خاطرات خانواده (شاد ) ما

لا یوم کیومک یا اباعبدالله (ع)

سرآغاز کلام با نام زیبای رب الحسین؛

فرارسیدن عاشورای حسینی (ع) را تسلیت می گویم و آرزوی توفیق شفاعت امام حسین (ع) را داریم.

امسال مسجد جامع ایرانیان ( همان مهدیه قدیم‌ ) پذیرای دکتر گرمارودی در ایام محرم بود. ایشان در طی حدود ١۴ جلسه سخنرانی از بحث نزول کتاب برای امت متفرق شروع کردند و در جلسه آخر صحبت خود را به ظهور امام زمان (عج) اختصاص دادند.  

اگر حوصله دارید می توانید برخی از این سخنرانی ها را هرچند کیفیت صدای استریو ندارند؛ گوش کنید.

سخنرانی دکتر گرمارودی در شب عاشورا 

نوحه خوانی و عزاداری شب عاشورا

سخنرانی آقای اردهالی در صبح عاشورا

سخنرانی دکتر گرمارودی در شام غریبان

نوحه خوانی و عزاداری شام غریبان

سخنرانی دکتر گرمارودی در شب یازدهم

سخنرانی دکتر گرما رودی در شب دوازدهم

 

عزاداری در مسجد مهدیه

عزاداری در مسجد مهدیه. نوحه خوان امسال آقای دردشتیان بود که از شهر دیترویت آمده اند.

سخنرانی آقای دکتر گرمارودی

آقای دکتر گرمارودی درحال سخنرانی

با یاد حق به یاد مصائب حسین باشید.

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٩/٢٥ - عباسعلی خادمی

اولین برف جدی 2010

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

بالاخره برف و یخبندان که مدتی بود اروپا و آمریکا و سایر استانهای کانادا را در برگرفته بود؛ بالاخره به شهر ما رسید و از دوشنبه گذشته برف جدی شروع شد. باز هم خدا را شکر که برف مانند پارسال از دسامبر شروع شد نه نوامبر و بازهم خدا را شکر که اولین برف خیلی سنگین نبود هرچند که ما حدود ٢٠ سانتی متر برف از جلوی خانه پارو کردیم.  دیشب اخبار می گفت که در خلال روزهای آینده برف سنگین مفصلی در راه است که در شهرهای شمالی ارتفاع آن به بیش از ١۵٠ سانتی متر خواهد رسید.

از طرف خانواده شاد؛ آرزو می کنیم سرما و یخبندان فقط در آنطرف پنجره های خانه های شما باشد و خدا کند نصف برفهای این دیار ؛ نصیب خانه پدری شود.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٩/۱۸ - عباسعلی خادمی

سویت سیکستین

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

در این دیار می گویند شانزده سالگی بسیار شیرین است و برای همین به آن شانزده سالگی شیرین و یا Sweet Sixteen می گویند. صدالبته شانزده سالگی ابتدای بهار جوانی است. بهاری سرشار از شور و نشاط؛ سرمستی؛ بالندگی؛ زیبایی؛ امید و غرور.

از سوی دیگر زمان چه سریع می گذرد. به خودتان نگاه کنید؛ انگار همین دیروز بود که تازه به کلاس اول دبستان رفتید؛ انگار همین دیروز بود که مدرسه را تمام کردید؛ انگار همین دیروز بود که دانشگاه را تمام کردید. انگار همین دیروز بود که ازدواج کردید و انگار همین دیروز بود که خداوند اولین فرزند را به شما هدیه کرد. انگار همین دیروز بود که ...

اکنون امیرحسین پانزده سالگی را تمام کرده و وارد شانزده سالگی شده است. از طرف همه اعضای خانواده شاد؛‌تولدش را تبریک گفته و از طرف امیرحسین از همه کسانی که از دور و نزدیک با تلفن و انواع روشهای سایبری به او تبریک گفتند؛ سپاسگزاری می کنیم.

امیرحسین جان؛‌ نعمت عمر و مخصوصا نعمت جوانی بسیار گرانبها است. امیدوارم که دوران پرشور نوجوانی و جوانی خود را به بهترین وجهی بکار بگیری و بهترین معامله را با این سرمایه گرانبها انجام دهی. به یاد داشته باش حکیمی که به تو سرمایه ای را می دهد؛ بی شک از تو راجع به چگونگی صرف سرمایه سوال خواهد کرد.

