زمستان طولانی - سرما فقط آنطرف پنجره است.

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

به نظر من که تابستان امسال خیلی گرم نبود و جانی نداشت. کاری نداریم که زمستان پارسال هم خیلی طولانی شد و زمستان امسال هم زود شروع شد. ولی تا الآن که زمستان خوب خود را نشان داده است. برف های مکرر و پی در پی از یک سو؛ ندیدن روی ماه خورشید از سوی دیگر و خاکستری بودن زمین و آسمان ؛ همه و همه دست به دست هم دهند تا اهالی این دیار؛ منتظر آمدن بهار باشند. ( البته نه از نوع عربی و یا آمریکای شمالی آن ؛ بلکه بهار خالص طبیعت!) . 

البته زمستان طولانی یک مشکل دیگر هم دارد. گاهی دمای هوا بقدری پایین می رود که اگر یک لیوان آب جوش را به هوا بپاشید؛ به زمین نرسیده یخ می زند! 

اما از حق نباید گذشت که دردسر این زمستان طولانی برای اهالی این دیار بسیار کمتر از دردسرهای سایر شهرهای کانادا و آمریکا بود.

من که در ایام کودکی و نوجوانی بسیار برف را دوست داشتم ؛ اکنون خیلی با برف میانه ای ندارم چرا که برایم خیلی درد سر به همراه دارد.  بقیه مطالب را از روی تصاویر بخوانید.

 

زمستان طولانی این عکس مربوط به اواخر پاییز از یک مزرعه ذرت است. امسال برف زمستانی از اواسط فصل پاییز شروع شد. 

  

زمستان طولانی این تصویر خانه خانواده شاد بعد از یک بار بارش برف است. 

 

باران و طوفان یخ

 امسال برای اولین بار شاهد طوفان یخ بودیم. یعنی به جای برف ؛ یخ از آسمان باید و همه جا را پوشاند. البته قضیه به همین جا ختم نشد. این طوفان باعث تصادفهای بسیار؛ شکستن بسیاری از درختان کهنسال و نیز قطع برق برخی از مناطق برای یک هفته شد.

زمستان طولانی  

 

زمستان طولانی همه جا ؛ از جمله کف خیابان و پیاده روها ؛ پوشیده از یخ شد. 

 

زمستان طولانی 

 

 

زمستان طولانی درختانی که در بهار باید قبای سبز ورق بر تن کنند؛ برای مدتی قبای بلوری بر تن کردند.

 

زمستان طولانی 

  

زمستان طولانی برای مدتی همه جا یخ زده بود

  

زمستان طولانی 

 

 

 

زمستان طولانی 

  

زمستان طولانی مجسمه های پوشیده از یخ

  

زمستان طولانی  و البته درختان زیادی در میانه این طوفان شکستند.

 

 

زمستان طولانی 

 کندن یخ ها خیلی درد سر داشت.

 

 

زمستان طولانی 

 

زمستان طولانی این تصویر خانه خانواده شاد در اواسط زمستان است . الآن دیگر تپه برفی کنار خانه خیلی بزرگتر از آنی است که در تصویر می بینید.

 

 اما به قول قدیمی ها؛ بالاخره زمستان و ننه سرما خواهند رفت و جای خود را به عمو نوروز و بهار (کوتاه) طبیعت خواهند داد. امیدواریم که برای شما سرما همواره آنطرف پنچره باشد.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

پانوشت: مدتی بود که زندگی شلوغ؛ مجال نگارش بر روی دیوارهای این حیاط خلوت را از من گرفته بود. جا دارد از همه دوستانی که با لطف خود؛ احوالپرسی کرده و جویای خاطرات جدید بودند؛ سپاسگزاری کنم. 

/ 1 نظر / 100 بازدید
الهام بانو

امسال سرماي زمستان و برف يه رخي هم به ما نشون داد ولي از الان ديگه خيلي اينجا گرم شده تابستان هم با پديده ال نينو كه اتفاق خواهد افتاد خدا رحم كنه به نظر من سرما قابل تحمل تر از گرماست[خداحافظ]