حلول ماه رحمت و برکت

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

خداوند به ما این توفیق را داده است تا یکبار دیگر با تندرستی ماه رمضان دیگری را درک کرده و در میهمانی او شرکت کنیم. حلول این ماه مبارک را که ماه نزول قرآن مجید است را از طرف خودم و سایر اعضای خانواده شاد تبریک می گویم و دعا می کنم خداوند روزه ما را قبول کند.

امسال ماه رمضان برای امیرحسین حال و هوای دیگری دارد زیرا که می خواهد تمامی آنرا روزه بگیرد.  امسال علیرضا هم سعی می کند تا روزهای کله گنجشکی بگیرد. انشاءالله خداوند به آنها خیر کثیر بدهد.

از سوی دیگر ماه مبارک رمضان در این دیار بسیار با حال و هوای خانه پدری متفاوت است. در این دیار ماه رمضان برای پیروان سایر ادیان و حتی لامذهب ها نیز شناخته شده است و آنها حتی می دانند که عید فطر چیست. به نظر من در این دیار آدمها یک شخصیت دارند و تظاهر به چیزی نمی کنند. یا روزه می گیرند و یا نمی گیرند ولی نقش بازی نمی کنند. روزه داران در شرایطی روزه می گیرند که همواره در اطراف آنها دیگران مشغول خوردن و آشامیدن هستند و به نظرم همین امر باعث می شود که اجر روزه آنها نزد خداوند بیشتر شود.

واضح است که در این دیار از رسانه های رسمی اذان و مناجات سحر و افطار پخش نمی شود ولی خوب به یمن وجود اینترنت و شبکه های ماهواره ای ؛ بالاخره می توان لحظات سحر و افطار خانه پدری را شبیه سازی کرد هرچند که اصل آن نمی شود.

اما امسال یک تفاوت دیگر هم با سال گذشته دارد. سال گذشته ما برنامه تلاوت شبانه یک جزء قرآن مجید را داشتیم. امسال اما دوستانی که بانی مسجد مهدیه هستند؛ پیام داده اند که برنامه های خانگی را در جهت تقویت مسجد؛ تعطیل کنید و البته این پیام در میان بسیاری از همراهان برنامه سال گذشته موثر بوده است.

در گذشته من نیز با نظر دوستان مهدیه موافق بودم اما بعد از تجربه سال گذشته به نظرم جلسات خانگی بسیار با صفاتر بوده و اتلاف وقت کمتری دارد و می شود بیشتر از زمان استفاده کرد. اکنون من فکر می کنم که این برخورد دوستان مهدیه نوعی از توتالیته طلبی متداول در فرهنگ ما است. این را هم یادآوری کنم که امسال مسجد مهدیه از آقای محمدعلی انصاری برای سخنرانی شبهای ماه مبارک رمضان دعوت کرده است و مسجد امام علی (ع) از آقای فقیهی برای سخنرانی شب های ماه مبارک رمضان دعوت کرده است و قرار است که این آقایان ازنیمه دوم ماه رمضان برنامه داشته باشند.

امسال اما یک ویژگی دیگر هم دارد. همه مسلمانان این دیار اعم از شیعه و سنی در یک روز ماه رمضان را شروع کردند. فکرش را بکنید چقدر مسخره است که مسلمانهای یک شهر با وجود آنکه در یک موقعیت جغرافیایی بوده و یک افق را می بینند ؛ شروع و اتمام ماه رمضان را در دو روز مختلف قلمداد می کنند. امسال اما ظاهرا به یمن توجه به علم نجوم و همچنین شبهه ناکی کمتر ماه ؛ قدری این قضیه تعدیل شده است.

در صورتیکه تمایل داشته باشید می توانید مجموعه تلاوت ترتیل با صدای زیبای آقای شهریار پرهیزگار را از این مسیر دانلود کنید. علاوه بر این می توانید یک نسخه پی دی اف قرآن مجید را که توسط انتشارات قرآن عربستان سعودی تهیه شده است ؛ از این مسیر دانلود کنید. امیدوارم که توفیق تلاوت کلام وحی را داشته باشید.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

Happy Family

 

/ 2 نظر / 70 بازدید
مژگان

با عرض سلام ما هم فرا زسیدن این ماه عزیز رو به شما وخانواده ومحترمتان تبریک گفته ازخداوند منان تندرستی وقبولی طاعات را ارزومندیم......