بلو مانتین

سرآغاز کلام با نام زیبای حق؛

در ایام کودکی و نوجوانی که در خانه پدری بسر می بردم؛ بعضا پیش می آمد که دوستان مدرسه ای راجع به تجربه اسکی سایر دوستان و یا خویشاوندانشان صحبت می کردند و من با خودم فکر می کردم که اسکی باید فعالیتی لوکس و گران باشد.

البته از حق نگذریم استدلال من آن بود که تجهیزات اسکی گران است و البته کوه و برف هم که همیشه بغل دست منزل شما نیست که دمپایی پا کنید و به آنجا بروید. خب معلوم است وقتی که پیست اسکی دم دست شما نیست؛ باید ماشین داشته باشید و ماشین شما باید مناسب راه یک کمی دور هم باشد. تازه باید جا به اندازه کافی داشته باشد که بتوانید یکی دو تا از دوستان را هم ببرید و وسایل اسکی را هم جا دهید.

 الآن مدتها از آن زمان می گذرد ولی اکنون به نظرم می رسد که اسکی فعالیتی است که هر چند هزینه می طلبد ولی بیشتر نیاز به همت ؛ ثبات قدم و تمرین و صرف هزینه دارد.

لابد با خود می گویید که بابا ای ول؛ شما و این همه برف پس دیگر باید حسابی اسکی باز باشید. البته برف که زیاد است ولی سایر اینگردینتها هم لازم است. این را هم بگویم استانی که ما در آن زندگی می کنیم بر خلاف تصور شما اصلا کوه ندارد. تپه البته پیدا می شود ولی آنجوری که بشود حرفه ای مانند میان برنامه های ورزشی اسکی کرد؛ نه. در اینجا اگر کسی بخواهد به پیست حرفه ای اسکی برود؛ باید به  Blue Mountail برود که حدود دو ساعت رانندگی با ما فاصله دارد. با یک حساب سرانگشتی می بینید که چهار ساعت رانندگی برای 5 ساعت اسکی نمی ارزد. برای همین برخی سفر دو سه روزه به بلومانتین ترتیب می دهند و شب هم به یک هتلی در همان اطراف می روند.

اگر شما تجربه اسکی را نداشته باشید؛ باید بدانید که اسکی سختی های خودش را دارد. اول از همه کفش آن است که خیلی سنگین است. اگر هم از سر خوردن و زمین خوردن خوششتان نمی آید؛ بدانید که در اسکی فراوان است. البته هوای سرد و لباس سنگین هم شما را بیشتر خسته می کند ولی در نهایت وقتی از آن بالا با سرعت به پایین می آیید و ویراژ می دهید؛ خیلی حال می دهد. به هر حال به یاد داشته باشید که "بازی اشکنک داره ؛ سر شکستنک داره" حتی اگر مایکل شوماخر باشید. یک چیز را هم بگویم. بهترین قسمت اسکی وقتی است که کفشهای آنرا از پا در می آورید و احساس می کنید که دیگر اصلا وزنی ندارید!

بقیه مطالب را از روی عکسها بخوانید.

 اسکی

 سحرخیز باش تا کامروا باشی. ما ساعت 7 از خانه بیرون زدیم و ساعت 9 به پارکینگ بلومانتین رسیدیم. امروز برودت هوا 15 درجه زیر صفر بود. البته با باد سرد به منهای 20 هم می رسید.

 

اسکی

در این دیار اگر وسایل اسکی را نداشته باشید؛ می توانید آنها را اجاره کنید. این برای کسانی که هر چندسال یکبار اسکی می کنند؛ این امکان خوبی است. 

اسکی

 جمعیت زیادی برای اسکی به این مکان می آیند. البته نگاه نکنید این پیست خلوت است . بلومانتین تعداد زیادی پیست دارد که برخی از آنها آسان و برخی بسیار سخت هستند.


اسکی

امیرحسین به snow boarding علاقه دارد.

 

اسکی

هر کسی یک اثری را در هنگام پایین آمدن از خود بجا می گذارد. برخی مارپیچ و برخی صاف و مستقیم.

 

اسکی

"و نکتب ما قدموا و اثارهم" . سوره مبارکه یس آیه 12

بدانید که همه اعمال ما و آثار آنها به تمام و کمال ثبت می شود و روزی به ما عرضه خواهد شد.


اسکی

فکر نکنید که تپه های دیار ما ارتفاعی ندارند و اسکی بازی روی آنها آسان است.


اسکی

پیاده هم نمی توان از آنها بالا رفت.

 

اسکی

البته سواری هم کیف خودش را دارد.

 

اسکی

صرف ناهار آنهم پیتزا بعد از چند ساعت فعالیت برفی؛ خیلی میچسبد

 

اسکی

بعد از صرف غذا علیرضا دارد راجع به شرکت در المپیک 2018 در کره جنوبی تصمیم گیری می کند.

 

با یاد حق شاد باشید

خانواده شاد

علی خادمی

/ 1 نظر / 163 بازدید
الهام بانو

هميشه به تفريح از تحليل جالبتون بعد از عكس پايين آمدن عليرضا خوشم آمد و البته از اين تلنگر جالب كمي هم ترسيدم هزارتا لايك داره خداوند يار و ياورتان[دست]