قد نری تقلب وجهک

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

چند روزی بود که هوا ابری و بارانی بود ولی انگار در این دیار ابرها با فرارسیدن ماه ذیحجه ؛ از پهنه آسمان به کناری می روند تا آنهایی مثل من که در این ایام روی خود را در آسمان به اطراف می چرخانند ؛ بتوانند حلال ماه ذیحجه را رویت کنند.

برای خیلی ها این هلال تفاوتی با سایر هلال ها ندارد ولی برای بعضی ها هم یعنی شروع یک سفر معنوی.

خیلی ها می گویند ما حاضر نیستیم پول خرج سفری کنیم که منافع آن به جیب عرب ها می رود. خیلی ها هم می گویند هرچقدر صرف این سفر کنی؛ خدا جایش را برایت پر می کند. صدالبته خیلی خیلی ها هم هستند که از بیخ منکر همه چیز هستند چه برسد که بخواهند به این سفر فکر کنند.

برخی هم می گویند ما منتظریم تا خداوند ما را به این سفر دعوت کند. برخی ها هم هر سال به این سفر می روند و البته احتمالا رزق و روزی آنها از این طریق بدستشان می رسد.  این دسته از مسافران ؛ خیابانهای مکه و مدینه را بهتر از خیابانهای شهر خودشان می شناسند. برخی ها هم می گویند اگر دلت با این سفر باشد؛ قعطا اجر و ثواب این سفر را می بری حتی اگر توفیق چنین سفری را دیر پیدا کنی.

ولی من یک چیز را مطمئن هستم. هر چند مرتبه که با صفای دل به این سفر بروی ؛ باز هم کم است.

 این یادآوری را هم بکنم که آیه 144 سوره مبارکه بقره که زینت بخش این نوشته است؛ در رابطه با تغییر قبله است ولی فرقی نمی کند؛ خداوند از روی گرداندن همه بندگانش با هر نیتی آگاه است.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

/ 0 نظر / 29 بازدید