خاطرات خانواده (شاد ) ما

شبی ترسناک و بارانی

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

در خیلی از فرهنگ ها خوشی و سرگرمی ؛ دست آویزی است که به خاطر آن مناسبت های مختلف به وجود می آید. اگر ما در خانه پدری فرهنگ ها و سننی داریم که سعی می کنیم آنها را زنده نگاه داریم؛ خب ساکنین سایر دیار هم چنین قصدی را دنبال می کند.

مثلا؛ آخرین شب ماه اکتبر ؛ هالوین است یعنی ترسناک ترین شب سال. هرکسی هم از کوچک و بزرگ سعی می کند که هالوین را دست آویزی قرارداده و سر خود را گرم کند. خیلی از بزرگسالان به پارتی های هالوین می روند و خیلی از خانواده ها هم دست اعضای جونیور را گرفته و  به خیابانها رفته و به جمع کردن شکلات می پردازند.

اما برای ما؛ این فرصتی برای دور هم بودن با اعضای خانواده (شاد) و همچنین خیابان گردی با دوستان بود.

امسال بر خلاف دو سه سال گذشته هوا سردتر و البته بارانی بود که باعث از رونق افتادن برنامه شده بود. من هم نتوانستم آنطور که دلم می خواست عکس بگیرم.

می توانید بقیه مطالب را از روی عکسها بخوانید.

هالوین - شبی ترسناک و بارانی

 خیلی از خانه ها از چند روز قبل به تزیین محوطه منازل خود می پردازند.

هالوین - شبی ترسناک و بارانی

 امسال نقاب بچه ها مورد توجه خیلی ها قرار گرفت و خواهان انداختن عکس یادگاری شدند

هالوین - شبی ترسناک و بارانی

 

هالوین - شبی ترسناک و بارانی

 خیلی ها هم نذر دارند که به بهترین وجه ممکن این شب ترسناک را گرامی بدارند.

هالوین - شبی ترسناک و بارانی

  

هالوین - شبی ترسناک و بارانی

به نظرم بهترین قسمت ترسناکترین شب سال برای بچه ها ؛ شام است. 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩۱/۸/٢۳ - عباسعلی خادمی

عید غدیر خم مبارک

سر‌آغاز کلام با نام زیبای حق؛

عید غدیر خم

 

روز عید غدیر خم را از طرف همه اعضای خانواده شاد؛ به بازمانده سلسله انبیاء و اولیاء حضرت اباصالح المهدی (عج) و همچنین همه دوستداران ولایت تبریک می گویم. امیدوارم روزی برسد که در چنین روزی به دیدار حضرت مهدی (عج) رفته و حضورا عرض تبریک کنیم. 

 

در باب عید غدیر خم حرف و مطلب بسیار است کما اینکه در باب ماجرای سقیفه (که به عقیده این بنده حقیر و هیچکاره‎‏ - اسلام هایجک شد) حرف و حدیث بسیار است. به نظر من هایجک شدن دین نبوی باید اتفاق می افتاد همانگونه که فریب خوردن حضرت آدم ابوالبشر باید اتفاق می افتاد.

بگذارید اینگونه بگویم. صرف نظر از اعتقاد به اینکه خداوند متعال هیچ احتیاجی به خلقت آسمانها و زمین نداشت و هدف این خلقت لهو و لعب نبوده است؛ ولی اگر حضرت آدم ابوالبشر نافرمانی نمی کرد تا کنون و شاید تا وقتی خداوندی خداوند متعال پابرجاست ؛ ایشان در همان نشئه جنته حضور می داشتند و بر روی کره خاک هیچ اتفاقی نمی افتاد و نیازی هم به رسالت حضرت ختمی مرتبت (لولاک لما خلقت الافلاک ) نمی بود. باز بگذارید اینگونه بگویم که اگر پس از آن اولین و بزرگترین اشتباه؛ خداوند حضرت آدم ابوالبشر را نمی آمرزید، چه اتفاقی می افتاد؟ ایشان وارد نشئه ای از جهنم شده و تا خداوندی خداوند متعال باقی است می بایست آنجا می ماندند و دوباره هیچ انگیزه و اتفاقی بر روی کره خاکی وجود نداشت. جهنم سه نفر ساکن بیشتر نداشت و بهشت برین هم لمیسکن باقی می ماند. به نظرم در واقع آن اشتباه و در پی آن ؛ آن بخشش (فتلقی آدم من ربه کلمات فتاب علیه) لازم بود تا روزی بشود که "وازلفت الجنته للمتقین" و "برزت الجهیم للغاوین" تبلور بسیار شکوهمندی پیدا کند.

به نظرم به همین نسبت رسالت نبوت می بایست دچار تغییر جهت ناجوانمردانه می شد تا انتظار برای ظهور اباصالح المهدی (عج) معنی پیدا کند. من خیلی دلم می خواهد بدانم که اگر آن اسلام هایجک نمی شد؛ امروز چهره دنیا چگونه بود.

