خاطرات خانواده (شاد ) ما

ام ابیها ؛ گلی بین در و دیوار

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

دوباره ایام فاطمیه دوم رسید. سالگرد شهادت ام الائمه را به فرزند آن بانوی نمونه تسلیت عرض می کنیم.

اصولا یکی از سوالاتی که پرسیده می شود آن است که چرا در قرآن کریم به صراحت نامی از اهل بیت و یا مثلا ولایت حضرت علی (ع) برده نشده است. در حالیکه در برخی از موارد از بانوان بزرگوار دیگری مانند حضرت مریم به صراحت نام برده شده است.

در پاسخ باید گفت که صرف نظر از آنکه کلام الله مجید توسط حکیم علیم نازل شده است و خود او بهتر می داند که چه چیزهایی را بگوید و یا چه نام هایی را مطرح کند؛ ما هم می توانیم دلایلی را مطرح کنیم.

1 - مقام ولایت پس از نبی مکرم اسلام (ص) به قدری مهم و جذاب بود که در صورت نام بردن صریح از مثلا حضرت علی (ع) ؛ انگیزه های تحریف کلام الله بسیار بیشتر می شد و صد البته مانند فیلم رمز داوینچی ؛ انگیزه های قتل و سر به نیست کردن نسل ائمه خیلی قوی تر می شد.

2 - اصولا کلام الله ؛کتاب اعلام اسامی نیست. افراد بسیاری در کلام الله هستند که نامی از آنها به صراحت برده نشده. ساده ترین مثال؛ ماجرای نزول سوره تحریم و تقبیح رفتار دو زن است ( بگم بگم بگم کی بودند) اگر کلام الله ؛ کتاب اعلام اسامی بود؛ آن دو تن هم باید معرفی می شدند. در صورتیکه در وحله اول رفتار است که تشویق و یا تقبیح می شود.

3 - اگر قرار می بود که که همه چیز به صراحت در کلام الله معرفی شود؛ پس دیگر چه احتیاجی بود که بشر فکر کند ؛ نتیجه بگیرد و عمل کند. مثلا اگر گفته می شد که فقط صراط علی (ع) حق است؛ دیگر معنی نداشت که بوته آزمایشی وجود داشته باشد. حتی بسیاری از آیاتی که دلالت بر مقام و منزلت اهل بیت دارند ؛ در میان بسیاری از آیات دیگر جاسازی شده اند تا صاحبان خرد به آنها دست یابند.

اما سوال دیگری نیز مطرح است. قبر سیدة النساء العالمین کجاست؟ صرف نظر از پاسخ این سوال ؛ خود سوال نیز بسیار مهم است. هر ساله چندین میلیون نفر از سراسر دنیا به حج تمتع می روند و خیلی از آنها اهل تسنن هستند. آیا آنهایی که به اعتقادی به ولایت علی (ع) ندارند ولی روزانه 17 رکعت نماز به پای می دارند و در پایان نماز به پیامبر خدا سلام می دهند؛ از خود پرسیده اند چه اختلاف و اتفاقی رخ داد که باعث شد پاره تن رسول الله (ص) سفارش کند که مزار ایشان مخفی بماند و هنوز بعد از 14 قرن هنوز مکان مزار معلوم نیست؟ چه چیز و چه کسانی باعث این قهر و روی گردانی شدند؟

 در محله ما نیز به همت آقای شفیعی مجلسی به همین مناسبت برپا بود و از آنجایی که جدیدا مبلغان مذهبی نمی توانند براحتی به این دیار سفر کنند؛ برنامه سخنرانی به صورت ارتباط مستقیم از طریق اینترنت با حضور آقای محمد فریمانی صورت گرفت.

 

سالروز شهادت حضرت فاطمه

 بالاخره اگر حضوری نمی توان سخنرانی کرد؛ اینترنتی که می توان

سالروز شهادت حضرت فاطمه

آقای فریمانی در حال سخنرانی از راه دور

 

سالروز شهادت حضرت فاطمه

پرسش و پاسخ 

سالروز شهادت حضرت فاطمه

احوال پرسی حضار و آقای فریمانی به روش اینترنتی

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٢/۱/٢٥ - عباسعلی خادمی

علیکم بالورزش و الفیزیکال اکتیویتی

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

یکی از تفاوتهای یک جوان و یک انسان با تجربه در نحوه استفاده از وسائل است. مثلا فکرش را بکنید یک ماشین را که تازه از کمپانی تحویل گرفته اید ؛ به یک جوان بدهید. آن جوان با تصور اینکه ماشین نو است و احتمالا مال من هم نیست ؛ به موتور ماشین فشار بی مورد می آورد و از شنیدن صدای زوزه ماشین ؛ و دود چرخ ها حال می کند. ماشین را به هر چاله چوله ای می اندازد و صد البته ماشین هم که نو است و به ظاهر آخ نمی گوید.

