خاطرات خانواده (شاد ) ما

امیرحسین جان تولدت مبارک

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

از طرف همه اعضای خانواده شاد؛‌تولد امیرحسین را تبریک گفته و از طرف امیرحسین از همه کسانی که از دور و نزدیک با تلفن و انواع روشهای سایبری به او تبریک گفتند؛ سپاسگزاری می کنیم.

امیرحسین جان؛‌ نعمت عمر و مخصوصا نعمت جوانی بسیار گرانبها است. امیدوارم که دوران پرشور نوجوانی و جوانی خود را به بهترین وجهی بکار بگیری و بهترین معامله را با این سرمایه گرانبها انجام دهی. به یاد داشته باش حکیمی که به تو سرمایه ای را می دهد؛ بی شک از تو راجع به چگونگی صرف سرمایه سوال خواهد کرد.

یادآوری می کنم که امسال سالروز تولد امیرحسین مصادف با عاشورای حسینی بود و به همین خاطر امیرحسین از ما خواست که برنامه میهمانی را برای یکی دو هفته بعد ترتیب دهیم.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/٩/٢٩ - عباسعلی خادمی

اینترویو نایت

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

کلاس کار مدارس (دولتی ) اینجا با مدارس خانه پدری ( تا آنجا که من به خاطر می آورم ) خیلی فرق دارد. ما که به مدرسه می رفتیم ؛ اولیای دانش آموزان هرموقع که می خواستند (بدون قرار قبلی ) به مدرسه می آمدند و با معلمین و کادر آموزشی ( از جمله مدیر مدرسه ) صحبت و مشاوره می کردند. آلان را نمی دانم شاید در این مدت شرایط فرق کرده باشد.

اما در این دیار اوضاع به گونه دیگری است. اگر بخواهید با معلم فرزندتان راجع به وضع درسی او مشورت کنید؛ باید از قبل از او وقت بگیرید. تازه برخی از وقتها معلم خیلی علاقه ای نشان نمی دهد که با شما صحبت کند شاید چون فکر می کند مشکل و یا نکته مورد نظر شما خیلی به او ربطی ندارد. البته اگر جایی پای وضعیت تحصیلی وسط باشد؛ همه مکلف به همکاری هستند. برای قرار گذاشتن هم یا یادداشت بین طرفین رد و بدل می شود و یا پیام تلفنی . زیرا عموما سر معلم شلوغ است و ممکن است فرصت پاسخگویی به تلفن را نداشته باشد. صحبت کردن با مدیر مدرسه هم همینطور است. عموما ناگزیر می شوید که برای او پیام بگذارید تا با شما تماس بگیرند.

یک رسم دیگر هم در مدارس این دیار است. حدودا سه ماه بعد از شروع سال تحصیلی یک کارنامه از عملکرد شاگرد به خانه فرستاده می شود و در یک شب خاص معلمین تا دیروقت در مدرسه می مانند و با تعیین وقت قبلی با اولیای دانش آموزان به تشریک مساعی می پردازند و توضیحاتی را در مورد چون و چرای کارنامه ؛به اولیای دانش آموز می دهند و نقاط ضعف وقوت دانش آموزان را گوشزد می کنند. عموما این تنها فرصتی است که اولیا ( در صورت تمایل ) با معلم فرزند خود دیدار می کنند. این شب به شب مصاحبه  (  Interview Night )  معروف است.

امسال بر طبق روال همیشه به دیدن خانم کلارک ؛ معلم علیرضا در سال جاری رفتیم. او از قبل ما را می شناخت و ما نیز از قبل او را. زیرا او معلم امیرحسین هم بوده است.

او نمی توانست باور کند که هم اکنون قد امیرحسین از قد او بلندتر شده است. !

 

 

شب مصاحبه

علیرضا در حال نشان دادن جزوات درسی خود 

 

شب مصاحبه

 خانم کلارک از علیرضا خیلی راضی بود و از اینکه یک عکس یادگاری از او با علیرضا بگیریم استقبال کرد. دو سه سال دیگر قد علیرضا از قد خانم کلارک بلندتر می شود خانم کلارک از این که علیرضا هم در فعالیت های درسی خوب است و هم در فعالیت های فوق برنامه شرکت می کند؛ اظهار رضایت می کرد.

 

شب مصاحبه

 نمونه ای از کارهای هنری بچه ها. ما که سردر نمی آوریم ولی علیرضا می گفت هدف از این نمونه کارها ؛ بکارگیری الگوی های مختلف تکراری است.

 

شب مصاحبه

 نمی شود که معلم از شاگرد راضی باشد و به این مناسبت غذا را بیرون از منزل نخوریم!

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/٩/٢٢ - عباسعلی خادمی

لایوم کیومک یا اباعبدالله

سرآغاز کلام با یاد شهید کربلا؛

از طرف تمامی اعضای خانواده شاد ؛ فرارسیدن عاشورای حسینی را  به صاحب عزای امروز و همچنین به همه آنهایی که با قدر و منقبت اهل بیت وحی و نبوت آشنایی دارند؛ تسلیت عرض می کنم.

 

عاشورای حسینی

 جوانان مرکز در حال اجرای برنامه؛ عضو جونیور خانواده شاد هم جزو جوانان مرکز است.

عاشورای حسینی

 

عاشورای حسینی

 این پرچم متبرک به گنبد "کاشف الکرب عن وجه الحسین" است.

 

عاشورای حسینی

حاج آقا حسینی نسب سخنران شب عاشورا بود 

عاشورای حسینی

آقا مهدی ؛ از آمریکا برای مداحی دعوت شده بود. این روز ها بازار دعوت از شخنران و مداح خارجی داغ است. یادتان باشد که اینجا کانادا است و تبعه سایر کشورها در اینجا خارجی هستند.

با یاد حق ؛

خانواده شاد

علی خادمی

 

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/٩/۱٥ - عباسعلی خادمی

برنامه عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)؛

 

ساکنان این دیار که با قدر و منقبت خاندان و حی و نبوت آشنا هستند ؛ هر چند که در اقلیت هستند ولی همت بالایی دارند. علاوه بر برنامه های شامگاهی مساجد شهر؛ بدینوسیله برنامه عزاداری صبحگاهی نیز به اطلاع دوستانی که ایمیل برنامه را دریافت نکرده اند می رساند.

 

با آروزی قبولی عزاداری هایتان

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٠/٩/۱٢ - عباسعلی خادمی