  

happy family

این عکس درخت نوپای جلوی خانه ما است. این برگها هم تا هفته پیش سبز بوده اند. برای هر بهاری خزان و برای هر سبزی یک زردی هست. البته خزان هم می تواند زیبا باشد. خداوند خزان زندگی ما را نیز زیبا قرار دهد.

  

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/٧/٢٥ - عباسعلی خادمی

سالروز عقد من و عطیه خانم

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

خدا را سپاس می گوییم که با سلامتی ؛ تندرستی دوباره به هفدهم مهر ماه (سالروز عقد من و عطیه خانم ) رسیدیم. ما هیچگاه جنب و جوش آن روز ؛ و شب نشینی آن شب را فراموش نمی کنیم. من این روز را به خودمان و نیز امیرحسین و علیرضا (اعضای جونیور خانواده شاد ) تبریک می گویم و از خداوند سلامتی؛ تندرستی؛ شادکامی ؛ شکوفایی؛ موفقیت؛ عاقبت بخیری و البته مقدار زیادی پول ( ترجیحا پوند انگلیس‌) درخواست می کنم.

من در آن زمان نیز به عکاسی علاقه زیادی داشتم و در آن شب خودم عکاس مراسم بودم. ولی خوب در آن زمان دوربین دیجیتال وجود نداشت. اگر خدا بخواهد و فرصتی بکنم چند تا از آن عکسها را اسکن کرده و در اینجا خواهم گذاشت.

بچه ها این چندروزه سوال می کردند که برنامه سالگرد عقد چیست؟ البته منظورشان این بود که به کدام رستوران می رویم تا این مناسبت را گرامی بداریم. خدا بخواهد از خجالت بچه ها در برنامه گشت پاییزه در می آییم!

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/٧/۱٧ - عباسعلی خادمی

فراخوان گشت پاییزی 2009

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

happy family

اگر که تمایل به گشت پاییزی و تماشای برگهای الوان و ریزان را دارید و البته قبلا دعوتنامه دریافت نکرده اید؛ به ما ملحق شوید. برنامه این گشت را می توانید در این صفحه ببینید.

happy family

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/٧/۸ - عباسعلی خادمی

(با چند روز تاخیر) عید سعید فطر بر همگان مبارک

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

هرچند امسال نیز مابین مسلمین وحدت نظر در باب عید فطر وجود نداشت، ولی به هرحال عید ،‌عید است و خداوند آنرا برای بندگانش که ماهی را به عبادت مشغول بوده اند،‌با برکت و شرافت قرار داده است.

خانواده شاد ما هم این عید را به همه کسانی که یک ماه منتظر عید بوده اند ،‌تبریک می گوید و دعا می کنیم خداوند به ما عمر و نتدرستی عطا کند تا عید فطر دیگری را درک کنیم .

برنامه ماه رمضان امسال برای ما،‌خیلی فشرده بود. ما هرشب برنامه تلاوت قرآن داشتیم و امسال، اولین سالی بود که امیرحسین و مخصوصا علیرضا به طور جدی در این برنامه حضور داشتند. آنها از تلاوت شبی یک آیه شروع کردند و در دهه آخر هرشب یک صفحه تلاوت می کردند. البته نمی توان از بچه های اینجا که به پابلیک اسکول ( مدرسه دولتی کانادایی) میروند انتظار علی حده ای داشت ولی در حد خود خوب بودند هرچند که می توانستند بهتر هم باشند.

تعداد شبهایی که ما امسال افطار منزل خودمان بودیم، از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نکرد. ما بقی شبها ،‌ بر سر سفره افطاری عزیزی میهمان بودیم و علاوه بر تلاوت قرآن ، نماز جماعت هم داشتیم. هرکس به هر دلیلی نیامد؛ بی نصیب ماند. امیدوارم که بتوانیم مجددا برنامه دیدارهای خانوادگی را هم از سر بگیریم.

