لانگ تایم نو پست - سال نو مبارک

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

نفس باد صبا مشک مشک فشان خواهد شد    عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد.

یکبار دیگر گذر لحظه ها ما را به دروازه سال جدید (1394) رساندند. از طرف تمامی اعضای خانواده شاد؛ حلول سال جدید را تبریک گفته و برای همه و خصوصا رهگذران این حیاط خلوت آرزوی سلامتی و شادکامی و ایامی خوش داریم.

اما زمان ؛ یکی از مخلوقات خداوند حکیم صنیع است که بشر آرزوی به تشخیر در آوردن آن را دارد ولی حداوند حکیم اختیار آن را بدست بشر دوپا قرار نداده است. زمان خیلی سریع می گذرد و منتظر هیچ کس نمی ماند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم لحظه ها می گذرند و دیگر باز نمی گردند.

همین گذشت لحظه ها است که آمد و شد ایام و فصول را می سازد و ما را به دروازه سال جدید؛ آنهم بعد از خزان و زمستان طبیعت می رسانند. همین گذر لحظه ها است که ما را به بهاری که طراوت و لطافت را به ارمغان می آورد؛ میرساند. دلها را جوان می کند و از همه مهتر به ساکنان این دیار می گوید که ایام زمستان طولانی با روزهایی کوتاه و آسمانی عموما خاکستری و زمین مرده؛ کم کم رو به اتمام است.

اما صحبت از زمان و تسخیر آن کردم. بشر همیشه به فکر مسافرت در زمان بوده است. همین آلان هم کلی دکتر مهندس دارند فکر و تحقیق می کنند که ببینند بالاخره چه طوری می شود از دروازه های زمان گذشت و به گذشته و یا آینده سفر کرد.

یک نگاهی به همین فیلمها و سریال هایی که ساخته می شود ؛ بیاندازید. ببینید چقدر محصولات هالیوودی و غیر هالیوودی با موضوع مسافرت در زمان ساخته شده است. براستی اگر که مسافرت در زمان امکان پذیر بود؛ می شد اشتباهات گذشت را پاک کرد و جلوی اشتباهات آینده را گرفت. اگر فرصت کردید؛ سریال های Twelve Monkeys و Continuum را ببینید تا بفهمید اگر این سفر امکان پذیر بود؛ چه محاسن و مشکلاتی برای بشریت می توانست بوجود بیاید.

صحبت از زمان و مسافرت در زمان شد. هرچند که ما نمی توانیم به آینده سفر کنیم ولی این امکان را داریم که در مورد آینده خیال پردازی کنیم. اگر می خواهید برداشتی تخیلی از آینده دور داشته باشید؛ حتما سریالهای Extant و Caprica را ببینید.

امیدوارم که در سال جدید فرصت بیشتری برای نوشتن در این حیاط خلوت را داشته باشم و از همه آنهایی که در این حیاط خلوت به خانواده شاد ابراز محبت می کنند؛ تشکر می کنم.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

/ 2 نظر / 45 بازدید
مامان یا و سین

سلام، عیدتون مبارک ما منتظر پست های جدید شما هستیم

نفیسه

چه عجب اقای خادمی