آغاز سال 2013 میلادی

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

لحظه ها به سرعت می گذرند و اکنون که این نوشته را می نگارم؛ به وقت محلی این دیار؛ کمتر از بیست دقیقه از سال 2012 بیشتر باقی نمانده است.

لحظه ها با همین سرعت گذشتند و انگار همین دیروز بود که وارد سال 2012 شدیم و اکنون در این آخرین دقایق سال 2012 جا دارد که به سوره مبارکه والعصر اشاره کنم. همه ما در زیان هستیم مگر آنهایی که عمل صالح انجام دادند و یکدیگر را به صبر و حق سفارش کردند.

از این نصایح اخلاقی که بگذریم؛ باید اشاره کنم به رسم رسانه ها. عموما رسانه ها در آخرین روزهای سال یاد افرادی را که در سال کهنه جان به جان آفرین تسلیم کرده اند. برای من خیلی جالب بود که سهم هر یک از این افراد اعم از هنرمند و دانشمند و سیاستمدار و ... در پی عمری تلاش (کاری ندارم خدا راضی است یا نه ) کمتر از پنج ثانیه بود. تازه اینها کسانی بودند که به خاطر تقدیر از تلاشهایشان این پنج ثانیه به آنها رسید. ٩٩.٩٩٩٩٩% سایرین که در این سال به سوی خداوند بازگشتند در جهان فانی بی نام و نشان هستند!

نکته جالب دیگر ارزشمند شدن برخی از لحظه هاست. نمی دانم چرا انسانها از میان تمامی لحظات ارزشمند سال ؛ فقط اولین لحظه را پاس می دارند و جشن میگیرند؟ در کارتون کونگ فو پاندا ( Kung Fu Panda ) جمله جالبی توسط لاکپشت به پاندا گفته می شود. "

دیروز که گذشته است؛ تاریخ است. فردا رمز ناگشوده است و امروز را که در آن هستی هدیه ای است که در اختیار تو است برای همین به آن Present  ( هدیه ) می گویند"

بازهم فرا رسیدن سال 2013 را از طرف تمامی اعضای خانواده شاد ؛ تبریک می گویم و برای همه آرزوی ایامی توام با سلامتی و شادکامی دارم.

لازم می دانم که در اینجا یادی هم از آقای دکتر عباسی ؛ تئوریسین معروف کنم که در واپسین لحظات سال 2011 میلادی به مناسبت سقوط ارزش ریال ایران ؛ در آی آر آی بی ظاهر گشته و گفت که "من مرده و شما زنده . این خط و نشان . سال دیگر همین موقع خواهیم دید که وضعیت اقتصادی آمریکا به چه فلاکتی افتاده است و وضعیت اقتصادی ایران چه رونقی خواهد گرفت."

جا داشت ایشان به مناسبت پرتگاه مالی آمریکا مجددا در آی آر آی بی ظاهر شده و همان حرفها را تکرار کنند. امیدوارم یکی از ایشان بپرسد ارزش پولی کدام کشور در 2012 بیشتر سقوط کرد؟ آمریکا و یا ایران؟

زمستان امسال هوا سردتر از زمستانهای گذشته است و ما تصمیم گرفتیم که در خانه بمانیم و فیلم تماشا کنیم. اگر می خواهید فیلمی را تماشا کنید که مسلمانان را آدم ربا ؛ کینه جو ؛ عهد شکن و آدم کش نشان می دهد؛ فیلم Taken 2 را تماشا کنید. این فیلم با بازی خوب لیام نسون قسمت دوم فیلم Taken است.

فیلم با نمایی از به خاک سپاری چند مسلمان و قرائت فاتحه شروع می شود و انگیزه انتقام توسط پدر یکی از مقتولین برای تماشاچی جا می افتد.

در قسمت اول مجموعه ؛ شخصیتی که دخترهای جوان را  دزدیده و آنها را به باندهای فساد و فحشا می فروشد؛ توسط لیام کشته می شود و در قسمت دوم این مجموعه اکنون نوبت پدر است که انتقام پسر کشته شده را بگیرد. جایی که پدر می گوید " برای من عزاداری خانواده دخترهای ربوده شده و کشته شده اهمیتی ندارد. برای من مهم این است که پسرم را دیگر نمی بینم" مسلمانان را مانند یک هیولا نشان می دهد.

هیولای مسلمان نما از شهروندان ترکیه نیست ولی فیلم عمدتا در استانبول ترکیه اتفاق می افتد و می طلبید که اعتراض کشورهای مسلمان را در پی داشته باشد.

یکی نیست از آقایان هالیودی بپرسد که مسلمانان فلک زده ای که درگیر جنگ داخلی و هزار بدبختی دیگر هستند؛ کی فرصت و مجال پیدا می کنند که به این جور کارها روی بیاورند؟

صرف نظر از نسبت های ناروایی که به اسلام و مسلمان در این فیلم وارد می شود؛ اگر دوست دارید که فیلم اکشن و کیو کیو بنگ بنگ ببینید؛ Taken 2 را مد نظر قرار دهید. قبل از دیدن این فیلم ؛ بهتر است Taken را ببینید تا قسمت دوم مجموعه برای شما ملموس تر باشد.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

/ 2 نظر / 64 بازدید

گفتم شايد اين سايت براي شما كه در ديار غربت هستيد و دغدغه ي اخلاقي هم داريد مفيد باشد www.javedan.ir

سارا

سلام یک سالی میشود که مطالب بلاگتان را دنبال میکنم اما در اکثر مواقع موفق به گذاشتن نظر نشدم...خدا قوت ...بلاگ بسیار زیبایی دارید...مطالبتان بسیار زیبا هستند...امیدوارم همیشه خانوادتان شاد و سرافراز باشد...