خاطرات خانواده (شاد ) ما

عکسهایی از رمضان ٢٠١٠

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

ماه مبارک رمضان امسال هم گذشت و دعا می کنیم که خداوند به ما توفیق روزه و عبادت شبهای قدر سال آینده را هم به ما بدهد.

هرچند که ماه مبارک گذشت ولی خاطرات آن برای ما مانده است و من سعی کردم با گرفتن چند عکس خاطرات این ماه را مصور نگاه دارم.

بقیه مطالب را از روی عکسها بخوانید. همچنین یادآوری می کنم که نوشته با عنوان ”تولدت مبارک” نیز با درج تعدادی عکس به روز آوری شده است.

happy family

سفره افطار آقایان در شب ٢١ ماه رمضان

happy family

سخنرانی آقای دکتر انصاری در شب ٢١ ماه رمضان

happy family

سخنرانی دکتر انصاری در جمع جوانان مرکز

happy family

سخنرانی دکتر انصاری در جمع جوانان مرکز

happy family

بازهم سخنرانی در جمع جوانان مرکز

happy family

عکس یادگاری علیرضا با دکتر انصاری

happy family

نمایی از محراب مسجدی که قرار است توسط مهدیه خریداری شود

happy family

عطیه خانم در حال تهیه سوپ افطار

happy family

این دکور و عکس توسط علیرضا تهیه شده است!

happy family

مراسم جشن عید فطر در مسجد مهدیه. این عکس توسط علیرضا گرفته شده است

happy family

کیک جشن عید فطر

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٦/٢٦ - عباسعلی خادمی

خان عمو و برادر زاده

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

چرخ زندگی با سرعت می چرخد و کودکان قدیم ؛ به والدین و بزرگترهای فامیل امروز تبدیل می شوند.

اینبار نوبت به من رسیده است که به خاطر قدم امیرحسام ؛ مجددا "خان عمو" بشوم.

من به نمایندگی از اعضای خانواده شاد؛ قدم این نو گل خندان را به حسن آقا و ریحانه خانم و همچنین حنانه ‎‎؛ تبریک گفته و آرزوی سلامتی و سعادت برای او و خانواده اش می کنم.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٦/٢۳ - عباسعلی خادمی

الذی جعلته للمسلمین عیدا

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

انگار همین دیروز بود که تصمیم گرفتیم یکی دو روز به پیشواز ماه مبارک رمضان برویم و اکنون بعد از یک ماه روزه داری ؛ عید سعید فطر از راه رسیده است. راستش این زمان است که اینقدر سریع می گذرد. والعصر...

ازطرف تمامی اعضای خانواده شاد؛ حلول ماه شوال و عید سعید فطر را به همه آنهایی که یک ماه را با روزه داری سپری کرده و یا در حسرت روزه داری بوده اند ؛ تبریک می گوییم.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٦/۱٩ - عباسعلی خادمی

افطاری 2010

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

با توفیق الهی امسال ششمین سفره افطاری خود را در یازدهم رمضان ١۴٣٢ مصادف با سال ٢٠١٠ میلادی (حدود دو هفته پیش ) در این دیار انداختیم. اولین سفره افطاری ما در رمضان سال ٢٠٠۵ بر پا شد. راستی که زمان چه سریع می گذرد.

با گذشت زمان و گسترش حلقه دوستان و آشنایان؛ دیگر برای خانواده ها مقدور نیست که به تنهایی پذیرای همه مدعوین باشند و به خاطر همین یا باید چندین مرتبه در گروه های کوچکتر سفره افطار پهن کنند یا اینکه میزبانی را با یکی از خانواده های دیگر تقسیم کرده و یک سفره طولانی بیاندازند.

ناگفته پیدا است که یکی از برکات سفره های افطاری؛ جمع شدن خانواده ها دور یکدیگر است. البته سفره های افطاری ما یک برکت دیگر هم دارد. نماز جماعت و تلاوت یک جزء از کلام الله مجید ؛ بخشی از سفره افطار است.

سال گذشته سفره افطاری ما مشترک با خانواده اکبری بود. امسال سفره افطاری ما مشترک با خانواده های گودرزی و رمضانیان و چینی فروشان بود.

سفره افطاری امسال ما یک تفاوت دیگر هم با سال های گذشته داشت. سالهای گذشته غذا را آماده از یکی از رستورانها تهیه می کردیم اما امسال خانم ها تصمیم گرفتند که غذا را خودشان بپزند. خوبی غذای رستوران این است که زحمت پخت و پز کم می شود و خوبی غذای خانگی در کیفیت آن است. ولی خوب امان از زحمات بسیار این سفره. انشاءالله خدا قبول کند.

امسال به جرات می توانم بگویم که تعداد میهمانهای ما بیش از صد نفر بود و سفره افطاری در منزل خانواده گودرزی انداخته شد.

مانند همیشه تعدادی عکس هم گرفته ام که در ادامه می توانید آنها را ببینید.

