خاطرات خانواده (شاد ) ما

کمپینگ ٢٠١٠

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

کمپینگ امسال هم با حضور دوستانی یکرنگ و البته با بارش باران شدید در روز پایانی برگزار شد. باران در حین کمپینگ فی نفسه بسیار زیبا و دلچسب است. تصورش را بکنید در یک هوای گرم در حالی که باران می بارد در یک دریاچه شنا کنید. خب این خیلی دلچسب است ولی از سوی دیگر باران باعث می شود که چادرها و وسایل گل آلود شده و البته از تعدد برنامه هایی که می توانید انجام دهید؛ می کاهد ومثلا مجبور خواهید شد که به جای پیاده روی در زیر یک سایه بان یا چتر باقی مانده و یا اینکه پخت غذا را و درست کردن آتش را با مشکل روبرو می سازد. حتی این احتمال وجود دارد که آب در اطراف چادر شما جمع شده و به داخل چادر نفوذ کند. باران جمع کردن وسائل را هم با مشکل مواجه می کند. زیرا جمع کردن وسایل گل آلود سخت است و همچنین ماشین را کثیف می کند.

باران شدید یک مشکل دیگر هم دارد. در هوای بارانی دیگر نمی توان براحتی عکاسی کرد و همراهان نیز حال و حوصله ژست گرفتن برای عکاسی را ندارند.

این سومین سال پیاپی است که برنامه کمپینگ ما با بارش باران همراه است و به همین جهت برخی از دوستان گفته اند که دیگر برای کمپ سال آینده نمی آیند.

اما از اینها که بگذریم ما امسال به پارک استانی بن اکو ( Bon Echo Provincial Park ) رفتیم. این پارک استانی بسیار زیبا و با مناظر دلربایی بود. وب سایت رسمی این برنامه را می توانید در این صفحه ببینید. کمپینگ امسال درست در روزهای پایانی ماه شعبان بود. به طوریکه دو روز بعد از بازگشت؛ ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

به سنت همیشه تعدادی عکس هم گرفتیم که در ادامه آنها را می بینید و می توانید ما بقی مطلب را از روی عکسها بخوانید.

 

happy family

 این هم چادر خانواده شاد

 

happy family

 علیرضا و علی گودرزی در حالی که یک عصای راهپیمایی بدست گرفته اند

 

 

happy family

 نمایی از میز صبحانه

 

happy family

 نصب چادر توسط گروه ٧ + ١

 

happy family

 اصولا در استان انتاریو خیلی کوه وجود ندارد. به نظرم این یکی از سخره های زیبای این استان است.

 

happy family

 قایق گردشگری بر روی دریاچه

 

happy family

 امیرحسین در حال شنا

 

 

happy family

 علیرضا در حال شنا

 

 

happy family

 میز ناهار

 

happy family

 به تمیزی آب دریاچه دقت کنید.

 

happy family

 علیرضا در حال درست کردن تیر چوبی

 

happy family

 عکس هنری از دوچرخه سواری

 

happy family

 با همت بانوان محترمه آش رشته هم خوردیم.

 

happy family

 یکی از برنامه های کمپینگ نشستن دور آتش شبانگاهی و گپ شامگاهی است.

 

happy family

 این هم عکس آخر شب

 

happy family

 درست کردن تیر چوبی به یک اپیدمی میان بچه ها تبدیل شده بود.

 

happy family

 نمای دیگری از صخره های پارک.

 

happy family

 علیرضا در حال پارو زدن. حیف که باران شدید مانع ادامه قایق سواری شد.

 

happy family

 به سنت همیشگی یک عکس دسته جمعی در مقابل قهوه خانه تیم هرتنز ؛ در خاتمه برنامه گرفتیم. خیلی ها در این عکس غایب هستند.

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

Happy Family

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٥/٢٦ - عباسعلی خادمی

حلول ماه رحمت و برکت

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

خداوند به ما این توفیق را داده است تا یکبار دیگر با تندرستی ماه رمضان دیگری را درک کرده و در میهمانی او شرکت کنیم. حلول این ماه مبارک را که ماه نزول قرآن مجید است را از طرف خودم و سایر اعضای خانواده شاد تبریک می گویم و دعا می کنم خداوند روزه ما را قبول کند.

