یانگ ادالت

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

در این دیار هر که را به سن 18 سالگی برسد؛ Young Adult می نامند. این ابتدای دوره مسئولیت پذیری جدی شخص در مقابل قانون و جامعه است و به عبارتی ؛ 18 سالگی ابتدای دوران استقلال و روی پا ایستادن و داشتن حریم خصوصی است. 

به عنوان مثال ؛ شخصی که به 18 سالگی رسیده باشد؛ می تواند از دکتر معالجش بخواهد که اطلاعات او را محرمانه تلقی کرده و حتی در اختیار والدینش قرار ندهد و یا می تواند از مدرسه و یا دانشگاه بخواهد که دیگر اطلاعات پیشرفت درسی او را در اختیار والدینش قرار ندهد. 

به همین نسبت هم قوانین جزایی برای نوجوانان زیر 18 سال و بالای 18 سال تقاوت می کند. 

گذر زمان و به قول معروف حرکت آن دو اسب سیاه و سفید؛ امیرحسین را به دروازه 18 سالگی رساند. آغاز دوران جدید و انشاءالله شیرینی از زندگی که هم برای والدین و هم برای فرزند إ بسیار عزیز است. 

نوجوانی که احساس استقلال و توانایی پرکشیدن می کند از یک طرف و والدینی که کم کم دارند نتیجه 18 سال باغبانی خود را می بینند. صدالبته ماجرای جنریشن گپ و یا همان تفاوتهای سلیقه ای و رفتاری میان والدین و فرزندان همچنان ادامه دارد. شاید این هم بخشی از شیرینی و تلخی ماجرا باشد. 

امیرحسین اکنون 18 ساله است؛ با قامتی بلندتر و کشیده از اعضای سینیور خانواده شاد.

از طرف امیرحسین ؛ از همه اقوام و آشنایان و دوستانی که با انواع روشهای ممکن؛ به امیرحسین تبریک گفته و برای او بهترینها را آرزو کردند؛ تشکر و سپاسگزاری می کنم.

تولد امیرحسین

 

تولد امیرحسین

 

تولد امیرحسین

 

تولد امیرحسین

 امیرحسین چندتا از دوستانش را دعوت کرده بود تا قدری با هم وقت صرف کنند و پیتزایی دور هم بخورند. 

 

به نظر من شکی نیست که باید مرزی و یا گذری از عمر؛ برای شروع پاسخگویی و استقلال وجود داشته باشد. اما سوال اصلی این است که پاسخگویی در مقابل چه کسی؟ به نظرم حکیمی که گوهر عمر و جوانی را در اختیار بندگان قرار می دهد؛ قطعا از آنها راجع به چگونگی صرف آن هم سوال خواهد کرد.

اما بگویم از هدیه تولد امیرحسین. ما امسال به توجه به اهمیت سالگرد تولد 18 سالگی ؛ تصیمیم گرفتیم پلی استیشن 4 بخریم. اما اکنون با وجود آنکه حدود 40 روز از عرضه Play Station 4 می گذرد؛ اگر شما پشت گوش خود را دیده اید؛ ما هم موفق شدیم پلی استیشن بخریم. روشهای بازاریابی این دیار از یک طرف و مخ زده آدم ها از طرف دیگر و عرضه محدود این دستگاه از طرف دیگر باعث شده است تا صف های طولانی تشکیل شود. به هرحال ما که فعلا دنبال عمل به وعده خود هستیم.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

 

 

 

/ 2 نظر / 89 بازدید
lale

mobarake basheh

Sayed Saeid az kashan

TavaLodet mobarak basheh amir hosein