سالروز مبعث پیامبر امی گرامی باد

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

یکی از معجزات پیامبر گرامی اسلام حضرت محمدبن عبدالله (ص) درس ناخوانده بودن ایشان است که ریشه در حکمت لایزال الهی دارد.

من این نوشته را با عنوان ”امی” آغاز کردم زیرا جوهر معرفت بسته به میزان علم و دانش ظاهری نیست. خیلی از دانشمندان هستند که با ابعاد خلقت و آفرینش آشنا هستند ولی بازهم به وحدانیت خداوند که نه ؛ حتی به وجود خداوند نیز اعتقادی ندارند. به همین علت هم اعظم برگزیدگان خداوند ؛ با وجود بی بهره بودن از ساده ترین علوم یعنی خواندن و نوشتن ؛ توانست به مرتبه ای برسد که با سوادهای آن دوران نتوانسته بودند برسند.

بیست و هفتم رجب سالروز آغاز رسمی ماموریت آن حضرت در هدایت بشر است و ای کاش مسیر اسلام در ماجرای سقیفه تغییر نمی کرد تا ماموریت آن حضرت با رهبری امامان معصوم ادامه یابد.

بگذریم ؛ بیست و هفتم رجب سالروز معراج حضرت ختمی مرتبت نیز هست. الحق و الانصاف که چقدر میان ما خاکیان با اشرف مخلوقات عالم فاصله است. به عنوان مثال یک شرکت تولیدی برای نمایندگان خود این امکان را فراهم می آورد که از خط تولید کارخانه دیدن کرده و با کیفیت محصول آشنا شوند. به عنوان مثالی دیگر ؛ ما به مناسبت های مختلف مثلا سالروز بدست آوردن مقام و یا موقعیتی ؛ کلی برنامه ریزی می کنیم تا یک هفته به یک مسافرت برویم و یا اگر خیلی خوش شانس باشیم یکی از دوستان با امکانات مالی و رفاهی بسیار؛ به عنوان هدیه ما را با خرج خودش میهمان کرده و به محل او می رویم.

خداوند تبارک و تعالی در سالروز معبث برگزیده خالص خود؛ ایشان را به یک میهمانی دعوت کردند تا حقایق عالم را که آن حضرت با چشم دل دیده بودند؛ با چشم ظاهر نیز ببینند و بخشی از آنرا برای اصحاب خاض روایت کنند.

تبارک الذی اسرا به عبده

از طرف تمامی اعضای خانواده شاد این روز گرامی تبریک می گوییم.

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

Happy Family

Ali Khademi

 

 

 

/ 0 نظر / 26 بازدید