بشارت پایان محرم و صفر

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

امشب؛ شب اولین روز ربیع الاول است. الحق که محرم و صفر سخت ترین و عزادارترین ماه های اسلام است. ایامی که در آن مصائب بسیاری بر اهل بیت نبوت و هدایت رفت و شجره طیبه ای که بدست نا اهلان ؛ قلع و قمع شدند. 

اما واپسین روزهای ماه صفر؛ ایام رحلت "رحمت للعالمین" است. فراغ یک چیزی است اما بدتر از آن تغییر مسیر است. در همان روزهایی که اهل بیت پیامبر (ص) عزادار بودند و هنوز مراسم خاکسپاری به اتمام نرسیده بود؛ گروهی دیگر از مسلمین با تکیه بر خرد جمعی و لابد دموکراسی و لابی به سبک همان زمان؛ در تدارک هایجک کردن ثمره تلاس 23 ساله نبی مکرم اسلام (ص) یودند و الحق هم که موفق بودند. باشد که آیه "انا من المجرمین منتقمون" شامل آنها شود.

خیلی ها از جمله "همکار مصری شرکتی که در آن کار می کنم و دست بر قضا مسیحی است" می گویند بی خیال 1400 سال و یا 2000 سال پیش . کی بوده و کی تایید می کند که چه اتفاقی آن موقع افتاده. امروز را بچسب. همین دور و بر خود را نگاه کنید و ببینید چند نفر همین حرف را می زنند و روزگار خود را توجیه می کنند. به هر حال من مطمئن هستم که یک نفر هست که حساب و کتاب از روز ازل را دارد و یک روزی نتیجه حتی آب خوردن ما را به ما نشان می دهد.

خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند که شهیدان راه الله نمرده اند بلکه زنده اند و نزد پرودگار خویش روزی می خورند. وقتی شهیدان زنده اند؛ صد البته مقام شامخ رسول گرامی اسلام (ص) جای خود دارد و قطعا اگر ما به ایشان سلام فرستاده و بشارت حلول ماه ربیع را بدهیم؛ حتما ایشان پاسخ خواهند داد. همواره می گویند سلام مستحب است و پاسخ آن واجب .  ما مژدگانی خود را در این روز از رسول الله (ص) که“صاحب خلق عظیم “ هستند،  می خواهیم.

 آنان که به نظر خاک را کیمیا کنند                 آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

/ 3 نظر / 34 بازدید
حورا

ﻫﺮﭼﯿﺰﯼ ﺭﻭ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍﯼ 3 ﺑﺎﺭﺗﮑﺮﺍﺭﮐﻦ ،ﺑﻌﺪ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺯﯾﺮ ﻭ ﺑﺨﻮﻥ : ﺑﺴﻢ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻟﺮﺣﻤﻦﺍﻟﺮﺣﯿﻢ ﻻﺣﻮﻝ ﻭﻻﻗﻮﺓ ﺍﻻ ﺑﺎﻟﻠﻪ ﺍﻟﻌﻠﯽ ﺍﻟﻌﻈﯿﻢ ﺁﻣﯿﻦﺍﯾﻦ ﭘﯿﺎﻡ ﺭﻭ ﺑﻪ 9 ﻧﻔﺮ ﺑﻔﺮﺳﺖ ، ﺁﺭﺯﻭﺕ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩﻣﯿﺸﻪ ، ﺑﺎﻭﺭ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩﻡ ﻭﻟﯽ ﻭﻟﯽ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩﻣﯿﺸﻪ ! ﭘﺎﮎ ﮐﻨﯽ ﯾﺎ ﻧﻔﺮﺳﺘﯽ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺁﺭﺯﻭﺕ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩﻧﺸﻪ ﺍﻻﻥ ﺳﺎﻋﺖ ﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻦ ، ﺩﻗﯿﻘﺎ 9 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺑﻌﺪ ﯾﻪﺍﺗﻔﺎﻗﯽ ﻣﯿﺎﻓﺘﻪ ﮐﻪ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﺖ ﻣﯿﮑﻨﻪ.

الهام بانو

خداوند برادر شما و پدر شهيد من را با شهداي كربلا محشور فرمايد پدر من هم در عمليات كربلاي 5 شلمچه به شهادت رسيدند

سید علی صلاحی

[گل][گل]