از اینها که بگذریم؛ بحث در مناقب و منزلت مولی الموحدین (ع) بسیار زیاد است. دیروز ظریفی در باب "علم من الکتاب" ( اشاره به سوره نمل و حضرت سلیمان و کسی که با استفاده از علم کتاب توانست در طرفه العینی تخت ملکه سبا را حاضر کند) می گفت نسبت علم آن شخص نسبت به علم حضرت علی (ع) از کتاب ؛ همانند قیاس میزان آبی است که یک پشه می تواند با بالهای خود حمل کند در مقابل تمامی آب موجود در اقیانوسها. من نمی دانم اصل این سخن به چه کسی باز می گردد ولی به نظرم شاید باید اینچنین قیاسی می شد: مانند نسبت وزن آن پشه در مقابل وزن تمامی ذرات موجود در آسمانها و زمین.

باز هم بگذریم. اما نکته دیگری هم فکر من را به خودش مشغول می کند. عدل الهی جزو اصول دین است. درک و بینش ما انسانهای خاکی بسیار محدود است و ما نمی توانیم از حواس و ادراک خود برای توجیه این اصل و بسیاری دیگر از اصول استفاده کنیم ولی خوب گاهی هم بد نیست سوالهایی را مطرح کرد. رابطه عدل و حکمت الهی چیست؟ چگونه حکمت خداوند باعث می شود تا خلقت خاندان وحی با سایر ابناء بشر متفاوت باشد و اصل عدل هم خدشه ای نبیند؟ چگونه است که خداوند حضور آن خاندان با فضیلت را به آن اعراب جاهلی ارزانی داشت؟

 

در این دیار هم دوستداران خاندان وحی و ولایت علی ابن ابی طالب اگرچه زیاد نیستند ولیکن خیلی هم اندک نیستند ( قلیل من الآخرین ) و از فردای عید غدیر به برنامه ریزی برای محرم و عزاداری حضرت سید الشهدا (ع) می پردازند.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩۱/۸/۱٤ - عباسعلی خادمی

روز عرفه

سرآغاز کلام با نام زیبای حق،

الهی ما ذا وجد من فقدک و ماذا فقد من وجدک

امید و آرزوی آن را داریم که همه ما بتوانیم دعای با عظمت عرفه را که از حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به ما رسیده است، در جبل الرحمه بخوانیم. برای دانلود و یا شنیدن دعای عرفه بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.1.wma

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.2.wma

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.3.wma

http://www.khademi.com/doa/arafeh_01.4.wma

در همین جا از موقعیت استفاده کرده و عید سعید قربان را نیز از طرف تمامی اعضای خانواده شاد تبریک می گویم. این را هم اضافه کنم که امسال یکی از معدود سالهایی است که مسمانان این دیار اعم از شیعه و سنی و همراه با ساکنان خانه پدری یک روز را به عنوان عرفه و به دنبال آن عید قربان در نظر گرفته اند.

التماس دعا

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩۱/۸/٤ - عباسعلی خادمی

گشت پاییزه 2012 - برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه او از آن آگاه است

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

گردش ایام ما را به پاییز الوان و رنگارنگ رسانده است. پاییزی که خود مقدمه ای بر زمستانی سرد و طولانی است. ولی همه اینها چه رنگهای زیبای برگ درختان در پاییز و چه زنده شدن درختان و سرسبزی آنها در بهار نشانه ای از صنع حکیم لطیف است.

اما گشت پاییزه باعث نوازش چشم هر بیننده ای می شود. انصافا تماشای نقاشی طبیعت بر صفحاتی به وسعت دشت و صحرا بسیار لذت بخش است.

بقیه مطالب را از روی عکسها بخوانید.

  

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 این درخت خیلی به نظر کهن سال میرسد و شاهد گذر رهگزران بسیاری بوده است.

 

گشت پاییزه

 

گشت پاییزه

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

گشت پاییزه

  

گشت پاییزه

  

 

گشت پاییزه

  عکس یادگاری پاییز 2012


 

پاییز هزار رنگ

 اما این ایام ؛ ایام برداشت کدو تنبل و ایام هالوین هم هست. به خاطر همین خیلی از ساکنین این دیار به مزارع کدو تنبل رفته و با کدوتنبل هایی که می خرند؛ کیک و یا تزئینات هالوین درست می کنند.

 

گشت پاییزه

در داستان سیندرلا یکی از این کدوها تبدیل به یک کالسکه زیبا شد!

 

گشت پاییزه

چقدر کدو تنبل! 

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 اینها همه خوراکی هستند.

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

این کدو تنبل از ترس این شکلی شده است. 

 

گشت پاییزه

 

گشت پاییزه

 

 

گشت پاییزه

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩۱/۸/۳ - عباسعلی خادمی