امسال ماه رمضان برای امیرحسین حال و هوای دیگری دارد زیرا که می خواهد تمامی آنرا روزه بگیرد.  امسال علیرضا هم سعی می کند تا روزهای کله گنجشکی بگیرد. انشاءالله خداوند به آنها خیر کثیر بدهد.

از سوی دیگر ماه مبارک رمضان در این دیار بسیار با حال و هوای خانه پدری متفاوت است. در این دیار ماه رمضان برای پیروان سایر ادیان و حتی لامذهب ها نیز شناخته شده است و آنها حتی می دانند که عید فطر چیست. به نظر من در این دیار آدمها یک شخصیت دارند و تظاهر به چیزی نمی کنند. یا روزه می گیرند و یا نمی گیرند ولی نقش بازی نمی کنند. روزه داران در شرایطی روزه می گیرند که همواره در اطراف آنها دیگران مشغول خوردن و آشامیدن هستند و به نظرم همین امر باعث می شود که اجر روزه آنها نزد خداوند بیشتر شود.

واضح است که در این دیار از رسانه های رسمی اذان و مناجات سحر و افطار پخش نمی شود ولی خوب به یمن وجود اینترنت و شبکه های ماهواره ای ؛ بالاخره می توان لحظات سحر و افطار خانه پدری را شبیه سازی کرد هرچند که اصل آن نمی شود.

اما امسال یک تفاوت دیگر هم با سال گذشته دارد. سال گذشته ما برنامه تلاوت شبانه یک جزء قرآن مجید را داشتیم. امسال اما دوستانی که بانی مسجد مهدیه هستند؛ پیام داده اند که برنامه های خانگی را در جهت تقویت مسجد؛ تعطیل کنید و البته این پیام در میان بسیاری از همراهان برنامه سال گذشته موثر بوده است.

در گذشته من نیز با نظر دوستان مهدیه موافق بودم اما بعد از تجربه سال گذشته به نظرم جلسات خانگی بسیار با صفاتر بوده و اتلاف وقت کمتری دارد و می شود بیشتر از زمان استفاده کرد. اکنون من فکر می کنم که این برخورد دوستان مهدیه نوعی از توتالیته طلبی متداول در فرهنگ ما است. این را هم یادآوری کنم که امسال مسجد مهدیه از آقای محمدعلی انصاری برای سخنرانی شبهای ماه مبارک رمضان دعوت کرده است و مسجد امام علی (ع) از آقای فقیهی برای سخنرانی شب های ماه مبارک رمضان دعوت کرده است و قرار است که این آقایان ازنیمه دوم ماه رمضان برنامه داشته باشند.

امسال اما یک ویژگی دیگر هم دارد. همه مسلمانان این دیار اعم از شیعه و سنی در یک روز ماه رمضان را شروع کردند. فکرش را بکنید چقدر مسخره است که مسلمانهای یک شهر با وجود آنکه در یک موقعیت جغرافیایی بوده و یک افق را می بینند ؛ شروع و اتمام ماه رمضان را در دو روز مختلف قلمداد می کنند. امسال اما ظاهرا به یمن توجه به علم نجوم و همچنین شبهه ناکی کمتر ماه ؛ قدری این قضیه تعدیل شده است.

در صورتیکه تمایل داشته باشید می توانید مجموعه تلاوت ترتیل با صدای زیبای آقای شهریار پرهیزگار را از این مسیر دانلود کنید. علاوه بر این می توانید یک نسخه پی دی اف قرآن مجید را که توسط انتشارات قرآن عربستان سعودی تهیه شده است ؛ از این مسیر دانلود کنید. امیدوارم که توفیق تلاوت کلام وحی را داشته باشید.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

Happy Family

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٥/٢٢ - عباسعلی خادمی

دو هزار کیلومتر به سمت شرق!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

در طی مدت اقامت ما در این دیار؛ ما سعی کرده ایم تا به نقاط مختلف سفر کرده و گوشه و کنار و اطراف را ببینیم و البته شما احتمالا سعادت خواندن بخشهایی از سفرنامه های خانواده شاد را داشته اید. یک چیز در تمامی این مسافرتها مشترک بوده است. ما همواره با ماشین مسافرت کرده و هیچگاه بیش از ٩٠٠ کیلومتر از خانه خود دور نشده بودیم.