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

happy family

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 Happy Family

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٦/۱٠ - عباسعلی خادمی

هدمت و الله ارکان الهدی

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

بیست و یکم ماه مبارک رمضان ؛ سالروز فقدان مظهر عدل الهی؛ پسر عمو و داماد و باب علم نبی امی عربی (ص)؛ کفو زهرای بتول (ع) و پدر سیدان شباب اهل جنت (ع) می باشد. از طرف تمامی اعضای خانواده شاد؛‌این روز را تسلیت می گویم.

نه این مقال مجالی برای ذکر مناقب آن مولی می باشد و نه من عددی که :

ای پشه عرصه سیمرغ نه جولانگاه توست        رنج خود می بری و زحمت ما می داری

ولی :

آب دریا را اگر نتوان کشید                               هم به قدر تشنگی باید چشید

من دیشب در مسجد مهدیه و در اثنای سخنرای آقای دکتر محمدعلی انصاری در باب علم حضرت علی (ع) در ذهن خود به دنبال پاسخ سوالات فراوانی بودم. از جمله اینکه آیا این ظلم به حضرت علی (ع) نبود که در جامعه بی خرد و بی تمدن عرب صدر اسلام قدم به عرصه وجود گذاشته بود؟ آیا قرار دادن گوهری چنین تابناک ؛ در محیطی چنین بی خرد؛ ظلم نبود ؟ و البته چون خداوند می داند که رسالت خود را در کجا قرار دهد ؛ چرا خداوند این منت را بر سر اعراب جاهلی گذاشت؟ دیشب از خودم می پرسیدم آیا ما از آن اعراب کمتر بودیم؟

بگذریم. آقای انصاری در صحبت های دیشب خود که مصادف با شب قدر دوم هم بود به نهج البلاغه امیرالمومنین اشاره کرد و گفت که خیلی از متفکرین بزرگ به دفعات زیاد ( چند صد مرتبه ) خطبه های مختلف آن حضرت را خوانده اند و هنوز هم که هر بار می خوانند؛ به مطلب جدیدی پی می برند. آنگاه ایشان از حاضرین در مجلس که بیش از هزار نفر بودند پرسیدند که در این جمع چه کسی یکبار کامل نهج البلاغه را کامل و از اول تا آخر فقط یکدور خوانده است؟ حالا اینکه آیا آن خواندن توام با درک و فهم بوده دیگر پیشکش!

دیشب من افسوس دیگری هم می خوردم. من از دوران کودکی به لطف توفیق خداوند در مجالس احیای شب های رمضان شرکت می کرده ام. و صدالبته دعا می کنم که اعضای جونیور هم این توفیق الهی را حتی وقتی به کهولت رسیدند؛‌ داشته باشند. ولی آنچه را که از مجالس خانه پدری به یاد دارم عمدتا نوحه خوانی هایی بود با مضموم اینکه قلاب در و یا مرغابی ها جلوی حضرت علی (ع) برای رفتن به مسجد را می گرفتند. نوحه هایی که فقط حاوی اشعاری غلو آمیز از "باب علم نبی مکرم اسلام" بود. صد افسوس که در خانه پدری به جای نوحه خوانی و سردادن صدای هق هق گریه عجیب و غریب در پشت بلندگو؛ آنچنانکه که شایسته است ؛ نهج البلاغه آن حضرت خوانده و تفسیر نمی شود.

راستش مراسم احیا در اینجا یک حال و هوای دیگری دارد. شیفتگان احیا و علی (ع) در مراسم حاضر نمی شوند چون هیچ آلترناتیو دیگری در سپری کردن شب خود ندارند و رسانه ملی جز سخنرانی و سینه زنی چیزی پخش نمی کند. اگر کسی هم به مسجد نرود؛ اصلا تابلو نیست. در اینجا هزار تا آلترناتیو برای سپری کردن شب وجود دارد و صد تا کانال تلوزیونی و هزار تا کانال رادیویی انواع و اقسام برنامه ها ( نه لزوما برنامه مستهجن ) پخش می کنند. اصلا خیلی ها چون می خواهند صبح به سرکار بروند یا بچه کوچک دارند؛ شب را زود می خوابند و باز هم اصلا تابلو نیستند.  ولی مهم آن است که هرکه به این مراسم می آید ؛ با انتخاب آگاهانه خود و با گذشتن از هزارتا آلترناتیو دیگر؛ آمده است.

دیشب آقای انصاری خیلی گذرا بخشهای مختلفی از نهج البلاغه را خواندند. آن بخش که درباب ناله امیرالمومنین به خاطر کشیده شدن خلخال از پای دختر یهودی در یکی از دهات دور افتاده حکومت اسلامی بود؛ برای من بسیار تاسف بار بود.

