آخرین روزهای ماه مبارک رمضان ١۴٣٠

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

یکی دو روز آخر ماه مبارک امسال ،‌خیلی سر ما شلوغ بود. از سویی آقای صحافی به اینجا آمده بودند و خانواده شاد ما وقت خود را صرف خانواده آقای صحافی کرده بود. از سوی دیگر در باب روئت حلال ماه شوال بین مسلمین و مخصوصا شیعیان اختلاف افتاده بود.

راستش در تعجبم که خداوند یک ”قمر منیر” برای بندگانش بیشتر در آسمان لایتناهی نگذاشته ولی بندگانش بر سر روئبت همین ماه ، به اختلاف می افتند و شرایط به گونه ای می شود که مثلا در یکی از مساجد دیار ما ؛ یک عده از شیعیان روز یکشنبه و یک عده دیگر روز دوشنبه نماز را برگزار می کنند. دلیل آنهم این است که ما بین علمایی که شیعیان از آنها تقلید می کنند،‌اختلاف نظر است.

از اینها که بگذریم،‌برنامه ما بسیار فشرده بود. روز شنبه که نیاگارا فالز رفتیم و شب هم تا ساعت ١ بامداد در بازدیدهای آقای صحافی حاضر بودیم.

روز یکشنبه هم به همین منوال گذشت . حضور در نماز عید مسجد امام علی و برنامه سخنرانی آقای صحافی،‌صرف ناهار در یکی از رستورانهای عربی و نیز رساندن خانواده آقای صحافی به فرودگاه ،‌حسابی ما را مشغول کرد.

این را هم بگویم که آقای صحافی در این دیار؛ طرفداران زیادی دارد. هرجا که رفتیم، خیلی ایشان مورد توجه قرار گرفتند و حتی در مسجد امام علی پس از پایان سخنرانی ، نمازگزاران از ایشان خواستند که به سخنرانی خود ادامه دهند و ایشان هم یک دور دیگر سخنرانی کردند.

من تعدادی عکس هم گرفته ام که در ادامه آنها را می بینید.

happy family

این نمایی از شبستان مسجد خیابان بیویو ( Bayview )‌ است. این مسجد متعلق به شیعیان پاکستانی است ولی از آنجایی که آنها جدیدا یک مسجد بزرگتر و با شکوه تر جای دیگر ساخته اند،‌ مهدیه تورنتو می خواهد آنرا بخرد. البته فعلا که پول ندارند. دعا می کنم امام زمان (عج) کمک کنند تا این امر به انجام برسد.

 

happy family

 آقای صحافی در حال سخنرانی در مسجد بیویو

happy family

 امیرحسین امشب به طور داوطلب به هدایت ترافیک پرداخته بود.

happy family

 آقای مصباح موسوی دارند آماده می شوند تا خطبه های نماز عید را بیان کنند. این اولین باری است که ایشان از منبر استفاده می کنند.

happy family

 برگزاری نماز عید سعید فطر در مسجد امام علی.

happy family

 سخنرانی آقای صحافی در مسجد امام علی

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Ali Khademi

/ 0 نظر / 198 بازدید