من کنت مولاه فهذا علی مولاه...

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

عید غدیر

 

به خوبی به خاطر دارم که در ایام کودکی و نوجوانی که به مسجد میرفتیم؛ یکبار سخنرانی در مسجد به مناسبت ایام عید غدیر به آیات ابتدایی سوره مبارکه معارج ( سئل سائل به عذاب واقع ... ) اشاره کرد و شان نزول آنرا در روز غدیر خم و در باب کسی بیان کرد که پس از معرفی امام علی به عنوان ولی مومنین از سوی رسول گرامی (ص)؛ شروع به اعتراض کرد و گفت که اگر چنین است ؛ من از خداوند همین الآن عذابی بزرگ درخواست می کنم.

البته من هیچوقت خودم تحقیق نکردم که آیا واقعا شان نزول این آیات چه بوده است ولی می دانم که در آن ایام بغض و نفاق پنهانی نسب به امام همام به طور شدید وجود داشته است و اگر حتی اگر کسی با وجود رسول الله (ص) جرائت ابراز نفاق و حسادت خود را نداشته بود؛ قطعا اگر خواستار عذاب الهی می شده است؛ نزول چنین آیاتی بعید نبوده است.

از سوی دیگر آیاتی در قرآن کریم هست که شیعیان ( قلیل من الآخرین ) آنرا مستند ولایت مولی الموحدین حضرت علی (ع) می دانند. آنجا که می فرماید " ای پیامبر؛ آنچه را که بر تو نازل شده ؛ ابلاغ کن که اگر ابلاغ نکنی ؛ رسالت خود را به انجام نرسانده ای" . اگر این اعتقاد درست باشد؛ آیا اسلام بدون ولایت امیر المومنین علی (ع) معنی خواهد داشت؟

بگذریم؛ از طرف خودم و تمامی اعضای خانواده شاد؛‌ عید سعید غدیر خم را به همه آنهایی که با خاندان وحی و نبوت آشنا هستند و خصوصا حضرت ولی عصر (عج) ؛ تبریک گفته و خدا را شاکریم که ما را با ولایت امام علی (ع) آشنا ساخته است.

عید غدیر خم

یک جمع دوستانه با همت آقای عظیمی و اردهالی برای آشنایی نوجوانان با فلسفه غدیر

این را هم یاد آوری کنم که عید غدیر دروازه محرم است . از فردای عید غدیر؛ برنامه ریزی ها برای محرم و فضا سازی تکیه ها و مساجد شروع می شود. در این دیار هم عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز بیکار نمی شنینند.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

/ 3 نظر / 60 بازدید
داود محمودی

سلام عید غدیر بر شما مبارک در ایران اسلامی حال و هوای خاصی است همه به هم پیامک تبریک میزنند و سادات اسکناس های نو را که از قبل تهیه کرده اند ویک مهر غدیر مبارک بر ان زده اند به غیر سادات هدیه میدهند جای شما خالی.

نورا

اقای خادمی من از شما باید به عنوان نمونه ی یه ایرانی و یه مسلمان اصیل تشکر کنم وبلاگتون واقعا خوبه سپاس از اینکه حتی در دیار غربت هم اصالت یک مسلمان ایرانی رو حفظ میکنید .وقتی وبلاگتونو میخونم سرشار از انرژی میشم با اینکه با تاخیره ولی من و خانواده ام هم عید رو به شما تبریک میگیم. سلامت و وشاد باشید

مريم

سلام خدمت آقاي خادمي من از اصفهان امروز با وبلاگ شما آشنا شدم و بعضي از صفحات شما رو خوندم برام خيلي جالب بود كه شما در يك كشوري كه از اسلام در آن خبري نيست اينقدر مراسمها و مناسبتهاي ديني رو به خوبي اجرا مي كنيد واقعا باعث خوشحالي شديد.احسنت به شما و خانواده و دوستانتان . اگه دوست داشتيد سوال منو جواب بديد چي شد كه مهاجرت كرديد ؟من هم با همسرم بدمان نمي ايد كه چند سالي رو در خارج از كشور تجربه كنيم ولي چون كس رو نداريم كه راهنمايي كنه نمي دونيم چگونه و چطور ؟