خاطرات خانواده (شاد ) ما

گشت پاییزه 2010 - هیچ برگی بر زمین نمی افتد مگر آنکه او از آن آگاه است

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

خدا خواست و امسال همه چیز برای یک گشت پاییزه عالی جور بود. آسمان آبی و هوای گرم؛ لانگ ویکند ( آخر هفته سه روزه ) ؛ پارکی زیبا هر چند دور دست با درختانی که لباسهای رنگارنگ بر تن کرده بودند ؛ تفرجگاهی خلوت و صد البته همراهی دوستان ؛ همه و همه دست به دست هم دادند تا گشت امسال بسیار خاطره انگیز باشد.

اصولا تفاوت پاییز این دیار با باییز خانه پدری در تفاوت رنگ درختان است. رنگ برگ درختان این دیار در هنگام پاییز ؛ زرد - قرمز - نارنجی - بنفش - قهوه ای و طلایی می شود. صفحه ویژه گشت پاییزه را در اینجا مرور کنید.

بقیه مطلب را از روی عکس های زیر بخوانید

Happy Family

 درختانی با برگهای رنگی در کنار ساحل

 

Happy Family

 برگهای قرمز امروز - برگهای سبز دیروز

 

Happy Family

 ساحل و پاییز

 

Happy Family

 عکس یادگاری پارک با اعضای جونیور

 

Happy Family

 بچه ها در حال دویدن روی ساحل سنگی

 

Happy Family

 عکس یادگاری ساحل سنگی با ما

 

Happy Family

 عکس یادگاری صندلی با من

 

Happy Family

 زمین رنگارنگ

 

Happy Family

 در اثنای گشت و گذار با این بچه مار برخورد کردم. خدا را شکر که پا روی دمش نگذاشتم.

 

Happy Family

 ناهار گشت پاییزه 2010

 

Happy Family

 بعضی ها هم قایق سواری میکردند

 

Happy Family

 آسمان آبی با یک پرنده

 

Happy Family

 ساحل سنگی

 

Happy Family

 عکس یادگاری امیرصدرا با امیرحسین

 

Happy Family

 عکس یادگاری امیرصدرا با ما

 

Happy Family

 برگهای سبز دیروز؛ برگهای رنگارنگ امروز

 

Happy Family

 عکس یادگاری صندلی مشرف به ساحل با ما

 

Happy Family

بزودی این درختان سربه فلک کشیده همه برگهای خود را در انتظار برف زمستانی از دست خواهند داد

 

Happy Family

 برگهای پاییزی

 

Happy Family

 عکس یادگاری درختی با برگ های قرمز با ما

 

Happy Family

 عجیب نیست که شرکت گوگل اینقدر خلاق است . چون کارمندانش خلاق هستند. نمونه ای از خلاقیت یکی از کارمندان گوگل 

Happy Family

 جاده طولانی با برگهای پاییزی

 

Happy Family

 عکس یادگاری پاییز 2010 با مینی ون هوندا

 

Happy Family

عکس یادگاری جاده طولانی با اعضای سینیور خانواده شاد - راه طولانی و رنگارنگ پیش روی ما

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٧/٢٩ - عباسعلی خادمی

با کمی تاخیر - دوباره 17 مهر

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

هیچیک از اعضای خانواده شاد مناسبت 17 مهر را از یاد نمی برند. سینیورها به نوبه خود و جونیورها هم به نوبه خود.

ما امسال به همین مناسبت و با سادگی فراوان شام را به رستوران ( لبنانی ) پارامانت رفتیم. البته من در آی آر آی بی برادران و خواهران لبنانی زیادی را دیده ام ولی خدمه این رستوران شبیه هیچیک از آنها نبودند.  یا من لبنانی ندیدم و یا قیافه های لبنانی را نشناختم.

می توانید مابقی مطلب را از روی عکسهای زیر بخوانید:

Happy Family

 

Happy Family

 

Happy Family

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٧/٢۸ - عباسعلی خادمی

السلام علیک یا سلطان یا انیس الغربا المدفون به ارض طوس

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

از طرف تمامی اعضای خانواده شاد؛ خجسته زادروز امام هشتم شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را به همه آنهایی که با قدر و منزلت خاندان وحی آشنا هستند؛ تبریک و تهنیت می گویم.

میگویند سلام کردن مستحب است و جواب آن واجب. ما نیز از همین جا سلام خالصانه خود را نثار آن حضرت می کنیم و صدالبته از آن حضرت انتظار داریم که جواب سلام ما را به گونه ای که بتوانیم آنرا درک کنیم ؛ با برآورده کردن حاجات همه ما به اذن الله ؛ برگردانند.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٧/٢٧ - عباسعلی خادمی

خداحافظی با باغچه سبز 2010

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

یک تابستان دیگر هم گذشت ولی باید بگویم که خدا را شکر امسال تابستانی طولانی تر و پاییزی دیررس تر داشتیم.

