اینترویو نایت

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

کلاس کار مدارس (دولتی ) اینجا با مدارس خانه پدری ( تا آنجا که من به خاطر می آورم ) خیلی فرق دارد. ما که به مدرسه می رفتیم ؛ اولیای دانش آموزان هرموقع که می خواستند (بدون قرار قبلی ) به مدرسه می آمدند و با معلمین و کادر آموزشی ( از جمله مدیر مدرسه ) صحبت و مشاوره می کردند. آلان را نمی دانم شاید در این مدت شرایط فرق کرده باشد.

اما در این دیار اوضاع به گونه دیگری است. اگر بخواهید با معلم فرزندتان راجع به وضع درسی او مشورت کنید؛ باید از قبل از او وقت بگیرید. تازه برخی از وقتها معلم خیلی علاقه ای نشان نمی دهد که با شما صحبت کند شاید چون فکر می کند مشکل و یا نکته مورد نظر شما خیلی به او ربطی ندارد. البته اگر جایی پای وضعیت تحصیلی وسط باشد؛ همه مکلف به همکاری هستند. برای قرار گذاشتن هم یا یادداشت بین طرفین رد و بدل می شود و یا پیام تلفنی . زیرا عموما سر معلم شلوغ است و ممکن است فرصت پاسخگویی به تلفن را نداشته باشد. صحبت کردن با مدیر مدرسه هم همینطور است. عموما ناگزیر می شوید که برای او پیام بگذارید تا با شما تماس بگیرند.

یک رسم دیگر هم در مدارس این دیار است. حدودا سه ماه بعد از شروع سال تحصیلی یک کارنامه از عملکرد شاگرد به خانه فرستاده می شود و در یک شب خاص معلمین تا دیروقت در مدرسه می مانند و با تعیین وقت قبلی با اولیای دانش آموزان به تشریک مساعی می پردازند و توضیحاتی را در مورد چون و چرای کارنامه ؛به اولیای دانش آموز می دهند و نقاط ضعف وقوت دانش آموزان را گوشزد می کنند. عموما این تنها فرصتی است که اولیا ( در صورت تمایل ) با معلم فرزند خود دیدار می کنند. این شب به شب مصاحبه  (  Interview Night )  معروف است.

امسال بر طبق روال همیشه به دیدن خانم کلارک ؛ معلم علیرضا در سال جاری رفتیم. او از قبل ما را می شناخت و ما نیز از قبل او را. زیرا او معلم امیرحسین هم بوده است.

او نمی توانست باور کند که هم اکنون قد امیرحسین از قد او بلندتر شده است. !

 

 

شب مصاحبه

علیرضا در حال نشان دادن جزوات درسی خود 

 

شب مصاحبه

 خانم کلارک از علیرضا خیلی راضی بود و از اینکه یک عکس یادگاری از او با علیرضا بگیریم استقبال کرد. دو سه سال دیگر قد علیرضا از قد خانم کلارک بلندتر می شود خانم کلارک از این که علیرضا هم در فعالیت های درسی خوب است و هم در فعالیت های فوق برنامه شرکت می کند؛ اظهار رضایت می کرد.

 

شب مصاحبه

 نمونه ای از کارهای هنری بچه ها. ما که سردر نمی آوریم ولی علیرضا می گفت هدف از این نمونه کارها ؛ بکارگیری الگوی های مختلف تکراری است.

 

شب مصاحبه

 نمی شود که معلم از شاگرد راضی باشد و به این مناسبت غذا را بیرون از منزل نخوریم!

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

/ 5 نظر / 94 بازدید
علی بیگی

درود دوست عزیز .وبلاگ بسیار زیبای داری اگه مایل به تبادل لینک هستید به نام (پارسوماش.علی بیگی.توریسم)خوشهال میشم اعلام بفرمایدشاد و پیروز باشید

محمد حسین

سلام اقای خادمی من هر وقت به سایتتون میام کلا دیدم در مورد زندگی عوض میشه و به زندگی امیدوار میشم و میفهمم که میشه خیلی بهتر زندگی کرد انشا الله همیشه خودتون وخانوادهتون زیر سایه امام زمان موفق باشید یا علی

داود محمودی

سلام علی اقا سا لهای دور اینجا همان بود که شرح دادی ولی الان در مدرسه پسرم در شروع سال یک اطلاعیه به دانش اموز میدهند که زمانهایی که میشود با معلم ملا قات داشت درج شده و در سایت مدرسه هر دانش اموز یک رمز ورود دارد که هر موقع نمرات درسی را میتوان دید و یا کارنامه تحصیلی را و سالی دو یا سه بار جلسه با حضور همه اولیا و معلمین وجود داره که مفصل وضعیت بچه ها بررسی میشود که البته من از رفتن طفره میرم و معمولا همسرم جور من را هم می کشد خلاصه شرایط اینجا هم عوض شده .موفق باشی

نگار

ایشالا باقیات صالحات براتون باشن

نورا

ایشالله همیشه پیروز و موفق باشه اقا علی رضا و مایه ی سرفرازی پدر و مادر