خاطرات خانواده (شاد ) ما

روز ولینتاین ( عشاق‌ ) گرامی باد!

سرآغاز کلام با نام زییای حق٬
در ممالک فرنگ٬ ۱۴ فوریه روز ولینتاین است. البته باید اذعان کنم که این فرهنگ با تبلیغاتی که برای آن انجام می شود در کشورهای شرقی هم جا افتاده است. این که می گویم تبلیغات٬ نکته بسیار ظریفی است. من دوستان متعددی را می شناسم که شرکت در رژه سانتا را برای فرزندان خود را بدآموزی می دانند و حتی سعی می کنند که حاجی فیروز را به عنوان جایگزین سانتا معرفی کنند ولی در فردای روز ولینتاین هر کسی را که ببینند می پرسند که چه هدیه ای را در روز ولینتاین گرفتی!
امروز به مناسبت روز ولینتاین در مدرسه بچه ها ( امیر حسین و علی رضا ) یک کنسرت برای کلاسهای کیندگارتن تا سوم برقرار بود. من هم به درخواست علیرضا به تماشای کنسرت رفتم.  در مدرسه های عمومی این دیار غربت ٬ اصول زندگی را به سبکی کاملا متفاوت به بچه ها یاد می دهند. زندگی باید فان ( تفریح‌)‌ داشته باشد. زندگی هم همین دو روز دنیا است و معلوم نیست که آخرتی هم باشد . البته اگر هم کسی اعتقادات دینی داشته باشد٬ این اعتقادات از مدرسه جدا است. دین یک (پرکتیس ) امر شخصی است که هیچ ارتباطی به زندگی اجتماعی ندارد.
این را هم یاد آوری کنم که در مقابل باید به محیط ایران اشاره کنم. در آنجا دین در همه حوزه های زندگی مردم دخالت می کند به گونه ای که احساس می کنی هیچ حریم خصوصی برای مردم وجود ندارد. همه بچه ها در مدرسه با سه اصل دین یعنی توحید٬ نبوت و معاد آشنا می شوند ولی در عمل می بینی که درصد بسیاری از مردم به دین گریزی مبتلا هستند.
نم دانم که مقصر چه کسی است . اوایل انقلاب به هر مغازه ای که وارد می شدی یک تابلو می دیدی که در روی آن نوشته شده بود « برادرم ؛ خواهرم ؛ خطایم را به پای مکتبم نگذار»
چند عکس در مدرسه گرفتم که می بینید.

 

 Alireza Khadenmi in crowd

  Alireza Khademi and his mates

 

Alireza Khademi and his mates

 


من ضمن اینکه قویا اعلام می کنم تبلیغات ولینتاین روی من هیچ اثری نداشته است ؛ در همین جا این روز را به همسر عزیزم عطیه محمدی تبریک می گویم و برای او آرزوی سلامتی و سرافرازی می کنم.
 
 
با یاد حق شاد باشید؛
خانواده شاد
علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٦/۱۱/٢٦ - عباسعلی خادمی