خاطرات خانواده (شاد ) ما

من کنت مولاه فهذا علی مولاه...

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

عید غدیر

 

به خوبی به خاطر دارم که در ایام کودکی و نوجوانی که به مسجد میرفتیم؛ یکبار سخنرانی در مسجد به مناسبت ایام عید غدیر به آیات ابتدایی سوره مبارکه معارج ( سئل سائل به عذاب واقع ... ) اشاره کرد و شان نزول آنرا در روز غدیر خم و در باب کسی بیان کرد که پس از معرفی امام علی به عنوان ولی مومنین از سوی رسول گرامی (ص)؛ شروع به اعتراض کرد و گفت که اگر چنین است ؛ من از خداوند همین الآن عذابی بزرگ درخواست می کنم.

البته من هیچوقت خودم تحقیق نکردم که آیا واقعا شان نزول این آیات چه بوده است ولی می دانم که در آن ایام بغض و نفاق پنهانی نسب به امام همام به طور شدید وجود داشته است و اگر حتی اگر کسی با وجود رسول الله (ص) جرائت ابراز نفاق و حسادت خود را نداشته بود؛ قطعا اگر خواستار عذاب الهی می شده است؛ نزول چنین آیاتی بعید نبوده است.

از سوی دیگر آیاتی در قرآن کریم هست که شیعیان ( قلیل من الآخرین ) آنرا مستند ولایت مولی الموحدین حضرت علی (ع) می دانند. آنجا که می فرماید " ای پیامبر؛ آنچه را که بر تو نازل شده ؛ ابلاغ کن که اگر ابلاغ نکنی ؛ رسالت خود را به انجام نرسانده ای" . اگر این اعتقاد درست باشد؛ آیا اسلام بدون ولایت امیر المومنین علی (ع) معنی خواهد داشت؟

بگذریم؛ از طرف خودم و تمامی اعضای خانواده شاد؛‌ عید سعید غدیر خم را به همه آنهایی که با خاندان وحی و نبوت آشنا هستند و خصوصا حضرت ولی عصر (عج) ؛ تبریک گفته و خدا را شاکریم که ما را با ولایت امام علی (ع) آشنا ساخته است.

عید غدیر خم

یک جمع دوستانه با همت آقای عظیمی و اردهالی برای آشنایی نوجوانان با فلسفه غدیر

این را هم یاد آوری کنم که عید غدیر دروازه محرم است . از فردای عید غدیر؛ برنامه ریزی ها برای محرم و فضا سازی تکیه ها و مساجد شروع می شود. در این دیار هم عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز بیکار نمی شنینند.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۸/٢٤ - عباسعلی خادمی

روز عرفه

سرآغاز کلام با نام زیبای حق،

الهی ما ذا وجد من فقدک و ماذا فقد من وجدک

صرف نظر از اینکه گروهی از مسلمانان (اهل سنت ) امروز را روز عرفه در نظر گرفتند و گروهی ( ام القرای کشورهای اسلامی ) روز یکشنبه را روز عرفه در نظر گرفته اند؛ با امید اینکه همه ما بتوانیم دعای با عظمت عرفه را که از حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به ما رسیده است، در جبل الرحمه بخوانیم. برای دانلود و یا شنیدن دعای عرفه بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.1.wma

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.2.wma

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.3.wma

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.4.wma

در همین جا از موقعیت استفاده کرده و عید سعید قربان را نیز از طرف تمامی اعضای خانواده شاد تبریک می گویم.

التماس دعا

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۸/۱٥ - عباسعلی خادمی

ترسناک ترین شب سال - پول بده تا بترسونمت!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

بسته به اینکه در کجای این دنیای بزرگ زندگی کنی و چه سبک زندگی داشته باشید؛ ترسناک ترین شب سال ؛ معانی مختلفی پیدا می کند.

اما برای اعضای خانواده شاد که در این دیار زندگی می کنند؛ ترسناک ترین شب سال ؛ شب هالویین است. شبی که همه و همه از فرصت استفاده می کنند تا با پوشیدن لباسهای عجیب و غریب و آرایشهای عجیب تر و غریبتر یک کمی بترسند.

البته از سویی در میان خانواده هایی که در این دیار آنها را می شناسیم خانواده هایی هم هستند که می گویند " این کارها درست نیست و خیلی هم تمایلی ندارند که فرزندانشان قاطی این جور برنامه ها شوند. " این خانواده ها معتقد هستند اینها نشانه فرهنگ غربی است و به شدت باید از این مظاهر فرهنگی دوری کرد. همین خانواده ها هم طیفهای مختلفی دارند . برخی از آنها رژه سانتا را قبول ندارند ولی همانها منتظر روز ولنتاین هستند تا کادو بدهند و کادو بگیرند. به عبارت خیلی ساده تر خط قرمز خانواده ها در برخورد با فرهنگ این دیار بسیار متفاوت است.

