ایرانی ترین شب سال در غربت

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

شب یلدا بلندترین شب سال است. تداوم ایام و گردش زمین بدور خورشید باعث تداوم ایام و تعاقب روز و شب بدنبال یکدگیر می شود و خداوند حکیم در کتابه محکم الحکیم می فرماید:"ان فی الاختلاف الیل و النهار آیات لاولی الالباب". فکرش را بکنید اگر خلقت آسمانها و زمین به گونه ای بود که همواره طول روز و شب یک اندازه بودند و یا همواره درجه حرارت کره زمین یکسان بود؛ چقدر زندگی ملال آور می شد.

البته این را هم اعتراف کنم که این اواخر به این نتیجه رسیده ام که اگر آب و هوا همیشه مثل آب و هوای کارائیب و یا کالیفرنیا بود؛ خیلی هم عالی می شد. بگذریم...

اعضای خانواده شاد؛ همه ساله برنامه ریزی شب یلدا را از یکی دو ماه پیش انجام می دهند. شب یلدا فرصت خوبی است که خانواده ها در کنار هم جمع شده و لحظاتی را به شادی و مسرت ( و نه البته به غفلت ) بگذرانند. ولی امسال ما در غربت بودیم. ما به شهر زیبای میامی و جزایر اطراف سفر کرده بودیم و از جمع صمیمی دوستان خبری نبود. ما تماشاگر کسانی بودیم که از هر فرصتی برای خوشی استفاده می کنند.

بگذریم؛ شب یلدا شب حافظ خواندن و گل گفتن و گل شنیدن است.  به خانواده شاد ما که خیلی خوش گذشت. من تعدادی عکس هم گرفتم که در ادامه برخی از آنها را می بینید.

شب یلدا

 

شب یلدا

 

شب یلدا یادآوری سالروز در گذشت آیت الله منتظری هم هست. یاد ایشان گرامی

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

/ 1 نظر / 92 بازدید

Very NICE