خاطرات خانواده (شاد ) ما

لانگ تایم نو پست - حلول سال 1394 مبارک

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

حلول سال 1394 هجری شمسی

 نفس باد صبا مشک مشک فشان خواهد شد    عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد.

یکبار دیگر گذر لحظه ها ما را به دروازه سال جدید (1394) رساندند. از طرف تمامی اعضای خانواده شاد؛ حلول سال جدید را تبریک گفته و برای همه و خصوصا رهگذران این حیاط خلوت آرزوی سلامتی و شادکامی و ایامی خوش داریم.

اما زمان ؛ یکی از مخلوقات خداوند حکیم صنیع است که بشر آرزوی به تشخیر در آوردن آن را دارد ولی حداوند حکیم اختیار آن را بدست بشر دوپا قرار نداده است. زمان خیلی سریع می گذرد و منتظر هیچ کس نمی ماند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم لحظه ها می گذرند و دیگر باز نمی گردند. در عظمت زمان؛ این مخلوق آفریدگار یکتا همین بس که "والعصر".

همین گذشت لحظه ها است که آمد و شد ایام و فصول را می سازد و ما را به دروازه سال جدید؛ آنهم بعد از خزان و زمستان طبیعت می رسانند. همین گذر لحظه ها است که ما را به بهاری که طراوت و لطافت را به ارمغان می آورد؛ میرساند. دلها را جوان می کند و از همه مهتر به ساکنان این دیار می گوید که ایام زمستان طولانی با روزهایی کوتاه و آسمانی عموما خاکستری و زمین مرده؛ کم کم رو به اتمام است.

اما صحبت از زمان و تسخیر آن کردم. بشر همیشه به فکر مسافرت در زمان بوده است. همین آلان هم کلی دکتر مهندس دارند فکر و تحقیق می کنند که ببینند بالاخره چه طوری می شود از دروازه های زمان گذشت و به گذشته و یا آینده سفر کرد.

یک نگاهی به همین فیلمها و سریال هایی که ساخته می شود ؛ بیاندازید. ببینید چقدر محصولات هالیوودی و غیر هالیوودی با موضوع مسافرت در زمان ساخته شده است. براستی اگر که مسافرت در زمان امکان پذیر بود؛ می شد اشتباهات گذشت را پاک کرد و جلوی اشتباهات آینده را گرفت. اگر فرصت کردید؛ سریال های Twelve Monkeys و Continuum را ببینید تا بفهمید اگر این سفر امکان پذیر بود؛ چه محاسن و مشکلاتی برای بشریت می توانست بوجود بیاید.

صحبت از زمان و مسافرت در زمان شد. هرچند که ما نمی توانیم به آینده سفر کنیم ولی این امکان را داریم که در مورد آینده خیال پردازی کنیم. اگر می خواهید برداشتی تخیلی از آینده دور داشته باشید؛ حتما سریالهای Extant و Caprica را ببینید.

امیدوارم که در سال جدید فرصت بیشتری برای نوشتن در این حیاط خلوت را داشته باشم و از همه آنهایی که در این حیاط خلوت به خانواده شاد ابراز محبت می کنند؛ تشکر می کنم.

  حلول سال 1394 هجری شمسی

 امسال هم مثل هر سال ؛ سفره هفت سین شرکتی که در آن مشغول به کارم ؛ به راه بود. البته سفره امسال ؛ کیفیت سفره سال گذشته را نداشت و فکر نمی کنم هیچ سالی به آن کیفیت برسد.

 

 

 حلول سال 1394 هجری شمسی

 عکس یادگاری همکاران شرکت کواد با سفره هفت سین 

 

 حلول سال 1394 هجری شمسی

خیلی ها با گذاشتن ماهی در سفره هفت سین مخالفند. من هنوز نمی دانم که آیا مخالفم یا موافق ولی فکر کنم یک هوا به موافق ها نزدیکترم 

 

 

 حلول سال 1394 هجری شمسی

در این دیار؛ بهار طبیعت حدودا یک ماه نیم عقب تر از بهار تقویمی است. امروز هوا بارانی و سرد بود.

  حلول سال 1394 هجری شمسی

 ما امسال به مناسبت سال نو به رستوران شاطر عباس رفتیم. کیفیت غذای این رستوران بسیار افت کرده است.

 

 حلول سال 1394 هجری شمسی

 همانطور که گفتم کیفیت غذای رستوران ؛ بسیار افت کرده است. متاسفانه این روال غالب کسب و کارهای ایرانی است.

  حلول سال 1394 هجری شمسی

 این هم گردهم آیی به مناسبت سال نو به همت خانواده شیدایی.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٤/۱/۱ - عباسعلی خادمی

اولین روز سال 2015 میلادی

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

ما به طور سنتی برای شروع سال نو میلادی به اتفاق برخی خانواده های همراه ؛ برای شام به رستوران می رفتیم اما امسال قرار شد ناهار اولین روز سال نو میلادی را با سایر خانواده ها و به میزبانی یکی از خانواده ها بگذرانیم. اما ممکن است بپرسید چطور امسال قرار شد و سالهای گذشته چنین روالی نداشتید؟

جواب ساده آن "نبود امکانات" است. اما چه امکاناتی ؟ فکرش را بکنید بخواهید حدود 10 خانواده و بیش از 30 نفر را از ظهر دور هم جمع کنید؛ ناهار بدهید؛ با میوه و شیرینی پذیرایی کنید و آنها را سرگرم کنید. 