خداوند در طی تابستان امسال نیز سبزیجات خانگی را نصیب ما را کرد و ما سفره ای سبزتر داشتیم.

ممکن است بگویید که خوب با وجود این همه فروشگاه ؛ چه نیازی به باغچه است. خب در مورد بعضی از سبزیجات مانند تربچه و یا پیازچه حق با شما است. ولی وقتی نوبت به سبزیجاتی مانند ریحان؛ مرضه و یا شنبلیله خانه پدری می رسد که در این دیار یافت نمی شوند؛ قضیه حسابی فرق می کند. از سوی دیگر در این دیار‎؛ استفاده از سبزیجات خانگی بر سر سفره یک کلاس کار دیگری دارد.

ناگفته نماند که در این دیار  ریحان سبز هست ولی هم خیلی گران است و هم آن طعم و عطری که ما به آن عادت داریم و در کنار غذاهای مختلف از جمله کباب استفاده می کنیم را ندارد.

از سوی دیگر اغلب محصولات غذایی در این دیار اورگانیک نیستند یعنی برای اینکه سریعتر به بازار مصرف برسند و جوایگوی حجم مصرف را داشته باشند با استفاده از روشهای مهندسی ژنتیک و با استفاده از انواع کودهای شیمیایی تولید می شوند. اما سبزیجات باغچه سبز ما اورگانیک است.

همیشه گفته اند "از تو حرکت و از خدا برکت". صد البته ما هم برای تهیه سبزیجات خانگی هم کاشت و هم داشت و هم برداشت انجام دادیم و خداوند نیز برکت بسیار داد. بذر سبزیجات ما از ایران می آید و امیدوارم که قبل از تابستان سال آینده هم یکنفر بانی خیر شده و بذر سبزیجات مورد نیاز ما را به تورنتو بیاورد وگرنه سال آینده از سبزی خانگی خبری نخواهد بود.

این هم عکسهایی از باغچه سبز ٢٠١٠

happy family

 نمایی از باغچه سبز در ابتدای بهار این دیار و بعد از کاشت بذر سبزیجات.

happy family

 ریحان سبز. امسال تابستان خیلی گرمی داشتیم.

happy family

 ریحان بنفش

happy family

 یک عالمه نعناء

happy family

 پروانه ای بر روی شویدهای باغچه

happy family

 نمایی از باغچه سبز

happy family

 در زمستان طولانی این دیار؛ باغچه سبز با برف سفید پوشیده خواهد شد. تا مجددا در بهاری دیگر زنده و سبز شود. کذالک النشور

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٧/٢٠ - عباسعلی خادمی

جک باور - تونتی فر - فرید پارسا - یک روز قبل

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

عمری که خداوند در اختیار ما آدمیان قرار داده است ؛ بسیار ذیقمیت است و به همین خاطر خداوند فرموده است که "قسم به زمانه که انسان در زیان است" .

اما به هرحال ما هم احتیاج به سرگرمی داریم و یکی از سرگرمی ها تماشای سریالهای تلوزیونی است. البته افراد متفاوت سلیقه های مختلفی در دیدن برنامه دارند و ما ( اعضای سنیور خانواده شاد ) نیز در تابستان گذشته ترجیح دادیم به تماشای تمامی ٨ فصل از سریال ٢۴ ( تونتی فر ) ؛ یعنی ١٩٢ قسمت بپردازیم.  الحق که دیدن بدون توقف این سریال خیلی سرگرم کننده است.

البته سریال ٢۴ در نوع خود سریالی جذاب و دیدنی است و اگر علاقه مند به دیدن  سریالهای ماجراجویانه باشید؛ با شروع به تماشای این سریال نمی توانید از دیدن آن دست بکشید.

هر فصل از سریال ٢۴ در مورد ٢۴ ساعت (یک شبانه روز ) از زندگی و اتفاقات جک باور ( با بازی کیف شیفر) یک مامور فداکار و باهوش اداره ( خیالی ) ضد جاسوسی آمریکا ( سی تی یو ) است که با فراز و نشیب های فراوان موفق به خنثی کردن نقشه های دشمنان ملی می گردد.

٢۴ دارای نکات فراوانی از شکست یا پیروزی احساسات فردی در مقابل حس وظیفه شناسی است. به طوری که این مامور مخفی (خیالی) همه چیز خود از خانواده گرفته تا دوستان صمیمی حتی و جان خود را فدای امنیت ملی مملکت کرده و در مقابل دستگاه حکومتی ( بخوانید تصمیم گیران اجرایی ) هر موقع که لازم بداند اقدام به معامله و فروختن او در جهت منافع حکومت می کند.

