خاطرات خانواده (شاد ) ما

هلال نو ماه ذیحجه

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

سه روز پیش؛ تنگ غروب وقتی که داشتم به منزل باز می گشتم؛ هلال باریک و زیبای ماه ذیحجه در گوشه آسمان صاف دیدم. همانجا دعا کردم که خداوند این توفیق را به ما بدهد که ما ؛‌ همه اعضای خانواده شاد ؛ بتوانیم چنین منظره ای را در کنار کعبه؛ در کنار قبر نبی مکرم اسلام و در صحرای عرفات ؛  برای سالهای متوالی تماشا کنیم و حتی  عکس یادگاری با حضور آن اماکن متبرک و آن هلال باریک بگیریم.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/۸/۳٠ - عباسعلی خادمی

غیبت طولانی!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

راستش زمان در این دیار بسیار سریع می گذرد و دوشنبه خیلی زود به جمعه می رسد و تا چشم بهم بزنی آخر هفته تمام شده و دوباره دوشنبه است و باید بروی سرکار. مشغله های زندگی روزمره چه کاری و چه خانوادگی بسیار زیاد است و فرصت فعالیت های فوق برنامه مانند وبلاگ نویسی را از من می گیرد.

امشب بالاخره وقت کردم و مطلب مربوط به هالوین ٢٠٠٩ را که مربوط به سه هفته پیش بود ؛ نوشتم. در این میان کلی مطلب دیگر هم بود که هنوز وقت نکرده ام آنها را درج کنم. در همین جا از دوستانی که پیگر این حیاط خلوت هستند؛ تشکر می کنم.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/۸/٢٩ - عباسعلی خادمی

با سه هفته تاخیر - هالوین 2009

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

٣١ اکتبر در این دیار و البته بسیاری از کشورهای غربی؛ روز هالوین است. اصولا مردم این دیار (‌و البته بسیار دیگری از کشور های غربی ) از هر فرصتی برای تفریح و تفنن استفاده می کنند.

بخوبی به خاطر دارم که چند وقت پیش در یک برنامه خبری؛ گزارشی راجع به یک فستیوال سالانه که به مناسبت درگذشت یکی از شاگردان یک مدرسه از بیماری صعب العلاج سرطان ؛ برپا شده بود شنیدم. برنامه های این فستیوال شامل موسیقی و سایر برنامه های هنری و به یاد بود آن کودک درگذشته و به منظور جمع آوری اعانه برای مصارف خیریه بود. قطعا اگر بنا به فرهنگ ما بود؛ قطعا از تفنن و تفریح در مراسم سالگرد درگذشت یک عزیز؛ خبری نبود.

بگذریم؛ بعید به نظرم می رسد هالوین مانند روز والنتاین در خانه پدری جا افتاده باشد ولی در این دیار هالوین جایگاه ویژه خود را برای تمام رده های سنی دارد.

یکی از رسوم در این دیار؛ تزیین نمای خانه ها با تماثیل ترسناک است و هرکسی که اینکار را می کند؛‌ در شب هالوین در منزل منتظر مراجعه کنندگانی می ماند که تقاضای شکلات می کنند!

در فرهنگ این دیار ایام مختلفی از سال برای مراسم مخصوصی علامت خورده است. مثلا روز والنتاین؛‌روز هالوین؛ روز ملی؛ روز رژه سانتا؛ کریسمس و یا شب سال نو. یکی از چالش ها برای ماهایی که از یک فرهنگ دیگر آمده ایم و هیچکدام از این روزها را نمی شناسیم ولی بچه هایمان در اینجا بزرگ می شوند؛ این خود یک چالش است زیرا بچه ها از سویی در محیط مدرسه راجع به فرهنگ این ایام آگاهی پیدا می کنند و می بینند که دوستانشان چه برنامه هایی دارند و از سوی دیگر ما گرامی داشت این ایام را ضد ارزش می دانیم. برخی ها می گویند ما نباید در این دیار به گونه ای با فرزندانمان برخورد کنیم که احساس جدایی از اجتماع را بکنند ( هرچند که بالاخره هر فرهنگی یک خط قرمزی دارد) و مثلا باید به هالوین رفت و برخی دیگر می گویند که اصلا این گرامی داشت ؛ کار غلطی است. البته برخی از دوستان هم به گونه ای گزینشی از ایام استفاده می کنند. مثلا رژه سانتا را قبول ندارند ولی معتقدند که در روز ولنتاین باید هدیه گرفت! من معتقدم که ما با فرزندان خودمان برویم بهتر از آن است که آنها با دوستان خود بروند.

بگذریم ؛‌ما امسال هم به بهانه هالوین گشتی در خیابانها زدیم و بچه ها قدری شکلات جمع کردند و به عادت مالوف تعدادی عکس هم گرفتیم که در ادامه برخی از آنها را می بینید.

happy family

عکس فوق را همینجوری وقتی داشتیم رد می شدیم؛‌انداختم!  من عکاسی در شب را بسیار دوست دارم.

 

happy family

 برخی ها بنا به تمایل و امکانات خود اقدام به تزئین سردر منازل خود می کنند.

 

happy family

 امیرحسین و علیرضا با زنبیل خود از درب این خانه برمیگردند

 

happy family

 این خانم هم با پوشیدن این شمایل به گرامی داشت هالوین و سرگرم کردن مراجعان پرداخته است.

 

happy family

 این خانه خیلی مراجعه کننده داشت

 

happy family

 تزئینات سردر این منزل

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 عکس یادگاری من و عطیه خانم در هالوین ٢٠٠٩

 

happy family

 

 

happy family

 تزئین کدو تنبل (پامکین) از اجزای اصلی تزئینات است.

 

happy family

 عکس یادگاری عطیه خانم با این اسکلت!

 

happy family

 نمایی از شکلات هایی که بچه امشب جمع کرده بودند!

 

happy family

 عکس یادگاری علیرضا با یک کدو تنبل ( پامکین‌ ) 

happy family

 این هم سه تا کدو تنبل به عنوان تزئین خانه ما 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/۸/٢٧ - عباسعلی خادمی

اسلام علیک یا انیس الغربا

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

از طرف تمام اهالی خانواده شاد ؛ میلاد امام همام ؛ علی بن موسی الرضا (ع) ؛ المدفون به ارض طوس را به همه عاشقان آن حضرت تبریک می گوییم.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸۸/۸/٩ - عباسعلی خادمی