به نظر من این جور مناسبت های فرهنگی ؛ فرصتی است تا اعضای خانواده و نیز دوستان و آشنایان دور هم جمع شده و از ملازمت هم بهره ببرند. علاوه براینکه اگر ما بچه ها را نبریم بالاخره دیر یا زود خودشان دنبال دوست می گردند تا تنهایی بروند . چه بهتر که ما دوست اعضای جونیور خانواده بوده و همراه آنها باشیم.

اما برگردیم به موضوع اصلی؛ در شب هالویین اگر بخواهی خوب بترسی باید پول خرج کنی و اصطلاحا به هانت هاوس بروی. یعنی مکانهایی که به طور مناسب تزیین می شوند و با کمک آدمهایی که لباسهای ترسناک ( با الهام از فیلم های ترسناک ) می پوشند به ترساندن مراجعان می کنند. البته یکی دیگر از رسوم این دیار ؛ تزیین سر در خانه ها و توزیع شکلات است.

البته ناگفته هم نماند که این شبها فرصتی است برای برخی جوانترها که به میهمانی هالویین بروند و ضمن ایجاد آشنایی های جدید ؛ قدری هم به حرکات موزون بپردازند.

بگذریم . می توانید ادامه مطلب را از روی عکسها بخوانید:

شب ترسناک سال

 ایجاد فضای ترسناک جزئی از این شب است.

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

خیلی ها هم لباسهای عجیب و غریب می پوشند 

 

شب ترسناک سال

 فکرش را بکنید : پول می دهید تا این موجود یک دفعه بپرد جلوی شما و شما را بترساند!

 

شب ترسناک سال

 فروش لباسهای عجیب و غریب هم بخشی از این شب است.

 

شب ترسناک سال

 عکس یادگاری اعضای جونیور خانواده شاد با موجودات تزسناک

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

حکایت آدمهای این دنیا؛ حکایت این افرادی است که نقاب بر چهره دارند. از روی نقاب نمی توان فهمید چه شخصیتی در پشت نقاب قرار دارد. عدم آگاهی به اندازه است که حتی نمی توان گفت شخصیت پشت نقاب مرد است یا زن.

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 اعضای سنیور خانواده شاد در فضایی ترسناک!

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 آیا می دانید این تصویر چیست ؟

 

شب ترسناک سال

 شاید درست حدس زده باشید. این عکس یک چرخ و فلک بزرگ است.

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 دکورهای جلوی خانه ها

 

ترسناکترین شب سال

 علیرضا در حال انتخاب نقاب شب هالوین

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 این پسره قشنگ نقش جنازه را بازی کرده بود

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 

 

شب ترسناک سال

 این جور مناسبت ها فرصتی است تا خانواده ها دور هم جمع شوند.

 

شب ترسناک سال

 عکس یادگاری اعضای سینیور خانواده شاد با دکور هالویین

 

اما از فردای هالویین ؛ حال و هوای کریسمس شروع می شود و فروشگاهها و مراکز خرید اقدام به نصب تزیینات هالویین می کنند. زمان سریع می گذرد. سال نوی میلادی در راه است.

 

با یاد حق شاد شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۸/۱٤ - عباسعلی خادمی

هلال ماه ذیججه

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

یکی دو روز پیش ؛ بعد از چند روز انتظار ؛ بالاخره چشمم به هلال ماه ذیحجه در افق غربی آسمان افتاد. برای خیلی ها این هلال تفاوتی با سایر هلال ها ندارد ولی برای بعضی ها هم یعنی شروع یک سفر معنوی.

خیلی ها می گویند ما حاضر نیستیم پول خرج سفری کنیم که منافع آن به جیب عرب ها می رود. خیلی ها هم می گویند هرچقدر صرف این سفر کنی؛ خدا جایش را برایت پر می کند. صدالبته خیلی خیلی ها هم هستند که از بیخ منکر همه چیز هستند چه برسد که بخواهند به این سفر فکر کنند.

برخی هم می گویند ما منتظریم تا خداوند ما را به این سفر دعوت کند. برخی ها هم هر سال به این سفر می روند و البته احتمالا رزق و روزی آنها از این طریق بدستشان می رسد.  این دسته از مسافران ؛ خیابانهای مکه و مدینه را بهتر از خیابانهای شهر خودشان می شناسند. برخی ها هم می گویند اگر دلت با این سفر باشد؛ قعطا اجر و ثواب این سفر را می بری حتی اگر توفیق چنین سفری را پیدا نکنی.

ولی من یک چیز را مطمئن هستم. هر چند مرتبه که با صفای دل به این سفر بروی ؛ باز هم کم است.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/۸/٩ - عباسعلی خادمی