امسال با همت یکی از دوستان ؛ یک سیستم صوتی مناسبی خریداری کردیم تا در مراسم از آنها استفاده کنیم. دوستانی که می خواهند در این امر خیر مشارکت کنند‎، لطفا با آقای محمدرضا اردهالی (  mohammadreza dot ardehali at utoronto dot ca ) تماس بگیرند.

ما بچه ها را روز دوشنبه به مدرسه فرستادیم ولی من و عطیه خانم روز دوشنبه را مثل مادام موسیوها با هم گذراندیم و عید را گرامی داشتیم. البته به بچه ها نگفتیم که برنامه ما برای روز دوشنبه چیست تا مبادا برنامه خصوصی مادام و موسیو بهم نریزد!

طبق سنت همیشه چند تا عکس هم گرفتیم که در ادامه آنها را می بینید:

happy family

 

happy family

در این عکس من را می بینید که در حال بازی گلف کوچک هستم.

 

با یاد حق شاد باشد

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/٧/٢ - عباسعلی خادمی

آخرین روزهای ماه مبارک رمضان ١۴٣٠

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

یکی دو روز آخر ماه مبارک امسال ،‌خیلی سر ما شلوغ بود. از سویی آقای صحافی به اینجا آمده بودند و خانواده شاد ما وقت خود را صرف خانواده آقای صحافی کرده بود. از سوی دیگر در باب روئت حلال ماه شوال بین مسلمین و مخصوصا شیعیان اختلاف افتاده بود.

راستش در تعجبم که خداوند یک ”قمر منیر” برای بندگانش بیشتر در آسمان لایتناهی نگذاشته ولی بندگانش بر سر روئبت همین ماه ، به اختلاف می افتند و شرایط به گونه ای می شود که مثلا در یکی از مساجد دیار ما ؛ یک عده از شیعیان روز یکشنبه و یک عده دیگر روز دوشنبه نماز را برگزار می کنند. دلیل آنهم این است که ما بین علمایی که شیعیان از آنها تقلید می کنند،‌اختلاف نظر است.

از اینها که بگذریم،‌برنامه ما بسیار فشرده بود. روز شنبه که نیاگارا فالز رفتیم و شب هم تا ساعت ١ بامداد در بازدیدهای آقای صحافی حاضر بودیم.

روز یکشنبه هم به همین منوال گذشت . حضور در نماز عید مسجد امام علی و برنامه سخنرانی آقای صحافی،‌صرف ناهار در یکی از رستورانهای عربی و نیز رساندن خانواده آقای صحافی به فرودگاه ،‌حسابی ما را مشغول کرد.

این را هم بگویم که آقای صحافی در این دیار؛ طرفداران زیادی دارد. هرجا که رفتیم، خیلی ایشان مورد توجه قرار گرفتند و حتی در مسجد امام علی پس از پایان سخنرانی ، نمازگزاران از ایشان خواستند که به سخنرانی خود ادامه دهند و ایشان هم یک دور دیگر سخنرانی کردند.

من تعدادی عکس هم گرفته ام که در ادامه آنها را می بینید.

happy family

این نمایی از شبستان مسجد خیابان بیویو ( Bayview )‌ است. این مسجد متعلق به شیعیان پاکستانی است ولی از آنجایی که آنها جدیدا یک مسجد بزرگتر و با شکوه تر جای دیگر ساخته اند،‌ مهدیه تورنتو می خواهد آنرا بخرد. البته فعلا که پول ندارند. دعا می کنم امام زمان (عج) کمک کنند تا این امر به انجام برسد.

 

happy family

 آقای صحافی در حال سخنرانی در مسجد بیویو

happy family

 امیرحسین امشب به طور داوطلب به هدایت ترافیک پرداخته بود.

happy family

 آقای مصباح موسوی دارند آماده می شوند تا خطبه های نماز عید را بیان کنند. این اولین باری است که ایشان از منبر استفاده می کنند.

happy family

 برگزاری نماز عید سعید فطر در مسجد امام علی.

happy family

 سخنرانی آقای صحافی در مسجد امام علی

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/٧/٢ - عباسعلی خادمی