خاطرات خانواده (شاد ) ما

میلاد مولی الموحدین علی (ع)؛ گرامی باد

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

سیزدهم رجب المرجب؛ سالروز نماد حق ؛ عدالت؛ ولایت؛ ادامه خاتمیت نبوت؛ کفو امالائمه ؛ بر اباصالح المهدی بقیه الله و همچنین تمامی شیعیان مبارک باد.

میلاد حضرت علی (ع)

 

میلاد حضرت علی (ع)

این عکس را در مراسم جشن میلاد مرکز مهدیه انداخته ام. همانگونه که می بینید؛ نمای مسجد در دست بازسازی است.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۳/٢٦ - عباسعلی خادمی

سالروز ورود به کانادا

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

دیروز نهمین سالروز ورود ما به کانادا بود. راستی که زمان چه سریع می گذرد. درست به خاطر دارم ما جمعه شب با پرواز ایرفلوت از طریق مسکو وارد ترمینال شماره ۳ فرودگاه پیرسون تورنتو شدیم و علی کیانزاده و علی مطلبی به استقبال ما آمده بودند. انگار همین دیشب بود!

ورود ما به کانادا فصل نوینی را در زندگی ما رقم زد. هرچند که ما راجع به زندگی در کانادا فکر کرده بودیم؛ ولی هیچگاه راجع به تبعات زندگی در اینجا درک درستی نداشتیم. ما در حالی وارد کانادا شدیم که تمام زندگی خود را در ایران پشت سر گذاشته بودیم و تقریبا با جیب خالی وارد فرودگاه شدیم. هنوز اولین حس از استنشاق هوای نیمه سنگین خیابانهای اطراف فرودگاه را به یاد دارم. در ماشین وقتی به سمت منزل علی کیانزاده می رفتیم؛ علیرضا خواب بود و امیرحسین هم نیمه خواب. من و عطیه هم به خیابانها و اسامی آنها نگاه می کردیم. به درستی به خاطر دارم که نام خیابان بی ویو ( Bayview ) را که دیدم ؛ از خودم پرسیدم که چرا این نام را انتخاب کرده اند. مگر این خیابان مشرف به دریاچه و یا بندرگاه است؟ من هم خسته بودم و هم در فکر آینده ای که هیچ چیز از آن نمی دانستیم.

خداوند در این مدت به ما کمک کرد که هر روز بهتر از دیروز باشیم هرچند که خاطرات تلخ و شیرین بسیاری را تجربه کردیم. شبهای زیادی را با غم و شبهای بسیار بیشتری را با امید و شادی سر بر بالش گذاشتیم. ما براستی یک زندگی جدید؛ نه از صفر که از زیر صفر شروع کرده بودیم. ما بیست روزی را میهمان علی کیانزاده بودیم و بعد از آن برای دو ماه در بیسمنت همان خانه سرکردیم. در بیست روزی که میهمان علی بودیم ؛ او ما را به دیدن جاهای مختلف از جمله داون تاون تورنتو و از همه مهمتر آبشار نیاگارا برد. در دو سه ماه اول ورود؛ ما از دوچرخه هایی که متعلق به صاحبخانه بود استفاده می کردیم و خیلی از مسیر ها را با دوچرخه می رفتیم. مثلا برای رفتن به آپارتمان علی مطلبی که در لاورنس و دانمیلز بود با دوچرخه به ساب وی فینچ می رفتیم و سپس با ساب وی ادامه مسیر می دادیم و به همین ترتیب برمی گشتیم. فکرش را بکنید ساعت ۱۲ نیمه شب در حالی که خسته هستی و دو تا بچه هم داری بعد از اتوبوس و ساب وی سواری بخواهی حدود ۱۰ کیلو متر را با دوچرخه طی کنی ! دو سه ماهی طول کشید تا من به لطف خدا توانستم یک کار پیدا کنم. کاری که آدمهای بسیار با عرضه تر از من نتوانسته بودند پیدا کنند و مجبور شده بودند تا به سروایوال جاب ( Servival Job ) مشغول شوند. خداوند روزی رسان است. اولین حقوق را که گرفتم دیگر تقریبا حساب بانکی ام خالی بود و ما با حداقل ها زندگی می کردیم ولی آنچه که برای ما از همه چیز بیشتر مطرح می شد؛ سوال ماندن یا برگشتن بود.

خیلی ها به کانادا می آیند و آب در دلشان تکان نمی خورد زیرا که با پشتوانه مالی بسیار زیاد وارد می شوند ولی برای ما فرق می کرد.  ما نیز مانند خیلی های دیگر با دست خالی به این دیار آمدیم. و البته خیلی ها با ثروت فراوان ( و بعضا سرمایه ملی خانه پدری ) با جیبی پر از پول . همانها اگر این نوشته را بخوانند به ما می خندند. (وای به حال مسخره کنندگان!) ولی به هر حال لطف خدا شامل حال ما بود. ما اکنون در خانه ای زندگی می کنیم که بابت آن قسط می دهیم. خانه ای ( به خواست خداوند ) از آن خودمان.

