خاطرات خانواده (شاد ) ما

فقر و فحشا؛ مسعود ده نمکی و مدیران ام القرای کشورهای اسلامی!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 بالاخره فرصتی پیش آمد و توانستم دیالوگهای فیلم فقر و فحشای آقای مسعود ده نمکی را گوش کنم! ممکن است بگویید ساعت خواب!

من نه بیوگرافی این آقا را می دانم و نه از سابقه فعالیت های اجتماعی ایشان خبر دارم. البته خیلی جسته گریخته چیزهایی شنیده ام.

من حتی کارشناس امور فیلم و سینما و فرهنگ هم نیستم که بتوانم راجع به کار ایشان نظر دهم. ولی به عنوان کسی که تعداد زیادی از انواع و اقسام فیلم های داستانی؛ حادثه ای؛مستند و ... را دیده ام به نظرم ایشان فیلم ساخته اند نه مستند!

اشتباه می کنید من نگفتم که این واقعیت ها در جامعه ایران وجود ندارد. وجود دارد و خیلی هم دارد اما آقای ده نمکی معلوم نیست با کدام مصونیت سیاسی این کار را کرده اند زیرا هرکسی که از نظر آقایان  ناامیدی را در دل ملت فهیم ایران بکارد ؛ اقدام به براندازی کرده است و محارب با خدا و رسول (ص) است. گمان من این است که این فیلم را در زمان آقای خاتمی ساخته اند که حالی هم به ایشان داده باشند!

آقای ده نمکی به طور ناشیانه ای چند نفر را آورده اند جلوی دوربین تصویر آنها را مات کرده اند و آنها هم دیالوگهایی را خوانده اند و یا اینکه مثلا تصویر دستهای یک قصاب را نشان داده و بعد صدایی را به آن قصاب منتصب کرده اند که اگر دقت کنید می بینید ساختگی است. همینطور تمام تصاویر فرودگاه و شهر دوبی.

نمی دانم آقای ده نمکی با این همه نبوغی که داشتند و دارند ( فیلم اخراجی ها را ببینید) چطور زحمت کشیده اند و تصاویری از دوبی را مونتاژ کرده اند؟ خیلی راحت می شد به شهر مقدس قم بروند و فیلم مستند تهیه کنند. لابد این شهر جزو خطوط قرمز بوده است.

موضوع فیلم آقای ده نمکی ؛ به هیچوجه موضوع جدیدی نیست ولی به نظرم ایشان تمام دیالوگهای فیلم را خودشان تجسم کرده و داده اند تا چند نفر بخوانند.

و اما در مورد مدیران ام القرای بلاد اسلامی: یادم می آید هنگامی که این فیلم تازه ساخته شده بود؛ در وبلاگ مشاور خوش سیمای آقای خاتمی خواندم که برخی از مسئولین این فیلم را دیده اند و حسابی شکه شده اند. امروز با دیدن این فیلم خیلی خنده ام گرفت و خیلی ناراحت شدم. از سویی مدیران تراز اول ایران که خود را ام القرای کشورهای اسلامی می دانند؛ اصلا نفهمیده بودند که دیالوگهای فیلم ساختگی است و اینقدر تحت تاثیر قرار گرفته بودند و از طرفی آنقدر غرق در دنیای خود هستند که اصلا نمی فهمند در مملکت چه می گذرد و انگار اولین بار است این حرف ها مطرح می شود. این آقایان چطور می خواهند که روش مملکت داری را به دیگر کشورهای اسلامی یاد بدهند؟ 

برای من خیلی جالب است که در مملکتی که دم از عدالت می زنند؛ آیا هرکسی اجازه دارد به تابوها نزدیک شود؟ خیلی دلم می خواست بدانم که چه کسی به ده نمکی چراغ سبز داده و گفته بساز و در امان خواهی بود. مطمئن هستم که در آینده ایشان حرکات فرهنگی قوی تری انجام خواهد داد.

با یاد حق شاد باشید

علی خادمی

خانواده شاد

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/٦/۱٦ - عباسعلی خادمی