خاطرات خانواده (شاد ) ما

شصت سالگی اسرائیل!

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛
 
۱۴ ماه می ؛ شصتمین سال ایجاد کشور اسرائیل است. من نه سر پیاز هستم و نه ته پیاز ولی به این فراز از دعای افتتاح بسنده می کنم:
الهم انا نشکوه الیک ؛ فقد نبینا وغیبت ولینا و قلت عددنا و کثرت عدونا و تظاهر الزمان علینا و شدت الفتنه بنا. الهم انا نرقب الیک فی الدولت کریمه...
 
این یکی دو روزه بسیاری از تحلیل های سیاسی رسانه های غربی و همچنین موضع گیری های دولتمردان غربی ( و حتی شرقی ) در حمایت از این کشور بوده است. امشب استفان هارپر ( نخست وزیر کانادا ) در یک سخنرانی در جمع یهودیان کانادا اعلام می کرد که دشمن اسرائیل؛ دشمن کانادا است.
من با شنیدن این سخنان یاد آن فراز زیارت عاشورا افتادم که می گوید « انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم»
براستی این جماعت یهود چگونه بر دنیا مسلط شده اند؟ در سوره کریمه دخان ؛ خداوند در باب قوم یهود می فرماید « و لقد اخترناهم علی علم علی عالمین ». اکثر قریب به اتفاق مفسرین می گویند که منظور از عالمین ساکنان کره زمین در زمان حضرت موسی (ع) بوده است ولی چیزی که برای من سوال است این است که مگر قوم یهود هم اکنون بر جهانیان برتری پیدا نکرده اند.
هرچند که صبر خداوند متعال زیاد است و ما روز واقعه را دور می پنداریم و خداوند آنرا نزدیک می بیند ولی ما هم اکنون زنده هستیم و هم اکنون نیاز به منجی داریم.
خداوند ایمان ما را به وعده ها و وعیدها محکمتر گرداند. آمین
 
با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٢/٢٠ - عباسعلی خادمی