ناهار روز اول فروردین 1388

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

امسال هم سعی کردیم مانند سنت همه ساله ؛ اولین روز سال را در جمع دوستان و آشنایان ناهار را صرف کنیم. ولی ناهار امسال چند تفاوت با سالهای قبل داشت:

١ - از آنجاییکه نمی خواستیم میزبان را به زحمت بیش از حد بیاندازیم؛  هرساله هرکس خودش غذا را در منزل خودش درست می کرد و به خانه میزبان می آورد. امسال لابی خانم ها تصمیم گرفتند به جای پختن غذا؛ غذا از بیرون خریده شود و هرکسی سهم خود را بپردازد.

٢ - امسال رکورد جمعیت شکسته شد و جمعیتی بالغ بر صد نفر اعم از خانم؛ آقا و کودک برای ناهار آمدند.

٣ - امسال از یک وب سایت برای اطلاع رسانی استفاده کردیم و سعی شد تا همه در جریان آخرین تحولات از طریق این وب سایت قرار گیرند.

مسائل حاشیه ای مختلفی هم در این میان وجود داشت که شاید مهمترین آنها محل تهیه غذا بود. اصولا یکی از مشکلات این دیار تهیه گوشت حلال و اطمینان از صحت حلالیت گوشت است. خوب ممکن است بگویید که راه حل خیلی ساده است: از یک رستوران ایرانی که می گوید غذاهای من با گوشت حلال پخت می شود

اما مسئله به این سادگی نیست. برخی از دوستان ما بسیار در این مورد باریک بین و حساس هستند و می گویند اگر چه خیلی از رستورانها ادعا می کنند که گوشت حلال عرضه می کنند ولی واقعیت امر چیز دیگری است. این دوستان برای اثبات ادعای خود ؛ دلایل مختلفی هم می آورند. از جمله اینکه :

- ما خودمان دیدیم که گوشت و مرغ مصرفی فلان فروشگاه توسط یک خارجی حمل و تحویل شده

- فلان شخص گفته است که فقط فلان رستوران گوشت حلال عرضه می کند

- به حرف فلان رستوران که مشروبات الکلی سرو می کند؛ اعتماد نکنید

- یکی از دوستان هم می گفت که علما گفته اند؛ حرف فروشنده شرط نیست و خودباید بروی تحقیق کنی!

باری به هرجهت ما برای اینکه خیلی در این قضیه گرفتار نشویم ؛ سعی کردیم از رستورانی غذا تهیه کنیم که می گفتند حتما گوشت حلال دارد. من معتقد بودم که اگرچه از صاحب این رستوران باید حمایت کنیم ولی ایشان هم باید بتواند که با بازار کیفیت و قیمت رقابت کند.

از اینها که بگذریم ؛ باید بگویم که امسال برای هماهنگی ناهار روز اول فروردین تلاش بسیاری کردیم تا همه بیایند و دور هم جمع شویم و خدا را شکر روز خوبی بود. این هم نوعی صله رحم برای ماهایی است که اقوام خود را در اینجا نداریم.

 در اینجا جا دارد که از میزبان ناهار روز اول فروردین ( آقای شفیعی ) از طرف خودم و همه حاضرین تشکر کنم.

امسال قرار شد تا همین دیدار ؛ به منزله دید و بازدید عید باشد و دیگر به طور مجزا به عنوان عید دیدنی به خانه یکدیگر نرویم.  البته امیدوارم طوری نشود که این دوستان را مجددا عید سال آینده ببینیم!

من تعدادی عکس هم گرفتم که همه آنها را در گالری عکس وب سایت می توانید ببینید. برای خالی نبودن عریضه؛  چند عکس هم در اینجا می گذارم:

 

happy family

 

happy family

 

happy family

 

happy family

 خرما و قند جزو سفره هفت سین نبود. من یادم رفت آنها را بردارم و عکس بگیرم!

happy family

 

happy family

 

happy family

 

happy family

الرجال القائمون المنتظرین لنسائهم

 این آقایان را که می بینید همینجوری ایستاده اند تا ببینند همسرشان چه هنگام تصمیم به ترک مجلس می گیرد و آنگاه مجلس را ترک کنند.

happy family

 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

/ 0 نظر / 124 بازدید