اینبار تصمیم گرفتیم یک کار جدید انجام دهیم. مسافرت به جزیره (استان) پرینس ادوارد آیلند یا پی ئی آی ( Prince Edward Island ) با ماشین و همچنین دیدار از استان نوا اسکوشیا و شهر هالیفکس. برای رسیدن به پی ئی آی ناگزیر به گذر از استانهای اونتاریو؛ کبک و نیو برانزویک هستیم و باید حدود ٢٠٠٠ کیلومتر رانندگی کنیم. فکر می کنم اگر از شمال غربی ترین نقطه ایران ( آذربایجان ) به جنوب شرقی ترین نقطه ایران ( سیستان ) سفر کنید به این اندازه رانندگی نمی کنید. برنامه ریزی سفر به گونه ای بود که در مسیر رفت به سفارت ایران در اوتاوا برویم تا برای تمدید گذرنامه های ایرانی اقدام کنیم. بعد به شهر هالیفاکس از استان نوااسکوشیا رفته و دیداری با خانواده محمد یحیایی داشته باشیم و چند روزی را میهمان آنها باشیم و سپس به جزیره مراجعه کنیم و بعد در مسیر بازگشت دیدار مجددی از شهر مونترال داشته باشیم. این نکته را هم یادآوری کنم که هالیفکس و یا جزیره پرینس ادوارد شرقی ترین نقطه کانادا نیست. برای رسیدن به شرقی ترین نقطه کانادا یعنی شهر سنت جانز (از استان نیوفاندلند) ؛ باید حدود ١٣٠٠ کیلومتر از شهر هالیفکس به سمت شمال شرقی رانندگی کرد.

این را هم اضافه کنم که جزیره پرینس ادوارد همان محلی است که قصه های جزیره از زبان ”آن شرلی” از محله “گرین گیبل” روایت شده است . در محله کاوندیش جزیره نیز مکانی به اسم گرین گیبل وجود دارد که یکی از جاذبه های گردشگری جزیره است.

خدا را شکر به سلامت رفته و بعد از طی حدود ۵٠٠٠ هزار کیلومتر با ماشین ؛ به سلامت بازگشتیم و اکنون که حدود دو هفته از بازگشت ما می گذرد فرصت اندکی کرده ام تا راجع به این تجربه بنویسم.

اولین چالش ما در این سفر طولانی ؛ مدت زمان طولانی رانندگی بود ولی خب خدا به عطیه خانم خیر بدهد. از آنجاییکه ایشان هم رانندگی می کرد؛ نوبتی رانندگی کردیم و یکبار هم که هر دو بعد از حدود ٢۴ ساعت در مسیر بودن خسته بودیم. چند ساعتی را داخل ماشین خوابیدیم. از سوی دیگر از آنجاییکه می خواستیم خیلی خستگی راه بر تن ما ننشیند؛ یکسره و بکوب رانندگی نکردیم. در ازای هر چند ساعت رانندگی؛ مدتی را در یک قهوه خانه سر راهی ( کافی شاپ ) و یا یک ساندویچ فروشی ( فست فود ) توقف کرده و تجدید قوا می کردیم. ما در این سفر طولانی هیچ تصادفی ندیدیم. تنها یکبار با یک ماشین پلیس در استان نیوبرانزویک و یک بار با یک ماشین پلیس در جزیره مواجه شدیم. البته در اونتاریو و کبک پلیس در بزرگراه ها حضور پررنگتری دارد.

در آینده اگر فرصت کنم مسیر تردد خود را بر روی اینترنت خواهم گذاشت تا بتوانید آنرا با نقشه گوگل ببینید.

اما برای اعضای جونیور خانواده شاد؛ سفر خیلی جذاب است زیرا هم به گردش می روند و هم در سفر می توانند یک عالمه هله و هوله بخورند و هم اینکه امر و نهی ما به آنها قدری کمتر می شود.

