یا ایها العزیز...

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

سالی دیگر گذشت و نیمه شعبان دیگری از راه رسید و منتظران وعده حق الهی همچنان چشم به راه ظهور عصاره خاندان وحی و نبوت هستند. وعده ای که خداوند متعال تحقق آنرا ضمانت کرده است هرچند که ما از زمان تحقق بی خبر هستیم و همین یعنی انتظار.

بچه ای را تصور کنید که پدر و مادر او را در خانه یکی از اقوام گذاشته اند و خود برای خرید بیرون رفته اند و البته به فرزند خود قول داده اند که برای او هدایا و اسباب بازیهای قشنگی خواهند خرید. مطمئن هستم که رفتار آن بچه را می توانید تصور کنید. میزبان تمام سعی خود را در سرگرم کردن بچه می کند. آن بچه هم ممکن است که سرگرم بازی شود ولی تا صدای زنگ در می آید؛ از جا می پرد و می گوید که "آمدند". یا هر از چندگاهی از میزبان می پرسد ساعت چند است و "پس کی می آیند؟" . حتی خیلی از وقتها آن بچه بهانه می گیرد و برای نبود پدر و مادرش بی تابی می کند. هرچه هم که جدایی طولانی تر می شود و به غروب نزدیک می شود؛ بی تابی بچه بیشتر می شود. آن بچه هی از پنجره به بیرون نگاه می کند و منتظر است. در خیال خود اسباب بازی هایی را که به او وعده داده اند تصور می کند و اینکه چگونه باید با آنها بازی کند و حتی ممکن است با آب و تاب شرح آن وعده ها به میزبان بدهد. شاید انتظار شیرین است چون نتیجه آن شیرین است.

ماه نیمه شعبان

"یا ایها العزیز مسنا و اهلنا الضر و جئنا ببضعة مزجاة فاوف لنا الکیل و تصدق علینا ان الله یجزی المتصدقین" 

ای عزیز بزرگوار ؛ می دانم که تاویل همین یک آیه از مصحف شریف ؛ برای شما یک یونیورس حرف و حدیث است. سوال خیلی ها این است که "نامه نوشتن چه سود        گر نگیری پاسخی از سوی دوست" 

و شاید یکی از مهترین سوال هایی که از یکدیگر می پرسیم؛ تکلیف ما در زمان انتظار است. سوالی که بحث های بسیاری را در پیش دارد. البته برای نسل جوان و حتی جوانهای گذشته می تواند سوال های دیگری مطرح شود:

- چرا امام ما غائب است؟ اصلا غائب یعنی چه؟

- آیا چنین طول عمری برای یک انسان متصور است؟

- اصلا چرا غیبت؟ چرا اینقدر طولانی؟ کی این غیبت تمام می شود؟

- اصلا از کجا معلوم که همه اینها واقعیت داشته باشد؟

فکرش را بکنید؛ به چندتا از همین چینی های دور و برتان بگویید ما منتظر کسی هستیم که از هزار و دویست و اندی پیش در انظار دیده نشده است و او هنوز زنده است. ما نمی دانیم کجا است ولی به ما گفته اند که برای اصلاح دنیا یک روز می آید. نه تنها آن چینی ؛ بلکه خیلی از ایرانی ها هم به این حرف اعتقادی ندارند.

مومنان و شیعیان این دیار هم به حد وسع و توان خویش سعی و همت در یادآوری و بزرگداشت این وعده و مهمتر از آن فراموش نشدن آن ؛ می کنند. امسال علاوه بر برنامه هایی که در مساجد برگزار شد؛ به همت خانواده اردهالی و با همیاری چندین خانواده دیگر؛ جوانهای قدیم و جدید دور هم جمع شدند تا بپرسند و سعی کنند قدری در این باره صحبت کنند.

 

میلاد حضرت مهدی

 برنامه با تلاوت آیات ابتدایی سوره قصص آغاز شد.

 

میلاد حضرت مهدی

 تلاوت دعای عهد

 

میلاد حضرت مهدی

سخنرانی توسط آقای نصیری نیا در باب انتظار

 

میلاد حضرت مهدی

 بحث های گروهی

 

میلاد حضرت مهدی

 بحث های گروهی

 

میلاد حضرت مهدی

 پذیرایی بسیار مهم است.

 

میلاد حضرت مهدی

 کیک میلاد به همت خانواده نژادی

 

میلاد حضرت مهدی

 من هیچوقت نمی توانم از کیک خامه ای صرف نظر کنم.

 

ماه نیمه شعبان

ماه زیبای نیمه شعبان  با نمایی از اقیانوس اطلس در شهر میامی. هر چند این عکسی قدیمی و مربوط به سفر ما به شهر زیبای میامی است ولی فکر کردم که زیبایی آن می ارزد تا یکبار دیگر از آن استفاده کنم.

ما اعضای خانواده شاد هم دعا می کنیم که خداوند ما را نیز جزو منتظران آن حضرت محسوب کند و توفیق دیدار آن حضرت را روزی ما گرداند.

و اما از فردای نیمه شعبان؛ روزشمار ماه رحمت و برکت "رمضان" شروع می شود و مومنان به برنامه ریزی برای این ماه می پردازند.

 

با یاد حق منتظر ظهور آن حضرت باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

/ 2 نظر / 253 بازدید
سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

دوست عزيز سلام سايت و انجمن عشق سرا عاشقي asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند تالار هاي گفتگو (انجمن ها ) انواع فال و طالع بيني بخش خبر و.... ما براي مديريت انجمن ها به دنبال افراد فعال و علاقمند هستيم اگر شما حس مي کنيد در انجمن هاي عشق سرا مي توانيد مديريت کنيد و مي توانيد روزانه حداقل يک ساعت وقت بگذاريد مي توانيد با ما در تماس باشيد راه هاي تماس با ما در بالاي صفحات سايت و انجمن اعلام شده است با کليک روي لينک تماس با ما asheghisara.ir و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. asheghisara.ir با احترام مديريت سايت و انجمن عشق سرا

پودر پرپشت کننده مو

سلام در صورت تمایل به تبادل لینک ابتدا لینک مارا در سایت خود قرار دهید *اطلاعات لینک ما: عنوان : پودر پرپشت کننده مو آدرس http://shop.panizz.com/product.php?id=15 پس از قرار دادن لینک بالا در سایت خود، از طریق سایت زیر لینک خود را درج کنید http://9rang.ir/link *تبادل لینک باعث افزایش بازدید و ورودی گوگل میشود. موفق باشید