به نظر من پرفیض بودن یک برنامه احیا به گریه های آنچنانی و مراسم طولانی و خسته کننده نیست. به تدبر است. به آن چیزی است که شما یاد می گیرید و باعث می شود تا در رفتار خود تغییری حاصل کنید و به تبع آن مشمول لطف الهی قرار گیرید. این چیزی است که شاید در خانه پدری کمتر یافت شود.

برنامه احیای دیشب شامل زمزمه دعای جوشن کبیر؛ سخنرانی ؛ نوحه سرایی و قرآن به سر گرفتن کلهم اجمعین سه ساعت و نیم نشد ولی من مطمئن هستم خروجی این برنامه بسیار با ارزش بود.

دیشب من به یک نکته دیگر هم فکر می کردم. بعد از پایان مراسم خیلی ها به سوی آقای انصاری رفته و به ایشان التماس دعا می گفتند. ایشان هم متواضعانه احوالپرسی می کردند. خیلی ها هم از ایشان پاسخ سوالات خود را جویا می شدند. اما من دیشب این سوال را در ذهن خود مرور می کردم:

آنان که به نظر خال را کیمیا کنند                       آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند؟

من مراسم دیشب را با ضبط کرده ام و امیدوارم که فرصت آنرا داشته باشید که حداقل سخنرانی آقای انصاری را گوش کنید. البته من امکانات و تجهیزات خیلی خوبی برای ضبط نداشتم و امیدوارم که علی رغم استریو و دیجیتال دالبی نبودن صدا؛ بتوانید بهره معنوی کافی از آنها ببرید.

دیشب طبق معمول چندتایی هم عکس انداختم که در اولین فرصت آنها را در این حیاط خلوت نصب خواهم کرد.

برای شنیدن سخنرانی آقای دکتر انصاری در شب بیست و یکم ماه رمضان ١۴٣١ اینجا کلیک کنید.

برای شنیدن نوحه سرایی شب بیست و یکم ماه رمضان اینجا کلیک کنید. یاد آوری می کنم که در انتهای برنامه احیا؛ برنامه عزاداری مفصلی هم برگزار شد که علاقه مندان در آن شرکت کردند.

برای شنیدن مراسم قرآن به سر گرفتن شب بیستم و یکم ماه رمضان ١۴٣١ اینجا کلیک کنید.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٦/۱٠ - عباسعلی خادمی

تولدت مبارک

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

سلام عطیه جان؛

خدا را شکر که یکسال دیگر به همه ما عمر و سلامتی داد و بار دیگر به روز تولد شما رسیدیم. امیدوارم که خدا به شما و همه ما ؛ سلامتی روزافزون و شادی و شادکامی و موفقیت عطا کند.

عطیه جان در این مدتیی که با هم بوده ایم، شادکامی های بسیار و البته تلخکامی های مختلفی را تجربه کرده ایم که ممکن است به خاطر نقص تجربه؛ اشتباه بارز و یا نبود امکانات بوده باشد. ولی به هرحال تا اینجا خداوند دست ما را گرفته است و مطمئن هستم که من بعد هم خدای بزرگی که "لا یشغله سمع عن سمع" است؛ بازهم هوای ما را خواهد داشت.

ما در این مدت همه چیز را باهم تقسیم کرده ایم. زحماتی که شما در زندگی مشترک متقبل هستید؛ ورای پاس داشت با یک هدیه ناقابل است. مهم این است که بدانی همه ما اعضای خانواده شاد دوستت داریم.

البته خداوند یکسال دیگر از جوانی ما کاسته و ما را به سستی دوران کهولت نزدیکتر کرده است و این سنت لا یتغیر خداوند است. دورانی که به هرحال باعث تغییر در رفتار و اخلاق ما خواهد شد. من دعا می کنم که ما همواره زندگی شاداب و توام با سلامتی را تجربه کنیم.

امسال سالروز تولد شما مصادف با لیالی پربرکت قدر و ایام سوگواری مولای متقیان علی (ع) است و همین دلیل ناگزیر شدیم سنت همه ساله خانواده شاد در برگزاری میهمانی تولد شما را به وقت دیگری موکول کنیم.

انشاءالله روز شنبه یازدهم سپتامبر ( روز عید فطر و یا فردای عید فطر ) از ساعت ١٧ الی ١٩ پذیرای دوستان یکرنگ و صمیمی بوده و با کیک تولد و آبمیوه به پذیرایی خواهیم پرداخت.

بروزآوری این نوشته در تاریخ بیست و ششم شهریور:

هفته پیش تعدادی از دوستان صمیمی به همین مناسبت به منزل ما آمدند. من هم به سنت همیشگی چند تا عکس گرفتم:

happy family

نمایی از کیک تولد

 

happy family

نمایی از کیک تولد و هدایا

 

happy family

من و عطیه خانم و هدایا

 

happy family

عطیه خانم در حال بریدن کیک

 

happy family

امسال امیرحسین مستقلا برای مادرش از لاسنزا هدیه خریده بود

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٦/۱٠ - عباسعلی خادمی