خاطرات خانواده (شاد ) ما

مقام والای نیکوکاری

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

از این بگذریم که در این دنیای پر از آشوب که صداها و افکار مختلف از گوشه و کنار آن به گوش می رسد؛ برخی (مانند آقای اکبر گنجی) به این نتیجه رسیده اند که (معاذالله) کلام الله مجید؛ سرمنشاء الهی ندارد. به هرحال اعتقاد ما هرچه که باشد؛ در اصل مطلب تغییری بوجود نمی آورد و اصل مطلب را دستخوش هیچ تغییری نمی کنند.

اما معدن وحی الهی ؛ که معیاری دقیق برای سنجش اخلاق و کردار انسانها است ؛ در مکانی می فرماید که "به مقام نیکوکاری نمی رسید مگر آنکه از آنجه که دوست دارید؛ انفاق کنید"

الحق که یکی از مصداقهای این آیه ؛ حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که همه چیز خود را در راه رضای حق؛ انفاق کرد. دعا می کنم شفاعت آن حضرت در یوم الورود نصیب همه ما بشود.

 

 

با یاد حق به یاد مصائب امام حسین (ع) باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٢/۸/٢۳ - عباسعلی خادمی

باز این چه شورش است که در خلق عالم است

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

محرم دیگری از راه رسید و آشنایان نام و ذکر امام حسین (ع) دوباره سیاه پوش شدند. دعا می کنم که همه مخصوصا اعضای جونیور خانواده شاد با قدر و منزلت شهید کربلا آشنا شوند.

امسال در این دیار؛ ایام تاسوعا و عاشورای حسینی مقارن با روزهای کاری هفته و رفتن بچه ها به مدرسه است و همین امر شرکت عمومی و یکپارچه در مراسم روز عاشورا را قدری سخت می کند . به امید آنکه روزی همه در هر جای این کره خاکی با قدر و منزلت حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) آشنا شده و در سوگ و ماتم این ایام شرکت کنند.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٢/۸/۱٧ - عباسعلی خادمی

ترسناک ترین شب سال

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

هالووین امسال ؛ چون هوا بارانی بود؛ خیلی گشتی در خیابانها نزدیم. ولی خوب به هرحال توانستم چند تا عکس بگیرم.

 

هالووین 2013

 برخی از خانه ها با انواع دکورها اقدام به تزئئن هالووین می کنند.

 

هالووین 2013

 

 

هالووین 2013

 

 

هالووین 2013

عکسی از شکلاتهای هالووین 

 

 از فردای هالووین؛ فروشگاهها به استقبال دکورهای و تبلیغات سال جدید میلادی می روند. بالاخره همیشه باید بهانه ای برای تبلیغ و فروش وجود داشته باشد.

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٢/۸/۱٧ - عباسعلی خادمی

انما ولیکم ...

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

عید غدیر

 

به خوبی به خاطر دارم که در ایام کودکی و نوجوانی که به مسجد میرفتیم؛ یکبار سخنرانی در مسجد به مناسبت ایام عید غدیر به آیات ابتدایی سوره مبارکه معارج ( سئل سائل به عذاب واقع ... ) اشاره کرد و شان نزول آنرا در روز غدیر خم و در باب کسی بیان کرد که پس از معرفی امام علی به عنوان ولی مومنین از سوی رسول گرامی (ص)؛ شروع به اعتراض کرد و گفت که اگر چنین است ؛ من از خداوند همین الآن عذابی بزرگ درخواست می کنم.

البته من هیچوقت خودم تحقیق نکردم که آیا واقعا شان نزول این آیات چه بوده است ولی می دانم که در آن ایام بغض و نفاق پنهانی نسب به امام همام به طور شدید وجود داشته است و اگر حتی اگر کسی با وجود رسول الله (ص) جرائت ابراز نفاق و حسادت خود را نداشته بود؛ قطعا اگر خواستار عذاب الهی می شده است؛ نزول چنین آیاتی بعید نبوده است.

از سوی دیگر آیاتی در قرآن کریم هست که شیعیان ( قلیل من الآخرین ) آنرا مستند ولایت مولی الموحدین حضرت علی (ع) می دانند. آنجا که می فرماید " ای پیامبر؛ آنچه را که بر تو نازل شده ؛ ابلاغ کن که اگر ابلاغ نکنی ؛ رسالت خود را به انجام نرسانده ای" . اگر این اعتقاد درست باشد؛ آیا اسلام بدون ولایت امیر المومنین علی (ع) معنی خواهد داشت؟

اما از زاویه دیگری هم به واقعه غدیر می توان نگاه کرد؟ عید غدیر مهمتر است و یا اعیاد فطر و قربان؟ عید فطر بزرگداشت یک ماه روزه داری و عید قربان بزرگداشت اعمال حج است. اما غدیر بزرگداشت تکامل دین حنیف اسلام است. بدیهی است که این واقعه با عظمت تر و بزرگداشت آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

بگذریم؛ از طرف خودم و تمامی اعضای خانواده شاد؛‌ عید سعید غدیر خم را به همه آنهایی که با خاندان وحی و نبوت آشنا هستند و خصوصا حضرت ولی عصر (عج) ؛ تبریک گفته و خدا را شاکریم که ما را با ولایت امام علی (ع) آشنا ساخته است.

 

این را هم یاد آوری کنم که عید غدیر دروازه محرم است . از فردای عید غدیر؛ برنامه ریزی ها برای محرم و فضا سازی تکیه ها و مساجد شروع می شود. در این دیار هم عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز بیکار نمی شنینند.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٢/۸/٢ - عباسعلی خادمی