تی دی کانادا تراست

سرآغاز کلام با نام زیبای حق

 

می گویند وقتی آتش می افتد تر و خشک را با هم می سوزاند و یا اینکه وقتی فیلها با هم دعوا می کنند؛ اول از همه علف های زیر پای آنها له می شود.

حکایت دعوای ایران و غرب بر سر خیلی چیزها از حقوق مسلم هسته ای و حکومت جعلی صهیونیستی نیز از این قبیل چیزها است.

غربی ها که به دنبال تحریم ایران هستند؛ به این نتیجه رسیده اند از آنجاییکه پول است که حرف نهایی را در این دنیای بزرگ می زند؛ باید جلوی تعاملات مالی ایران را با همه جا گرفت. در همین راستا بانک TD Canada Trust مدتی است که نسبت به بستن و مسدود کردن حسابهای برخی از شهروندان ایرانی الاصل کرده است. شهروندانی که می گویند هرچند که ممکن است وجهی از ایران برای آنها ارسال شده باشد؛ ولی درآمد شخصی آنها بوده و هیچ ارتباطی با سایر فعالیت ها ندارد. حالا کاری نداریم به اینکه کلی از اموال بیت المال در این آب گل آلود در حسابهای شخصی در کشورهای مختلف با توجیهات مختلف در حال گردش است و غربی ها هم می خواهند جلوی این گردش را بگیرند. اصولا نگاهداری اموال بیت المال کشورهای جهان سومی ؛ تحت عناوین شخصی در کشورها غربی ؛ رویه ای معمول است. همین کانادا کلی از اموال تونس و سودان و لیبی و ... را توقیف کرده است. حالا تا بیایند ثابت کنند این پول مردم بوده است و باید به همان مردم بازگردانده شود؛ سالها طول می کشد و پس گرفتن پول به فراموشی سپرده می شود.

برخی از فعالان مدنی شهر ما هم به راه انداختن جنبشهای اعتراضی پرداختند که آخرین آنها تجمع در مقابل یکی از شعب اصلی بانک تی دی بود. متاسفانه این حرکت با استقبال کمی از سوی ایرانیان روبرو شد.

 

اعتراض به بانک تی دی

به نظرم هیچکس این تجمع را جدی نگرفت. اگر ایرانی های مقیم این دیار قدری جدی تر  و متحد تر بودند می توانستند بسیار تاثیر گذار باشند. 

 

اعتراض به بانک تی دی

 

 

اعتراض به بانک تی دی

آقای رضا مریدی نماینده پارلمان اونتاریو در حال سخنرانی در کنار من! ایشان می گفت که مکاتباتی را انجام داده اند هرچند که عملا هیچ نتیجه ای گرفته نشده است. آقای مریدی به فراخور نیاز ؛در سخنرانی های خود حکومت ایران را مورد انتقاد قرار  می دهد.

 

اعتراض به بانک تی دی

 این آقا با احساس خیلی زیادی از همه جزئیات فیلم برداری می کرد. نمی دانم آیا داشت دوربینی را که تازه خریده بود تست می کرد یا برای جایی گزارش تهیه می کرد؟

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

/ 3 نظر / 170 بازدید
فاطمه.ع

سلام.عجب اوضاعی شده....ایشالله موفق باشین[وحشتناک] راستی اون اقا هم اینطور که معلومه ،اومده دوربینی که خریده تست کنه![نیشخند]

سعید

عجججججب!

احسان

سلام داش چرا عکس های رمضان امسال رو نزاشتی بیصبرانه منتظرشون هستم