ما در این مدت بیشتر از ۲۲۰۰۰ عکس انداخته ایم و به جاهای بسیاری سفر کرده ایم. عکسهایی که وقتی آنها را به ترتیب تاریخ مرور کنی خاطرات زیادی را برای بیننده زنده می کنند.

در تمام این مدت عطیه با تمام کاستی های زندگی ما ساخته و در کنار من بوده است. خدا به او خیر بدهد. دوستت دارم عطیه جان. انشاءالله که همیشه سلامت باشی.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۳/۱۸ - عباسعلی خادمی

تولیپ فستیوال

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

می گویند در سالیانی بسیار پیش؛ ملکه هلند برای فرار از جنگ جهانی اول به کانادا می آید و از دست بر قضای روزگار چشم انتظار فرزندی می شوند و معلوم نیست که آیا ایشان با دکتر خود قبل از سفر مشورت کرده بودند یا خیر زیرا سفر مقارن با ماههای حاملگی ؛انجام می دهند. 

حال تصورش را بکنید که ملکه در این حین دستش را روی دلش بگذارد و بگوید آی ی ی ی ی ی ی ی

تا اینجا که مشکلی نیست. فوقش ملکه را می رسانند بیمارستان اما مشکل از اینجا شروع می شود که بر اساس قوانین روز هلند؛ شاهزاده هلند فقط باید در خاک هلند به دنیا بیاید تا شرایط لازم برای پادشاهی کشور را داشته باشد. حالا توی این گیر و دار چگونه ملکه را از بخش زایمان بیمارستان ؛ به هلند بازگردانند.

اما هرچه از مرام دولتمردان وقت کانادا بگویم ؛ کم گفته ام. آنها که دیدند ملکه در شرف زاییدن است اما نمی خواهد تن به زایمان بدهد؛ بعد از یک جلسه فوق العاده تصمیم گرفتند بخش زایمان بیمارستان را بخشی از خاک هلند اعلام کنند. بدین ترتیب مشکل ملکه حل شد و زایمان با خوبی و خوشی و میمنت و مبارکی به انجام می رسد.

اما هلندی ها که از یک درد سر بزرگ رهیده بودند ؛ بسیار از این سخاوت خوشحال شده  و تصمیم گرفتند که با اهدای گلهای لاله این محبت را جبران کنند و این شد که تعداد زیادی گل لاله به کانادایی ها اهدا کردند. 

الآن مدتها است که همه ساله در کانادا گل لاله کاشته می شود و در شهر اوتاوا پایتخت کانادا همه ساله جشنواره گل لاله برگزار می شود.

ما امسال تصمیم گرفتیم تا مجددا سری به اوتاوا زده و دیداری هم از شهر زنده مونتریال داشته باشیم.

این هم عکسهایی از گلهای لاله با اعضای خانواده شاد:

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

گل لاله؛ میراث تاریخی کانادا

 

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

دیدار ما مقارن با یک روز زیبای بهاری بود. درختان هم قبای سبز ورق را بر تن کرده بودند.

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

 

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

 

 

جشنواره گل لاله

عطیه خانم با مجسمه گل لاله

 

 

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

جمعیت زیادی برای دیدن گلهای لاله آمده بودند

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

 

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

من با گلهای لاله

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

عجب درخت تنومندی

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

امیرحسین با گلهای لاله

 

علیرضا با گلهای لاله

 


مرکز شهر مونترال هنوز بافت سنتی و اروپایی خود را حفظ کرده است. این نرده ها من را به یاد خلافکارانی می اندازد که در فیلمها با استفاده از نرده ها از دست پلیس فرار می کنند.

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

آیا می دانید این تصویر چیست؟ به تصویر زیر توجه کنید.

 


جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

ردای سبز و زیبای درختان

 

خانه های بافت مرکزی مونتریال زیبا هستند.

 

فکر کنم این شیر آتش نشانی در زمان جنگ جهانی اول نصب شده باشد! و مهمتر اینکه از آن زمان استفاده نشده باشد.

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

 

اصولا در استان کبک یک عالمه تابلو و علامت راهنمایی وجود دارد.

 

جشنواره گل لاله ( تولیپ فستیوال )

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۳/٧ - عباسعلی خادمی

میلاد ام ابیها، ام الائمه و مظلومترین بانوی عالم مبارک باد!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق

من هرچه فکر کردم نتوانستم چیزی بنویسم که در شان این بانوی مکرم باشد. به همین بسنده می کنم و این روز را به همسرم تبریک می گویم و آرزو می کنم روزی فرا رسد که همه ما و همه عالمیان به شان و مرتبه این بانوی یگانه پی ببریم.

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۳/۳ - عباسعلی خادمی