نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت...

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

 

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد           دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت         به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

 

در کلام الهی ؛ از پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) به امی یاد می شود؛ ولی این بدان معنی نیست که پیامبر اکرم (ص) صاحب علم نبود. او در محضر هیچ بشری درس نخوانده بود و ننوشته بود و از نزدیک هیچیک از تمدن های قدرتمند زمان خود را ندیده بود  ولی قطعا برای رسیدن به ماموریتی چنین خطیر؛ قطعا مصداق "علمنی ربی" بود.

من این نوشته را با عنوان ”امی” آغاز کردم زیرا جوهر معرفت بسته به میزان علم و دانش ظاهری نیست. خیلی از دانشمندان هستند که با ابعاد خلقت و آفرینش آشنا هستند ولی بازهم به وحدانیت خداوند که نه ؛ حتی به وجود خداوند نیز اعتقادی ندارند. به همین علت هم اعظم برگزیدگان خداوند ؛ با وجود بی بهره بودن از ساده ترین علوم یعنی خواندن و نوشتن ؛ توانست به مرتبه ای برسد که هیچ باسوادی در طول تاریخ بشریتإ نتوانسته است به آن مرتبه برسد.

بیست و هفتم رجب سالروز آغاز رسمی ماموریت آن حضرت در هدایت بشر است و ای کاش مسیر اسلام در ماجرای سقیفه تغییر نمی کرد تا ماموریت آن حضرت با رهبری امامان معصوم ادامه یابد.

بگذریم ؛ بیست و هفتم رجب سالروز معراج حضرت ختمی مرتبت نیز هست. الحق و الانصاف که چقدر میان ما خاکیان با اشرف مخلوقات عالم فاصله است. به عنوان مثال یک شرکت تولیدی برای نمایندگان خود این امکان را فراهم می آورد که از خط تولید کارخانه دیدن کرده و با کیفیت محصول آشنا شوند. به عنوان مثالی دیگر ؛ ما به مناسبت های مختلف مثلا سالروز بدست آوردن مقام و یا موقعیتی ؛ کلی برنامه ریزی می کنیم تا یک هفته به یک مسافرت برویم و یا اگر خیلی خوش شانس باشیم یکی از دوستان با امکانات مالی و رفاهی بسیار؛ به عنوان هدیه ما را با خرج خودش میهمان کرده و به محل او می رویم.

خداوند تبارک و تعالی در سالروز معبث برگزیده خالص خود؛ ایشان را به یک میهمانی دعوت کردند تا حقایق عالم را که آن حضرت با چشم دل دیده بودند؛ با چشم ظاهر نیز ببینند و بخشی از آنرا برای اصحاب خاض روایت کنند.

تبارک الذی اسرا به عبده

از طرف تمامی اعضای خانواده شاد این روز گرامی تبریک می گوییم.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

/ 2 نظر / 40 بازدید
zoha

سلام . برای شما و خانواده محترم و شادتان مباررررک بااااااد