نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد.

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

یا مقلب القلوب و الابصار؛ یا مدبر الیل و النهار ؛ یا محول الحول و الاحوال؛‌حول حالنا الی احسن الحال

 

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد                  عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد

حلول سال 1393 را از طرف خانواده شاد خودمان به همه آنهایی که قدر لحظه های زندگی را ( که خداوند مهربان به ما عطا کرده است) می دانند ؛ تبریک می گویم و برای همه آرزوی ایامی همراه با شادکامی ؛ تندرستی و موفقیت می کنم.

لازم می دانم که یادآوری کنم که به نص صریح قرآن کریم همه ما در معرض ابتلا و آزمایش هستیم. آزمایش به هنگام سلامتی و به هنگام مریضی؛ به هنگام گشاده دستی و به هنگام تنگدستی و آزمایش در همه احوال دیگر. امید آن دارم که سال 1393 سال موفقیت همه ما در همه این آزمایشها باشد.

همچنین آرزو می کنم این سال ؛ سال سربلندی هرچه بیشتر ایران عزیز و سال عزت مسلمین و رویت جلوه زیبای امام عصر(عج) باشد و همچنین آرزو می کنیم که سال جدید با برکت بسیار و سرشار از درآمدهای مالی باشد.

عید امسال برای اولین بار آی آر بی در خانواده شاد ما حضور نداشت. بالطبع از پیام نوروزی مدیران خانه پدری هم چیزی نشنیدیم. به همین جهت مجبور بودیم که سال نو را در کنار سفره هفت سین و با انواع و اقسام تلوزیون های ماهواره ای سر کنیم. هر چه گشتیم کانال بدرد بخوری پیدا نکردیم و در نهایت با سلام تی وی و دعای تحویل سال نو؛ سال 1393 را آغاز کردیم. نکته ای که توجه من را به خود جلب کرد این بود که سی پی 24 که یک شبکه خبری محلی انگلیسی زبان تورنتو است؛ شمارش معکوس آغاز بهار را نشان می داد و آغاز رسمی بهار را گرامی داشت.

در این دیار هرچند که بهار به طور رسمی و تقویمی آغاز شده است؛ ولی هنوز تا طبیعت بهار را آغاز کند؛ بیش از یک ماه مانده است. همین چند روز پیش از آغاز بهار بود که یک برف حسابی بارید که فکر کنم آخرین برف جدی زمستان بود. البته برودت هوا هم در این ایام حدود ده درجه زیر صفر بود.

نوروز 1393

 

نوروز 1393

 

اما هیچ چیز باعث نمی شود که گرامیداشت بهار فراموش شده و احیانا سفره هفت سین چیده نشود.

 

نوروز 1393

سفره هفت سین شرکتی که من در آن مشغول به کار هستم.

 

نوروز 1393

 

نوروز 1393

 

نوروز 1393

کتاب شعر لسان الغیب؛ خواجه حافظ بخشی از سفره هفت سین اهالی این دیار است.

 

نوروز 1393

در فرهنگ همه ملل؛ شمع روشن نماد خیلی از چیزها است. 

 

نوروز 1393

این هم عکس یادگاری جمعی از همکاران شرکتی که در آن کار می کنم به مناسبت نوروز 1393

 

نوروز 1393

 این هم سفره هفت سین خانواده شاد ما

 

 

ایام عید و دیدارهای الاکلنگی:

در این دیار بر خلاف خانه پدری که بعضا تعطیلات تا سه هفته هم می تواند ادامه داشته باشد؛ تعطیلی وجود ندارد و اگر عید نوروز به وسط هفته خورده باشد؛ راهی جز گرفتن مرخصی نیست. به عنوان مثال امسال که تحویل سال به وقت این دیار مصادف با ساعت 12:57 پنجشنبه بود؛ من مرخصی گرفتم و بچه ها هم به مدرسه اطلاع دادند که به مدرسه نمی روند و بدین ترتیب همه اعضای خانواده دور هم جمع شدیم.