ما هفته پیش به هیمن مناسبت ؛ یک میهمانی خیلی مختصر مفید با حضور چند تا از دوستان امیرحسین برگزار کردیم. میهمانی شامل پذیرایی با پیتزای مخصوص پدر؛ کیک و بازی های پلی استیشن ٣ و انواع هله هوله بود. به عادت مالوف عکس هم گرفتیم که در ادامه برخی از آنها را درج کرده ام

نمایی از کیک تولد

 نمایی از کیک (ساده) تولد

 

تولد امیرحسین

عکس دسته جمعی بچه ها با کیک تولد. کوچکی کیک مهم نیست. مهم شادی فراوان است

 

تولد امیرحسین

 بچه ها در حال بازی. علیرضا هم به اندازه ای بزرگ شده است که با بچه های هم سن امیرحسین جور شود و با آنها کنار بیاید.

 

تولد امیرحسین

 نمایی دیگر از کیک تولد

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٩/۱۸ - عباسعلی خادمی

باز این چه شورش است که در خلق عالم است

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

محرم دیگری از راه رسید و آشنایان نام و ذکر امام حسین (ع) دوباره سیاه پوش شدند. دعا می کنم که همه مخصوصا اعضای جونیور خانواده شاد با قدر و منزلت شهید کربلا آشنا شوند.

امسال در این دیار؛ ایام تاسوعا و عاشورای حسینی سال ١۴٣٢ هجری قمری - ١٣٨٩ شمسی و ٢٠١٠ میلادی؛ مقارن با روزهای کاری هفته است و همین امر شرکت عمومی و یکپارچه در مراسم روز عاشورا را قدری سخت می کند. علاوه بر برنامه هایی که در مساجد پاربرجا می باشد؛ می توانید در برنامه عزاداری امسال در محله ما حضور بهم رسانید.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٩/۱٦ - عباسعلی خادمی

بلک فرایدی

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 چرخ بیزینس ( Business ) به هر قیمتی که شده باید بچرخد و هرجور که شده باید مصرف کننده گان را متقاعد به خرج کردن پول داخل جیبشان کرد که اگر چنین نشود؛ چرخ دنیا می خوابد! می پرسید چرا؟ خوب بسیار روشن است. اگر کالا مصرف نشود؛ تکلیف تولیدات کارخانه ها که مستمر در حال نابودی منابع کره خاکی هستند؛ چه می شود. اگر آن اجناس به فروش نرسد؛ تمامی کسانی که در چرخه تولید ( کارگران شرق دنیا ) و توزیع و فروش ( فروشندگان غرب دنیا ) هستند باید بروند خانه و خب دیگر چطور به کسب روزی و درآمد بپردازند؟

اما ترغیب به خرید و مصرف کالا با روشهای گوناگونی مانند تبلیغات صورت می پذیرد. اما یک روش دیگر هم در این دیار اینطرف دنیا مرسوم است. فروشندگان این طرف دنیا همه ساله در یک تاریخ خاص اقدام به زدن چوب حراج به اجناس ( خوب و یا بنجل ) خود می کنند و خریداران هم با استفاده از این فرصت اقدام به یافتن دیل های (معامله های ) شیرین کرده و اجناس مورد نظر خود را می خرند. در این رهگذر از آنجاییکه تولیدکنندگان برند های معروف (مانند گس ؛ نایک ؛ آدیداس و مایکل کرس ) قیمت های حراجی می دهند؛ مشتریان بسیاری را به خود جلب می کنند.

به طور سنتی تاریخ حراج در کانادا بیست و ششم دسامبر (باکسینگ دی یا کادو بازکن ) و در آمریکا آخرین هفته نوامبر (بلک فرایدی و یا همان جمعه سیاه ) است.

( این را هم داخل پرانتز بگویم که در دیار شرق عموما روزهای سیاه روزهای کشت و کشتار مردم است و در این دیار روز قلع و قمع قیمت ها! )

شدت استقبال از اینگونه حراجی ها چنان است که مردم از ساعت ها قبل ( و حتی شب قبل ) در جلوی مغازه ها صف می بندند. جالبتر اینجا است که در آمریکا فروشگاه ها از ساعت 12 نیمه شب اقدام به بازکردن و آغاز حراج می کنند. اما یک ترفند دیگر هم در این میان وجود دارد. اگر حراج فقط یک روز باشد که خوب زود تمام می شود و دیگر کالاها فروش نمی روند. برای همین هم مدت حراج را از یک روز به چند روز گسترش داده اند!

باری به هرجهت امسال ما با خودمان گفتیم مگر ما چه چیزی از آمریکایی ها کم داریم؟ تازه ارزش پول کانادا و آمریکا هم که به هم نزدیک است. ما هم مانند خیلی دیگر از هموطنان کانادایی خود می می رویم و یک خریدی از آمریکا می کنیم. تازه آنجا مالیات هم کمتر می دهیم. البته باید هزینه ایاب و ذهاب بدهیم که آنهم به فال و تماشا بودن سفر یک روزه می ارزد.

