ام ابیها ؛ گلی بین در و دیوار

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

دوباره ایام فاطمیه دوم رسید. سالگرد شهادت ام الائمه را به فرزند آن بانوی نمونه تسلیت عرض می کنیم.

اصولا یکی از سوالاتی که پرسیده می شود آن است که چرا در قرآن کریم به صراحت نامی از اهل بیت و یا مثلا ولایت حضرت علی (ع) برده نشده است. در حالیکه در برخی از موارد از بانوان بزرگوار دیگری مانند حضرت مریم به صراحت نام برده شده است.

در پاسخ باید گفت که صرف نظر از آنکه کلام الله مجید توسط حکیم علیم نازل شده است و خود او بهتر می داند که چه چیزهایی را بگوید و یا چه نام هایی را مطرح کند؛ ما هم می توانیم دلایلی را مطرح کنیم.

1 - مقام ولایت پس از نبی مکرم اسلام (ص) به قدری مهم و جذاب بود که در صورت نام بردن صریح از مثلا حضرت علی (ع) ؛ انگیزه های تحریف کلام الله بسیار بیشتر می شد و صد البته مانند فیلم رمز داوینچی ؛ انگیزه های قتل و سر به نیست کردن نسل ائمه خیلی قوی تر می شد.

2 - اصولا کلام الله ؛کتاب اعلام اسامی نیست. افراد بسیاری در کلام الله هستند که نامی از آنها به صراحت برده نشده. ساده ترین مثال؛ ماجرای نزول سوره تحریم و تقبیح رفتار دو زن است ( بگم بگم بگم کی بودند) اگر کلام الله ؛ کتاب اعلام اسامی بود؛ آن دو تن هم باید معرفی می شدند. در صورتیکه در وحله اول رفتار است که تشویق و یا تقبیح می شود.

3 - اگر قرار می بود که که همه چیز به صراحت در کلام الله معرفی شود؛ پس دیگر چه احتیاجی بود که بشر فکر کند ؛ نتیجه بگیرد و عمل کند. مثلا اگر گفته می شد که فقط صراط علی (ع) حق است؛ دیگر معنی نداشت که بوته آزمایشی وجود داشته باشد. حتی بسیاری از آیاتی که دلالت بر مقام و منزلت اهل بیت دارند ؛ در میان بسیاری از آیات دیگر جاسازی شده اند تا صاحبان خرد به آنها دست یابند.

اما سوال دیگری نیز مطرح است. قبر سیدة النساء العالمین کجاست؟ صرف نظر از پاسخ این سوال ؛ خود سوال نیز بسیار مهم است. هر ساله چندین میلیون نفر از سراسر دنیا به حج تمتع می روند و خیلی از آنها اهل تسنن هستند. آیا آنهایی که به اعتقادی به ولایت علی (ع) ندارند ولی روزانه 17 رکعت نماز به پای می دارند و در پایان نماز به پیامبر خدا سلام می دهند؛ از خود پرسیده اند چه اختلاف و اتفاقی رخ داد که باعث شد پاره تن رسول الله (ص) سفارش کند که مزار ایشان مخفی بماند و هنوز بعد از 14 قرن هنوز مکان مزار معلوم نیست؟ چه چیز و چه کسانی باعث این قهر و روی گردانی شدند؟

 در محله ما نیز به همت آقای شفیعی مجلسی به همین مناسبت برپا بود و از آنجایی که جدیدا مبلغان مذهبی نمی توانند براحتی به این دیار سفر کنند؛ برنامه سخنرانی به صورت ارتباط مستقیم از طریق اینترنت با حضور آقای محمد فریمانی صورت گرفت.

 

سالروز شهادت حضرت فاطمه

 بالاخره اگر حضوری نمی توان سخنرانی کرد؛ اینترنتی که می توان

سالروز شهادت حضرت فاطمه

آقای فریمانی در حال سخنرانی از راه دور

 

سالروز شهادت حضرت فاطمه

پرسش و پاسخ 

سالروز شهادت حضرت فاطمه

احوال پرسی حضار و آقای فریمانی به روش اینترنتی

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

/ 1 نظر / 61 بازدید
کوروش

همین ؟ یک زره بیشتر درباره این بانو میگفتین. یا نمیدونم کمی تاریخ ...