اونجرز - ایج او التران

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

به نظرم علت مهم علاقه به فیلم و فیلم دیدن برخواسته از روحیه کنجکاو و جستوگر و مشتاق به خیال پردازی است. از سوی دیگر بشر دوپا که سعی می کند از هر موقعیتی یک پول و پله ای برای خود بسازد؛ از تمام این روحیات استفاده کرده و برای سرگرم کردن جماعت؛ اقدام به راه انداختن صنعت سینما می کند. همین جا است که سرگرم شدن جای دیگر دلائل را می گیرد و به قول معروف:

"بهتر باشد که سر دلبران             گفته آید در حدیث دیگران"

صنعت سینما ؛ بسیار وسیع است و سرمایه گذاری زیادی در آن می شود. ولی از یاد نبرید که در آخر امر ؛ هدف این صنعت بازگرداندن سرمایه و سود مناسب به سرمایه گذاران آن است.

این روزها هم که روزهای شکوفایی شرکت سینمایی مارول است. شرکتی که در دهه گذشته به مرز ورشکستگی رسید ولی در این دهه ؛ ورق روزگار برگشته و به خاطر مدیریت مناسب این شرکت و به واسطه شخصیت هایی چون آیرون من ( مرد آهنین ) و اونجرز ( انتقام جویان ) و کلی شخصیت دیگر مثل انت من ( مرد مورچه ای ) کپتین آمریکا و نیروهای مخصوص شیلد توانسته است سهم قابل توجهی از بازار را بدست بیاورد.

ما هم در همین هفته اول بر روی پرده رفتن فیلم جدید اونجرز؛ فکر کردیم که چیزی از بقیه مشتاقان شخصیت های مارول کم نداریم و به تماشای این فیلم رفتیم.

من در زمانی که در خانه پدری ساکن بودم و مخصوصا بعد از آشنایی با عطیه خانم؛ بعضا به سینما می رفتم. در این دیار هم به خاطر همراهی با اعضای جونیور خانواده شاد؛ هر از چندگاهی به سینما می رویم. صد البته تجربه سینماهای این دیار با آنچه من از خانه پدری به یاد دارم متفاوت است. در این دیار در یک مجتمع سینمایی؛ 10 تا 12 سالن با گنجایش چند صد نفر وجود دارد که هر کدام در نوبت های مختلف اقدام به نمایش فیلم می کنند و علاقه مندان می توانند بسته به سلیقه فیلم و نحوه نمایش مانند سه بعدی را انتخاب کنند.

یکی از دیگر چیزهایی که در این دیار متفاوت است و با آنچه من از خانه پدری به یاد دارم متفاوت است؛ این است که تا این اواخر بلیط برای صندلی صادر نمی شد. یعنی هر کسی که زودتر وارد سالن می شد؛ می توانست صندلی و مکان مورد علاقه خود را در سینما انتخاب کند. الآن حدود یک سالی می شود که خیلی از سالن ها امکان رزرو صندلی را هم می دهند.

ما در اولین روزهای نمایش تصمیم به تماشای فیلم در یک سانس دیروقت گرفتیم و درکمال تعجب با سینمای خالی مواجه شدیم.

 

فیلم اونجرز

 

فیلم اونجرز

 

یکی از تفاوتهای مهم فیلم های امروزی و قدیمی در جلوه های ویژه است. ابداع تکنولوژی های جدید در ایجاد جلوه های بصری ؛ تحولات زیادی را صنعت سینما ایجاد کرده است به گونه ای که حتی دست داستان نویسان این صنعت مانند گذشته بسته نیست و می توانند هرگونه تخیلی را روی کاغذ بیاوند. اما تفاوتهای دیگری هم هست. جدیدا مد شده است که به جای فیلم های سه بعدی؛ چهار بعدی می سارند. یعنی علاوه بر آنکه با استفاده از عینک مخصوص ؛ بعد سومی را روی صحفه نقره ای احساس می کنید؛ همزمان با نمایش فیلم ؛ صندلی که تماشاچی روی آن نشسته است حرکت کرده و نیز بعضا با استفاده از جریان باد و یا اسپری آب؛ به تماشاچی حس بیشتری از حضور در فیلم می دهند.

 

با یاد حق شاد باشید؛

خانواده شاد

علی خادمی

/ 1 نظر / 185 بازدید
zoha

موفق و پایدار باشید .