اما از سوی دیگر یک فرد جا افتاده ؛ تمای سعی خود را در مدارا با ماشین می کند و به قول اهالی این دیار آنرا abuse نمی کند. شاید جوانها به او بخندند؛ اما واقعیت آن است که این ماشین بهتر می ماند و فرصت بیشتری را در خدمت به صاحب خود دارد.

بدن ما هم همینطور است. در فرهنگ این دیار ؛ می گوید این بدن من است. هرکاری بخواهم با او می کنم  ما این عبارت را از برخی از ایرانی هایی که با فرهنگ این دیار خو گرفته اند؛ می شنویم. مثلا ممکن است برای یک خانواده جا افتاده باشد که بدن دختر و یا پسر من مال خودش است . با هرکه بخواهد آنرا به اشتراک می گذارد.

صرف نظر از اینکه آیا این استدلال درستی است یا خیر و اینکه آیا ما نقش موجر را بازی می کنیم و یا مستاجر؛ رفتار ما یا این بدن باید با ملاحظه و ملاطفت باشد تا بتوانیم مدت زمان بیشتری از آن بهره ببریم.

یکی از مهمترین روشهای حفظ بدن و سلامت آن ؛ انجام ورزشهای مناسب است تا بتوانیم آمادگی بدن را حفظ کنیم.

در ایام نو جوانی و جوانی ؛ بدن ما مانند آن ماشین نو است . حتی اگر روغن آنرا دیر به دیر عوض کنید؛ برای مدتی آخ هم نمی گوید اما امان از وقتی که زه وار ماشین در برود و ماشین به روغن سوزی بیافتد.

بدن ما هم همینطور است. با گذشت زمان ؛ بدن شکننده و عضلات آن ضعیف و مفاصل آن خشک می شود. با انجام ورزش و نرمشهای منظم ؛ باید به تقویت عضلات؛ ماهیچه ها و مفاصل پرداخت.

در مورد مفاصل بدن شرایط خیلی مهم تر است. مفاصل مانند عضلات با رگهای خونی تغذیه نمی شوند و مواد غذایی به آنها نمی رسد. تنها راه رساندن مواد غذایی به آنها ؛ انجام ورزشهای مناسب است. تنها با این روش است که می توان مواد غضروفی داخل مفاصل را باز سازی کرد. اجازه ندهید مشغله های زندگی ؛ فرصت روزانه یکساعت ورزش و نرمش صحیح و اصولی را از شما بگیرد. به یاد داشته باشید این یک شبه بدست نمی آید. مدتها باید روی آن کار کنید.

حذف اضافه وزن و دوری از سیگار را نیز فراموش نکنید. اگر هم عادت به تر کردن لب با مواد سکر آور دارید؛ آنرا هم از خود دور کنید.

اکثر پزشکان این دیار اولین چیزی را که به بیمار خود توصیه اکید می کنند؛ حذف سیگار و الکل و کاهش وزن اضافی است. 

 در پایان سخن گهربار نبی مکرم (ص) را یاد آوری می کنم که فرمودند: تا کاملا گرسنه نشده اید ؛ بر سفره ننشینید و قبل از آنکه احساس سیری کنید ؛ دست از طعام بردارید.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پاورقی: اگر واقعا مالک بدن خود هستید؛ آیا می توانید ( دور از جان شما ) در هنگام مرگ خود تصمیم بگیرید که چشمان شما باز بماند و یا بسته؟

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٢/۱/٢٥ - عباسعلی خادمی

روز طبیعت

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

در این دیار بهار واقعی دیر تر از بهار تقویمی شروع می شود و عموما 5 هفته تاخیر دارد و عموما هم روز سیزدهم فروردین هوا سرد تر از آن است که بتوان به پارک درختان بی برگ رفت.

برای همین هم اعضای جونیور خیلی دنبال روز طبیعت نیستند. اما آنها به یک دلیل دیگر روز طبیعت را دنبال می کنند زیرا سالگرد ازدواج ما است.

عطیه جان به خاطر تمام زحماتی که در این سالها برای ما کشیدی ازت ممنونیم.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٢/۱/٢۱ - عباسعلی خادمی