و هو شهر الرمضان...

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

حلول ماه رحمت و برکت را به همه آنهایی که این ماه را دوست دارند ؛ تبریک می گویم. امیدوارم که سال آینده هم بتوانیم در نهایت صحت و سلامت ؛ رحمت و برکت این ماه را درک کنیم.

 

ماه مبارک رمضان

 

اما در طی یکی دو سال گذشته و صد البته در طی یکی دو سال آینده؛ ماه رمضان ؛ مصادف با روزهای گرم و بلند تابستان این دیار شده است. فکرش را بکنید از اذان صبح تا اذان مغرب ؛ حدود 19 ساعت است. دمای هوا هم قرار است حدود +30 درجه باشد. 

تازه یک کمی سخت تر این است که به خیابان بروی و ببینی که سایرین مشغول صرف نوشیدنی خنک هستند و یا سر صلاة ظهر ببینی که مردمان مشغول صرف غذا هستند. انشاءالله اجر همه آنهایی که فرامین الهی را اجرا می کنند؛ در روز داغی که طول آن پنحاه هزار سال است و در آن روز که چشم ها بیمناک و زبانها تشنه و شکم ها گرسته است ؛ با پیمانه پر ؛ پرداخت خواهد شد.

از سوی دیگر؛ خداوند هم یک راه هایی برای آسان کردن امور گذاشته است. انشاءالله یک چند روزی را به گشتهای یک روزه رفته و قضای روزه واجب را در روزهای کوتاه و سرد زمستانی بجا خواهیم آورد. 

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

/ 2 نظر / 40 بازدید
zoha

سلام . فرارسیدن ماه مبارک رمضان بر شما و خانواده شادتان مبارک . میخواستم بگم حداکثر دما اونجا قراره 30 درجه باشه ؟؟ بابا خوش به حالتون خوبه خوزستان نیستین ! یا اینکه کلا شهر های جنوبی کشور و تو الودگی تهران ! ادمی که روزه میگیره به این نتیجه رسیده که به خاطر چی باید این فشار رو تو این تابستون تحمل کنه ! و هدفش کی باید باشه پس براش مشکلی نیست که تو بلاد غریب روزه بگیره مهم اینه که هدف بزرگی داره که باید اونو دنبال میکنه ! تازه ه ه اینجا ادم روزه میگره میره تو خیابون میبینه یکی داره چیپس میخوره اون یکی داره ادامس و اون ور تر یکی داره سیگار میکشه خب به نظر برا ادم مسلمون سخت تر که تو یه کشور مسلمون اینارو ببینه و این خیلی خیلی راحت تر خواهد بود که اینا رو تو یه بلاد خارجی ببینه که فوقش 10 درصد مسلمون داشته باشن . نه ه ه ه ؟! :) پس شرایط خیلی خوبی دارین خدارو شکر . خب خدارو شکر:)))

فاطمه

سلام چرا چند ماهی نمی نویسید . لطفا قطع نکنید