خاطرات خانواده (شاد ) ما

آغاز دوباره مدرسه و سال تحصیلی جدید

سرآغاز کلام با نام زیبای حق،

 

اینجا در این دیار غربت مدارس (و البته دانشگاهها) پس از لانگ ویک اند ابتدای ماه سپتامبر باز می شوند. یعنی حدودا نیمه شهریورماه . امیرحسن و علیرضا هم امروز به مدرسه و یک کلاس بالاتر رفتند. راستی که زمان چه سریع می گذرد.

 امروز صبح وقتی بچه ها را به مدرسه رساندم؛ خودم هم رفتم تا ببینم کلاس بندی ها چگونه است. برایم قابل درک است که بچه ها چه احساسی دارند. دوستی های جدید در راه است و احتمالا جدا شدن از دوستان سال گذشته باعث می شود آرایش دوستی ها عوض شود. امروز بچه ها ( و والدین ) را دیدم که با شور و اشتیاق به دنبال کلاس خود می گردند.

به خوبی به خاطر دارم روزی که در اولین روز کلاس چهارم ابتدایی؛ معلمان (آقای دهداری) گفت "بچه ها امروز شما برای من مانند دندانه های یک شانه برابر هستید ولی از فردا میزان درسخوانی شما؛ ارزش و مرتبه شما را پیش من تغییر خواهد داد". امروز هم امیرحسین و علیرضا در میان همکلاسی های خود ؛ همانند و هم اندازه هستند ولی از فردا وضع تغییر می کند. امیدوارم آنها این نکته را بگیرند و برای آینده خود اهمیتی بیش از پیش قائل شوند.

اینجا در مدارس هیچ اشاره ای به نام و یاد خدا نمی شود. چیزی که انسان بیشتر از هرچیز بدان نیاز دارد. تعالیم انبیاء هم یک جنبه شخصی دارد. آموزه های اینجا فقط برمبنای عقل بشری است. امیدوارم امیرحسین و علیرضا هم این را درک کنند و بال دینی خود را تقویت کنند.

 امروز عصر علیرضا با من که محل کار بودم تماس گرفتم. او می گفت که چقدر اولین روز مدرسه خوب بوده است. او امروز چند جمله فرانسه یاد گرفته است.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳۸٧/٦/۱٢ - عباسعلی خادمی