٢۴ اما یک روی دیگر سکه را هم نشان می دهد. مدیریت بحران دستگاه مدیریت کشور ( دفتر رئیس جمهور و شخص وی ) و بازی های سیاسی پشت پرده و معاملاتی که در سطوح بالا صورت می گیرد ؛ بخش دیگری از جریانات اثرگذار در این سریال است. از سوی دیگر این سریال وقایعی را مطرح می کند که بعضی از آنها بعدها (تصادفا) به واقعیت می پیوندد. از جمله انتخاب یک آمریکایی آفریقایی تبار به عنوان رئیس جمهور و یا لابی های پشت پرده رئیس جمهور برای تصویب لایحه خدمات درمانی عمومی.

اما در ٢۴ یک مشخصه بارز دیگر هم وجود دارد. کشوری که خود را مهمترین قدرت اقتصادی و سیاسی جهان می داند؛ همواره خود را در چالش حملات تروریستی می بیند اما در واقع بعد از ٢۴ ساعت فداکاری این مامور؛ کاشف به عمل می آید که عوامل بحران زا از عمق حکومت برخواسته اند و هدف آنها از بحران سازی؛ چیزی جز سوار شدن بر روی امواج بحران برای رسیدن به اهداف خود نیستند. اهداف مورد نظر لزوما دستیابی به منعفت مادی و یا قدرت اجرایی نیست . برخی از این عوامل خود سر داخل حکومت ؛ بدنبال اهدافی هستند که عوامل دست اندر کار عموما آنرا لازم برای بقای کشور و حکومت می دانند. نکته جالب در این فصول این است که در ابتدا توطئه توسط یک گروه تروریستی شرور شروع می شود ولی در نهایت کاشف به عمل می آید که آنها بازی خورده عوامل بحران زای داخل حکومت هستند.

از سوی دیگر در تمامی فصول این سریال؛ همواره شخص رئیس جمهور آمریکا در چالشها و آزمونهایی قرار می گیرد که انتخاب میان منافع شخص حقیقی رئیس جمهور و منافع ملی را برای او مشکل می کند. اینجا است که بعضا شجاعت در یک رئیس جمهور ؛ در مثلا تحویل نزدیکان خود به قانون و یا فداکردن یکی از نزدیکان خود به نمایش گذاشته می شود.

اما در این میانه تکنولوژی نقش بسیار مهمی دارد. استفاده از انواع تکنولوژی های اطلاعاتی؛ وسایل استراق سمع ؛ استفاده از ترفندهای کامپیوتری برای نفوذ به سیستم های امنیتی ؛ دوربین های ماهواره ای و ... ابزارهایی است که توسط عوامل مختلف بکار گرفته می شود تا به اهداف خود دست یابند.

اگر اشتباه نکنم تولید و پخش این سریال از سال ٢٠٠٢ و بعد از حادثه ١١ سپتامبر شروع شد و حدود ٨ سال به طول انجامید.

تمام این مقدمه چینی ها را کردم که بگویم ظاهرا این مجموعه تلوزیونی الهام بخش خیلی ها بوده است. یکی از آنها رسانه ملی ایران است که سریالی را با نام "یک روز قبل" تولید کرده است. این سریال از بسیاری جهات شبیه ٢۴ است  و از روی آن کپی شده است. مثلا نام آن که اشاره به یک شبانه روز از وقایع داستان دارد. یا تلاش برای بکارگیری تکنولوژی در اتفاقات این سریال و یا ربوده شدن دختر و همسر قهرمان داستان.  البته این سریال یک تفاوت اساسی هم با ٢۴ دارد. تفاوت اساسی در آن است که در این سریال؛ حکومت سنگدل نیست و سعی می کند با حفظ اهداف ؛ اشخاص را هم فدا نکند. قهرمان "یک روز قبل" شخصی به نام فرید است.

خیلی علاقه مندم بداندم آیا اظهارات اخیر آقای احمدی نژاد در اجلاس ۶۵ سازمان ملل مبنی بر اینکه حواث یازده سپتامبر سال ٢٠٠١ برخواسته از داخل حکومت آمریکا بوده است؛ تحت تاثیر تماشای ٢۴ بوده است یا نه؟ ایشان گفتند که اکثریت مردم آمریکا با ایشان هم عقیده هستند.

اگر حوصله داشتید ؛ تحلیل آقای دکتر حسن عباسی راجع به ٢۴ را هم بشنوید.

"یک روز قبل" بسیار مورد توجه اعضای جونیور خانواده شاد قرار گرفته است و آنها با علاقه این سریال را دنبال می کنند و اگر یکشب نتوانند این برنامه را ببینند؛ ناراحت می شوند.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٧/۱۸ - عباسعلی خادمی

فراخوان گشت پاییزی ٢٠١٠

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

happy family

اگر که تمایل به گشت پاییزی و تماشای برگهای الوان و ریزان را دارید و البته قبلا دعوتنامه دریافت نکرده اید؛ به ما ملحق شوید. برنامه این گشت را می توانید در این صفحه ببینید.

happy family

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٧/٢ - عباسعلی خادمی