این سفر یک ویژگی دیگر هم داشت. برای اولین بار می توانستیم اقیانوس اطلس ( آتلانتیک ) را ببینیم. (هرجند که من یکبار شبانه در سفری که به شهر جکسون ویل داشتم این توفیق را داشته ام!)

 به رسم همیشه تعداد زیادی عکس و فیلم گرفتیم که امیدوارم حوصله کرده و برخی از آنها را در این حیاط خلوت ببینید.

 

happy family

 در استان نیوبرانزویک در یک جاده فرعی چشمم به این مجسمه های چوبی افتاد که نشان از تعامل بومی ها و مهاجران این دیار (در زمانهای قدیم) دارد.

 

happy family

 فرقی نمی کند که قهوه خانه تیم هرتنز در کجا باشد. ٢۴ ساعته باز است و همواره و خصوصا در ساعات صبحگاهی ماشین ها برای خرید قهوه در مقابل آن صف می بندند.

 

happy family

 تابلوی ورود به استان نوا اسکوشیا

 

happy family

اولین برخورد موج اقیانوس اطلس با علیرضا و امیرحسین 

 

happy family

 به نظر شما چه چیزی در این عکس عجیب است؟ من در گرفتن این عکس هیچ حقه ای را بکار نبرده ام. ممکن است بگویید که در نهایت جای پای من روی ساحل شنی اقیانوس به خاطر خطای دید برجسته دیده می شود. هرچند که نمی توانید برای آن دلیل علمی ارائه کنید. ولی بدانید هنگامی که این عکس را می گرفتم به مقام حضرت ابراهیم (ع) فکر می کردم.

 

happy family

 ماه نقره ای در آسمان شب شهر هلیفکس و در کنار بندر اصلی شهر

 

happy family

 نمایی از خیابانهای مرکز شهر در شب

 

happy family

 چینی ها همه جا هستند. دارند دنیا را می گیرند و هیچکس نمی ترسد.

 

happy family

 این یک کشتی واقعی است و نه یک اسباب بازی

 

happy family

 به تیرگی روی پنجره سمت راست که مانند نیم رخ یک انسان است دقت کنید. می گویند که تا کنون چندین مرتبه این شیشه عوض شده ولی این تمثال روی شیشه جدید هم ظاهر می شود. مردم معتقدند که این به خاطر وجود ارواح کسانی است که در جریان یک آتش سوزی مهیب در این مکان کشته شده اند

 

happy family

 ما در حال گشت در ماشین توریستی شهر هالیفکس. صد افسوس که امروز هوا ابر بود و من نتوانستم عکسهایی را که می خواستم بگیرم.

 

happy family

 

 

happy family

 ناوهای جنگی کانادا در بندر هلیفکس

 

happy family

 عکس یادگاری اعضای خانواده شاد در اسکله

 

happy family

 ماشین توریستی گشت شهر.

 

happy family

 

 

happy family

 نمایی از فانوس دریایی منطقه پگی کو ( ‍‍Peggy Cow ) در نوا اسکوشیا. این یکی از جاذبه های گردشگری این استان است.

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 موجهای زیبای اقیانوس اطلس

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 این خانم مشغول نواختن موسیقی محلی بود. فکر کنم داشت اعانه جمع می کرد.

 

happy family

 کشتی های به گل نشسته در اثر جذر دریا در منطقه بلومیدن. می  گویند که بیشترین جذر و مد آب در این منطقه از کره زمین اتفاق می افتد. راست و دورغ آن با راوی

 

happy family

 در همین یکی دو عکس هم که به فاصله چند دقیقه گرفته شده حرکت آب معلوم است. به اندازه آدم ها در مقابل اندازه اقیانوس توجه کنید.

 

happy family

 پس روی شدید آب کاملا مشهود است.

 

happy family

 یک آبشار کوچک و زیبا

 

happy family

 

 

happy family

 تیم هرتنز همه جا است و ما هم همواره در تیم هرتنز

 

happy family

 آبتنی بچه ها در خلیج لارنس در جزیره پرینس ادوارد

 

happy family

 این آدم آهنی را با قطعات دور ریختنی سایر وسایل ساخته اند.