کوتاه سخن آنکه جای شما خالی؛ خدا خواست و به سلامت رفتیم و آمدیم. هم گشتی زدیم و هم برای اعضای خانواده شاد چند تکه کفش و لباس خریدیم. چند تا عکس هم انداختیم که در ادامه آنها را می بینید.

 بلاک فرایدی

 

 

 بلاک فرایدی

 

 

 بلاک فرایدی

 

 

 بلاک فرایدی

 

 

 بلاک فرایدی

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٩/۱٦ - عباسعلی خادمی

رژه سانتا

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

در این دیار از فردای هالوین؛ همه جا رنگ و بوی ایام کریسمس و سال نو میلادی را می گیرد. فروشگاهها و سردر منازل با دکورهای سال نو تزئین می شوند . رسانه ها نیز اقدام به پخش ترانه ها و فیلم های متناسب با این ایام پخش می کنند و مراسم مختلفی نیز در این راستا برگزار می شود.

یکی از این مراسم؛ برگزاری رژه سانتا ( Santa Clause Prade ) است. یاد آوری می کنم که سانتا کلاز همان بابا نوئل فارسی خودمان می باشد. سانتای خیالی ؛ در جایی مانند قطب ساکن است و غولک هایی (Elf) به عنوان دستیار به او کمک می کنند. سانتا لباس و کلاه قرمز می پوشد و موها و محاسنی سفید دارد و ارابه او را تعدادی گوزن بالدار در آسمانها می کشند. سانتا یک شهر در قطب دارد و در آنجا هدایای بچه ها را آماده می کند.

صرف نظر از فرهنگ عامیانه هر دیاری؛ یکی از نشانه های قدمت شهرهای این دیار تعداد سنوات برگزاری رژه سانتا است. در رژه سانتا تعداد زیادی عروسک و ماکت های بزرگ نمایش داده شده و همچنین شرکت کنندگان رژه با لباسهای ویژه به راه پیمایی مشغول می شوند.

یکی از طرفداران پر و پا قرص رژه سانتا بچه های کوچک هستند. بچه ها خیلی دوست دارند در کنار خیابان بنشینند و رژه را تماشا کنند و صد البته در گذر زمان خیلی از علائق بچه ها عوض می شود. حدود یک ماه پیش من به اعضای جونیور خانواده شاد پیشنهاد کردم که به تماشای رژه برویم تا هم سر آنها گرم شود و هم من بهانه ای برای عکس گرفتن داشته باشم ولی پاسخ بچه ها این بود که این چیزها مال بچه هاست و ما دیگر بزرگ شده ایم. من هم دیدم که حرف حق پاسخ ندارد و بی خیال شدم.

اما آخرین باری که ما به تماشای رژه رفتیم پنج سال پیش بود. من تعدادی از عکسهای آن زمان را در اینجا گذاشته ام.

  

رژه سانتا

به نظرم این عکس اعضای جونیور خانواده شاد؛ قشنگ ترین عکس در میان بیست و چند هزار عکس آلبوم دیجیتال خانواده شاد است. در واقع این عکس را هفت سال پیش گرفتیم. دقت کنید که بچه ها چگونه ساعتها در سرما منتظر رژه سانتا می مانند.

 

رژه سانتا

 یکی از علایق بچه ها دیدار با کاراکترهای رژه سانتا است.

 

رژه سانتا

 باز هم بچه ها و پذیریش گرم از سوی کاراکترهای رژه

 

رژه سانتا

 نمایی از رژه

 

رژه سانتا

 بازهم نمایی از رژه سانتا

 

رژه سانتا

 این بیچاره ها باید یک مسافت دراز را روی دستهایشان راه بروند!

 

رژه سانتا

 خیلی ها هم لباسهای جانواران مختلف را می پوشند.

 

رژه سانتا

 خوش به حال این آقای یک چشم که حداقل مجبور نیست راه برود!

 

رژه سانتا

 گروه های موسیقی با حضور انواع پیر و جوان و زن و مرد.

 

رژه سانتا

 انواع مجسمه ها در رژه سانتا حضور دارند.

 

رژه سانتا

 بچه ها عاشق این مجسمه ها هستند زیرا تبین خیالات خود را در اینجا می بینند.

 

رژه سانتا

 شرکت ها و بیزینس های مختلف بانی ساخت و نگهداشت این مجسمه ها می شوند تا از آنها به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده کنند.

 

رژه سانتا

 

 

رژه سانتا

 بازهم یک دکور بزرگ با تعدادی سرنشین

 

رژه سانتا

 بازهم یک دکور بزرگ از رژه سانتا

 

رژه سانتا

 یک دکور دیگر از رژه سانتا

 

رژه سانتا

 این هم خود جناب سانتا که هو هو کنان برای همه آرزوی سالی خوش می کند.