وقتی محل قرار ؛ رستوران باشد؛ هر خانواده غذای دلخواه خود را سفارش می دهد و هزینه آنرا پرداخت می کند. هیچ کس هم نگران بریز و بپاش نخواهد بود. اما مشکل جمع شدن در رستوران این است که بچه ها می خواهند بدوند و شیطنت بچه گانه کنند و بزرگتر ها هم هی مجبورند به بچه ها بگویند ساکت ؛ بشین ؛ نکن ؛ بکن و در نتیجه هیچ کس راحت نخواهند بود و در ضمن حداکثر یک ساعت و نیم می توانیم دور هم جمع شویم. به این می گویند "گردهم آیی با اعمال شاقه"

اما اگر بخواهیم منزل یکی از دوستان جمع شویم؛ هزینه ها باید بر عهده چه کسی باشد؟ زحمت ها را چه کسی تقبل کند؟ بریز و بپاش ها راچه کسی جمع و جور کند؟ جاروکشی را چه کسی انجام دهد؟ هماهنگی ها را چه کسی انجام دهد؟ مدیریت چگونه باید باشد؟ چکار کنیم سلیقه همه راضی شود؟ از کجا غدا تهیه شود که همه آنرا بپسندند؟ چه کنیم که نه سیخ بسوزد و نه کباب ؟

خب معلوم است همه دوست دارند به جای رستوران به خانه یکی از دوستان بروند. بچه ها هر چقدر بخواهند بدوند و بازی کنند و خوش بگذرانند. بزرگترها هم با خیال راحت دور هم جمع شوند ؛ میهمان باشند؛ از جای خود تکان نخورند و گل بگویند و گل بشنوند و پذیرایی شوند. واقعیت این است که خیلی از ماها دوست داریم به جای مهیمانی دادن ؛ به میهمانی برویم و به ما مجانی سرویس بدهند بدون آنکه ما همت به جبران خدمات داشته باشیم. 

احتمالا با این مقدمه اکنون می توانید درک کنید که چرا عموما هیچکس داوطلب میزبانی چنین برنامه ای نمی شود. خصوصا به اینکه عموم شرکت کنندگان فقط می خواهند سرویس بگیرند و ساعاتی را به راحتی سپری کنند بدون آنکه زحمتی به خود بدهند.

اما امسال؛ خانواده اکبری گفتند که مکان از آنها و حاضرند از ظهر میزبان برنامه باشند. ما ( خانواده شاد ) هم که همواره منتظریم یک کسی پیشقدم کار خیر شود و ما هم در امر خیر شریک شویم؛ گفتیم که پا به پای آنها خواهیم دوید. در این راه خانواده مرصوصی هم همراه شدند و تیم اجرایی تشکیل شد. 

مرحله بعدی؛ برآورد هزینه بود. اما هزینه برای چه غذایی؟ اگر گذرتان قبلا به این حیاط خلوت افتاده باشد؛ حتما می دانید خانواده ها هم تیپ ما فقط غذای حلال مصرف می کنند. اما کدام رستوران واقعا گوشت حلال و غذایی با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می کند که همه روی آن اتفاق نظر داشته باشند؟ چند مدل غذا تهیه کنیم؟ با چه نسبتی از غذاهای مختلف تهیه کنیم؟ بیشتر جوجه کباب باشد یا کباب کوبیده و یا خورش؟ مخلفات چه باشد؟ چقدر باشد که اسراف نشود؟ مادر خرج و مسئول امور مالی چه کسی باشد؟ مامور خرید چه کسی باشد؟

همانطور که می بینید؛ مدیریت و اجرای این برنامه ؛ صرف وقت قابل توجهی می طلبد. صرف وقت هم چیزی است که عموما دوستان حوصله صرف آنرا ندارند.

بگذریم. درست است که تیم اجرایی این برنامه حسابی بدو بدو کرد ولی با لطف خداوند برنامه خوبی داشتیم و ساعاتی را در جمع دوستان به خوشی و البته خدمت رسانی صرف کردیم.

 

اولین روز سال 2015 میلادی

تیم اجرایی اولین ناهار سال 2015 در کنار میز ناهار

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 عکس یادگاری خانم ها با میز ناهار

 

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 عجب ماهی بزرگی

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 نمایی با میز ناهار

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 گپ بعد از ناهار از سیاست گرفته تا اقتصاد

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 نمایش فیلم 

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 تهیه شام برای حاضران

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 

به نظر من اینگونه برنامه ها به شرطی ادامه خواهد یافت که همه برای آن انرژی و زمان بگذراند و اگر قرار باشد منتظر باشیم کسی ما را برای چنین برنامه ای دعوت کند و ما مثل میهمان در آن شرکت کنیم؛ خیلی به ندرت چنین شرایطی فراهم خواهد شد و در عوض باید در رستوران با تمام محدودیت هایش دور هم جمع شویم.

 

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 رستوران هم لطف خود را دارد. 

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 عکس یادگاری اعضای خانواده شاد به مناسبت سالگرد تولد علیرضا

 

 

اولین روز سال 2015 میلادی

 

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٤/۱/۱ - عباسعلی خادمی