اما از سوی دیگر ورود به سال جدید ؛ بهانه ای است برای سر زدن به دوستانی که به خاطر مشغله های روزمره زندگی ؛ در طی سال کمتر آنها را می بینیم . بالطبع تنها فرصت دید و بازدیدهای این دیار تعطیلی آخر هفته است. در فرهنگ ما سنت های خوبی وجود دارد. از جمله سر زدن به بزرگترهای فامیل. البته ما که اینجا فامیل دور و نزدیک نداریم چه برسد به بزرگتر فامیل ولی خب به هرحال سعی می کنیم تا با سر زدن به دوستان و آشنایان این سنت را زنده نگاه داریم. ولی اخلاقیاتی هم هست که شاید به اسم فرهنگ توجیه شود ولی به نظر من پسندیده نیستند. مثلا خیلی ها به دید و بازدید؛ الاکلنگی نگاه می کنند. اگر به دیدار آنها بروی؛ آنوقت خود را ملزم می بینند که آنها هم به دیدار تو بیایند و اول هم تو باید بروی. حالا آمدیم و کاری پیش آمد و شما در همین دو روز آخر همه شما نرفتی؛ خب آنها هم نمی آیند. این یعنی دیدار الاکلنگی که به نظر من اصلا ثوابی در پس آن وجود ندارد.

 

اما ایام شاد عید ؛ با مناسبت های مختلفی مصادف است.

نوروز 1393

 درست حدس زدید. "تولد عید خودم مفارک!" انشاءالله همیشه به سلامتی و شادکامی و عاقبت به خیری


نوروز 1393

 چند ساله شدم؟ لابد شنیدید که می گویند "نپرس - نگو "

 

نوروز 1393

 به همین مناسبت برای من تولدهای بسیاری گرفته شد.

 

نوروز 1393

 خیلی ها در جشن تولد زحمت کشیدند و کمک کردند!

نوروز 1393

 

نوروز 1393

 و شمعهای زیادی روشن شد.

نوروز 1393

 شمعهایی که خاموش آنها هم زیبا است. مثل برخی انسانها که حتی وقتی خاموش هستند؛ زیبایی آنها پدیدار است.

نوروز 1393

   

یکی دیگر از مناسبهای ایام عید ؛ سالگرد ازدواج ما است. 

 

نوروز 1393

عکس کلاسیک به مناسبت بیست و یکمین سالگرد ازدواج اعضای سینیوز خانواده شاد

 

 

نوروز 1393

 مراسم کیک خوران به همین مناسبت

 

 

نوروز 1393

 

نوروز 1393

ما عموما دید و بازدیدهای عید را به گونه ای ترتیب می دهیم که عید دیدنی خانواده شاد؛ مصادف با ساگرد ازدواج باشد. دوستان ما در این دیار؛ می دانند که عید دیدنی خانواده شاد؛ یک تیر و چند نشان است.

 

 

نوروز 1393

 

نوروز 1393

 

البته هر سال به مناسبت عید؛ یک شام دسته جمعی هم به یکی از رستورانهای ایرانی می رویم

  

نوروز 1393

 

نوروز 1393

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

/ 5 نظر / 387 بازدید
ویکی لینکز

سلام دوست خوبم ارزومندم سال زیبایی داشته باشی لطفا به من هم سرر بزن راستی میتونی لینک این پستتم در وب من ثبت کنی تا بازدیدکنندگان سایت من از این طریق وارد سایتت بشن در ضمن میتونی مطالب امروز دنیای وب را در وب به یکجا ببینی http://wikilinkes.ir/page/help

فاطمه.ع

سال نو مبارک

الهام بانو

يا مقلب القلوب والاحوال حول حالنا الي احسن الحال

shiva

سلام مطالب خیلی خوبی دارید. به سایت ما سر بزنید . سعی کردیم مطالب مفیدی گردآوری کنیم . اگر به نظرتون جالب بود . لطف کنید ما رو لینک کنید . http://www.lifeberry.ir/

zoha

سلام . انشالله حال شما و خانوده عزیزتان خوب باشد نیستید ؟ وخبری ازتون نیست انشالله که خیر باشه ولی کاش زود میومدید دلمون پوسید.