 

happy family

 بچه ها آماده برای قایق سواری در خلیج لارنس

 

happy family

 این عکس بسیار گرانی است چون حواسم نبود که تلفن همراهم در جیبم است و به خاطر در آب خیس و خراب شد

 

happy family

 خاک قرمز جزیره

 

happy family

 

 

happy family

 جاده ساحلی پارک و من در حالی که در مسیر مخصوص دوچرخه ژست گرفته ام.

 

happy family

فانوسهای دریایی جزوی از فرهنگ و جاذبه های گردشگری این جزیره هستند 

 

happy family

 غذای ما در طی این مسافرت عمدتا پیتزا بود

 

happy family

 فروشگاه پارک آبی کاوندیش

 

happy family

 ابتکار عطیه خانم در استفاده از عینک آفتابی به جای فیلتر پولاریزه

 

happy family

 عکس دو نفری که عطیه خانم آنرا گرفته

 

happy family

نمایی از یکی از مراکز فروش  منظقه توریستی کاوندیش

 

happy family

نمایی از جاده های جزیره 

 

happy family

نمایی از اسکله شهر شارلوت تاون 

 

happy family

این جماعت داشتند می زدند و می خواندند ولی من که وقت نداشتم بایستم ببینم حرف حسابشان چیست . فقط یک عکس از آنها گرفتم.

 

happy family

 نمایی از کلیسای اعظم شهر شارلوت تاون

 

happy family

ما که نفهمیدیم این آقا چه کسی است که با او عکس گرفتیم. یعنی حوصله نداشتیم تابلوی آنرا بخوانیم.

 

happy family

نمایی از مزرعه جو 

 

happy family

نمایی از یک کلیسا 

 

happy family

ساحل شهر سامرساید 

 

happy family

 در این جزیره به تعداد زیادی کلیسا برخورد کردیم. کلیساهایی که عموما یک قبرستان در مجاورت آن به چشم می خورد.

 

happy family

کلا در این دیار بسیار مرسوم است که قبرستانها در کنار خیابان بنا شوند. 

 

happy family

در این جزیره کشاورزی و دامداری رونق فراوان دارد. 

 

happy family

 صخره های قرمز رنگ جزیره

 

happy family

قسمت قابل توجهی از برق جزیره با استفاده از توربین های بادی تامین می شود. 

 

happy family

فانوس دریایی نورث کیپ در شمالی ترین قسمت جزیره 

 

happy family

 ما به تعداد زیادی بچه روباه برخوردیم.

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 چزیره پرینس ادوارد به خاطر داشتن صخره های قرمز و خاک قرمز معروف است.

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 عکس یادگاری من با بستی کاوز

 

happy family

 

 

happy family

 نمایی از طبیعت و کشاورزی

 

happy family

 باربیکیو همواره جزوی از مسافرت است

 

happy family

 بچه ها در حال آبتنی در خلیج لارنس

 

happy family

 عطیه خانم سوار بر قایق در خلیج لارنس

 

happy family

 

 

happy family

 آبنما با مجسمه های چینی

 

happy family

 بچه ها از اتاق هتل خوششان آمده بود

 

happy family

 علیرضا و امیرحسین در حال پریدن داخل استخر

 

happy family

 غروب آفتاب در جزیره پرینس ادوارد

 

happy family

 عکس یادگاری من با غروب خورشید در جزیره پرینس ادوارد

 

happy family

 عکس یادگاری من و عطیه خانم

 

happy family

 یک عکس هنری از لابی هتل

 

happy family

 نمایی دیگر از چشم انداز طبیعت و کشاورزی

 

happy family

 عکس دسته جمعی ما با خانواده شهاب در شهر مونترال

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 Ali Khademi

Happy Family

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٥/۱٩ - عباسعلی خادمی

ان الارض یرثها عباد الصالحون

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

سالی دیگر گذشت و نیمه شعبان دیگری از راه رسید و منتظران وعده حق الهی همچنان چشم به راه ظهور عصاره خاندان وحی و نبوت هستند. ما اعضای خانواده شاد هم دعا می کنیم که خداوند ما را نیز جزو منتظران آن حضرت محسوب کند و توفیق دیدار آن حضرت را روزی ما گرداند.

 

با یاد حق منتظر ظهور آن حضرت باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٥/٤ - عباسعلی خادمی