سئل سائل بعذاب واقع

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

به خوبی به خاطر دارم که در ایام کودکی و نوجوانی که به مسجد میرفتیم؛ یکبار سخنرانی در مسجد به مناسبت ایام عید غدیر به آیات ابتدایی سوره مبارکه معارج اشاره کرد و شان نزول آنرا در روز غدیر خم و در باب کسی بیان کرد که پس از معرفی امام علی به عنوان ولی مومنین از سوی رسول گرامی (ص)؛ شروع به اعتراض کرد و گفت که اگر چنین است ؛ من از خداوند همین الآن عذابی بزرگ درخواست می کنم.

البته من هیچوقت خودم تحقیق نکردم که آیا واقعا شان نزول این آیات چه بوده است ولی می دانم که در آن ایام بغض و نفاق پنهانی نسب به امام همام به طور شدید وجود داشته است و اگر حتی اگر کسی با وجود رسول الله (ص) جرائت ابراز نفاق و حسادت خود را نداشته بود؛ قطعا اگر خواستار عذاب الهی می شده است؛ نزول چنین آیاتی بعید نبوده است.

بگذریم؛ از طرف خودم و تمامی اعضای خانواده شاد؛‌ عید سعید غدیر خم را به همه آنهایی که با خاندان وحی و نبوت آشنا هستند ؛ تبریک گفته و خدا را شاکریم که ما را با ولایت امام علی (ع) آشنا ساخته است.

عید غدیر

این را هم یاد آوری کنم که عید غدیر دروازه محرم است . از فردای عید غدیر؛ برنامه ریزی ها برای محرم و فضا سازی تکیه ها و مساجد شروع می شود.

ما امشب به مسجد امام علی (ع) رفتیم و من مثل همیشه چند تا عکس گرفتم که در ادامه آنها را می بینید.

happy family

 

 و اما در روز عید غدیر که دست بر قضا مصادف با روز یکشنبه و تعطیلات آخر هفته بود؛ منزل آقای شفیعی بودیم.

happy family

 آقای اردهالی در حال صحبت در باره ریشه های تاریخی واقعه غدیر خم

 

happy family

 بچه ها در حال شرکت در مسابقه پرسش و پاسخ روز عید غدیر

 

happy family

 اشتیاق بچه ها به پاسخ دادن به سوالاتی که جواب آنرا می دانند.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

/ 1 نظر / 112 بازدید
منا

آرامش رواني زنان مهم‌ترين مسئله امروز خانواده هااست