 

رژه سانتا

 عکس دسته جمعی خانواده شاد در پنج سال پیش پس از پایان رژه سانتا

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Khademi

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٩/۱٦ - عباسعلی خادمی

من کنت مولی فهذا علی (ع) مولی

سر‌آغاز کلام با نام زیبای حق؛

عید غدیر خم

 

روز عید غدیر خم را از طرف همه اعضای خانواده شاد؛ به بازمانده سلسله انبیاء و اولیاء حضرت اباصالح المهدی (عج) و همچنین همه دوستداران ولایت تبریک می گویم. امیدوارم روزی برسد که در چنین روزی به دیدار حضرت مهدی (عج) رفته و حضورا عرض تبریک کنیم.

در باب عید غدیر خم حرف و مطلب بسیار است کما اینکه در باب ماجرای سقیفه (که به عقیده این بنده حقیر و هیچکاره‎‏ - اسلام هایجک شد) حرف و حدیث بسیار است. به نظر من هایجک شدن دین نبوی باید اتفاق می افتاد همانگونه که فریب خوردن حضرت آدم ابوالبشر باید اتفاق می افتاد.

بگذارید اینگونه بگویم. صرف نظر از اعتقاد به اینکه خداوند متعال هیچ احتیاجی به خلقت آسمانها و زمین نداشت و هدف این خلقت لهو و لعب نبوده است؛ ولی اگر حضرت آدم ابوالبشر نافرمانی نمی کرد تا کنون و شاید تا وقتی خداوندی خداوند متعال پابرجاست ؛ ایشان در همان نشئه جنته حضور می داشتند و بر روی کره خاک هیچ اتفاقی نمی افتاد و نیازی هم به رسالت حضرت ختمی مرتبت (لولاک لما خلقت الافلاک ) نمی بود. باز بگذارید اینگونه بگویم که اگر پس از آن اولین و بزرگترین اشتباه؛ خداوند حضرت آدم ابوالبشر را نمی آمرزید، چه اتفاقی می افتاد؟ ایشان وارد نشئه ای از جهنم شده و تا خداوندی خداوند متعال باقی است می بایست آنجا می ماندند و دوباره هیچ انگیزه و اتفاقی بر روی کره خاکی وجود نداشت. جهنم سه نفر ساکن بیشتر نداشت و بهشت برین هم لمیسکن باقی می ماند. به نظرم در واقع آن اشتباه و در پی آن ؛ آن بخشش (فتلقی آدم من ربه کلمات فتاب علیه) لازم بود تا روزی بشود که "وازلفت الجنته للمتقین" و "برزت الجهیم للغاوین" تبلور بسیار شکوهمندی پیدا کند.

به نظرم به همین نسبت رسالت نبوت می بایست دچار تغییر جهت ناجوانمردانه می شد تا انتظار برای ظهور اباصالح المهدی (عج) معنی پیدا کند. من خیلی دلم می خواهد بدانم که اگر آن اسلام هایجک نمی شد؛ امروز چهره دنیا چگونه بود.

از اینها که بگذریم؛ بحث در مناقب و منزلت مولی الموحدین (ع) بسیار زیاد است. دیروز ظریفی در باب "علم من الکتاب" ( اشاره به سوره نمل و حضرت سلیمان و کسی که با استفاده از علم کتاب توانست در طرفه العینی تخت ملکه سبا را حاضر کند) می گفت نسبت علم آن شخص نسبت به علم حضرت علی (ع) از کتاب ؛ همانند قیاس میزان آبی است که یک پشه می تواند با بالهای خود حمل کند در مقابل تمامی آب موجود در اقیانوسها. من نمی دانم اصل این سخن به چه کسی باز می گردد ولی به نظرم شاید باید اینچنین قیاسی می شد: مانند نسبت وزن آن پشه در مقابل وزن تمامی ذرات موجود در آسمانها و زمین.

باز هم بگذریم. اما نکته دیگری هم فکر من را به خودش مشغول می کند. عدل الهی جزو اصول دین است. درک و بینش ما انسانهای خاکی بسیار محدود است و ما نمی توانیم از حواس و ادراک خود برای توجیه این اصل و بسیاری دیگر از اصول استفاده کنیم ولی خوب گاهی هم بد نیست سوالهایی را مطرح کرد. رابطه عدل و حکمت الهی چیست؟ چگونه حکمت خداوند باعث می شود تا خلقت خاندان وحی با سایر ابناء بشر متفاوت باشد و اصل عدل هم خدشه ای نبیند؟ چگونه است که خداوند حضور آن خاندان با فضیلت را به آن اعراب جاهلی ارزانی داشت؟

در این دیار هم دوستداران خاندان وحی و ولایت علی ابن ابی طالب اگرچه زیاد نیستند ولیکن خیلی هم اندک نیستند ( قلیل من الآخرین ).

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٩/٩/٤ - عباسعلی خادمی